בציוץ בפורטוגזית

שר החוץ במתקפה על נשיא ברזיל: "תתבייש, יריקה בפרצוף של יהודי ברזיל, אתה לא רצוי"

ישראל כץ מוסיף ותוקף את נשיא ברזיל, שהאשים את ישראל ברצח עם והשווה את מעשיה למעשיו הנואלים והברבריים של הצורר היטלר. בציוץ בפורטוגזית שב על דרישתו להתנצלות וחזר על כך שלולה אינו רצוי עוד בישראל (מדיני)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
שר החוץ כץ, השבוע (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

אחרי ההשוואה הנואלת והמחרידה: שר החוץ ישראל כץ תקף היום (שלישי) שוב בחריפות רבה את נשיא ברזיל, שהאשים את ישראל ברצח עם ואת מעשיה למעשיו של היטלר.

בציוץ בפורטוגזית בטוויטר, כתב כ"ץ: "מיליוני יהודים ברחבי העולם מחכים להתנצלות שלך. אתה מעיז להשוות את ישראל להיטלר? להזכיר לך מה היטלר עשה? לקח מיליוני אנשים לגטאות, גנב את רכושם, השתמש בהם כעובדי כפייה ואז באכזריות אין קץ התחיל לרצוח אותם באופן שיטתי. בהתחלה בירי, ואז בגז. תעשייה של השמדת יהודים, בצורה מסודרת ואכזרית".

כץ הוסיף: "ישראל יצאה למלחמת מגן נגד הנאצים החדשים שרצחו כל יהודי שראו. לא שינה להם. זקן, תינוק, נכה. הם רצחו נערה בכיסא גלגלים. הם חטפו תינוקות. אם לא היה לנו צבא, הם היו רוצחים עוד עשרות אלפים".

שר החוץ חתם: "תתבייש. ההשוואה שלך מופקרת, הזויה. בושה לברזיל ויריקה בפרצוף של יהודי ברזיל. לא מאוחר ללמוד היסטוריה ולבקש סליחה. עד אז - תישאר אישיות בלתי רצויה בישראל!"

אתמול הורה נשיא ברזיל, לולה דה סילבה, על החזרת שגריר ברזיל בישראל, פדריקו מייר, מבניין השגרירות בתל אביב לברזיל. זאת כתגובה לשיחת הנזיפה שנערכה לו מוקדם יותר ע"י שר החוץ כ"ץ במהלך סיור ביד ושם בירושלים.

ראשיתה של ההידרדרות המשמעותית ביחסים עם ברזיל - התבטאותו האנטישמית של הנשיא הברזילאי לולה דה סילבה כנגד ישראל והשוואתה לנאצים. לולה אמר כי "מה שקורה ברצועת עזה איננו מלחמה, אלא רצח עם".

את הדברים החמורים אמר לולה לכתבים במהלך פסגת האיחוד האפריקני באדיס אבבה - אתיופיה. הוא הוסיף כי "זו אינה מלחמה של חיילים נגד חיילים. זו מלחמה בין צבא עם מוכנות גבוהה לבין נשים וילדים".

"מה שקורה ברצועת עזה לעם הפלסטיני לא קרה בשום תקופה אחרת בהיסטוריה. למעשה, זה קרה לפני כן: כשהיטלר החליט להרוג את היהודים", הוסיף נשיא ברזיל.

ראש הממשלה נתניהו, גינה את הדברים החמורים: "דבריו מבישים וחמורים. מדובר בזילות השואה ובניסיון לפגוע בעם היהודי ובזכותה של ישראל להגן עצמה. ההשוואה בין ישראל לשואת הנאצים ולהיטלר היא חציית קו אדום. אנו נלחמים למען הגנת ישראל והבטחת עתידה עד לניצחון המוחלט, תוך שמירה על הדין הבינלאומי".

בתגובה, נקרא השגריר הברזילאי בישראל לסיור ביד ושם עם שר החוץ הישראלי, שם נזף בו השר כ"ץ על האמירות האנטישמיות: "אדוני השגריר. הבאתי אותך למקום שמעיד יותר מכל מה עשו הנאצים שרצחו שישה מיליון מבני עמנו היהודים, כולל את בני משפחתי".

"הדברים שאמר נשיא ברזיל, שהשווה בין המלחמה הצודקת של ישראל נגד החמאס לבין מעשה השמדה של הנאצים והיטלר נגד היהודים, הם חרפה והתקפה אנטישמית חמורה" הוסיף כ"ץ לנזוף בשגריר.

כ"ץ הבהיר לשגריר כי עד שנשיא מדינתו לא יתנצל - הוא אינו רצוי בישראל: "אני מבקש למסור לנשיא, בשמי ובשם מדינת ישראל, שאנחנו לא נסלח והוא אישיות בלתי רצויה בישראל כל עוד הוא לא יחזור בו ויתנצל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר