ראיון שעורר סערה

סמוטריץ' התעמת עם גנץ ולפיד והבהיר: "עסקה בכל מחיר - תביא לתבוסה במלחמה" 

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' אמר בראיון ל'כאן רשת ב'' כי השבת החטופים היא לא הדבר החשוב ביותר על סדר היום | לפיד וגנץ תקפו: "בלי החזרת החטופים ישראל לא תנצח, לא נחמיץ שום הזדמנות להחזיר אותם הביתה" (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"א באדר א' תשפ"ד | 20.02.24
בצלאל סמוטריץ' (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

העיתונאי מיכאל שמש פרסם היום (שלישי) כי שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס בריאיון ל'כאן רשת ב'' על החזרת החטופים ואמר כי זה לא הדבר הכי חשוב. "זה לא הדבר הכי חשוב. למה לעשות תחרות? מה זה חשוב עכשיו? צריך להשמיד את חמאס. זה חשוב מאוד, אבל גם אתה מבין שאמירות 'בכל מחיר' זו בעיה. צריך להחזיר את החטופים, צריך להפעיל לחץ על חמאס"

הדברים עוררו סערה פוליטית כביכול שר האוצר מזלזל בחייהם של החטופים תוך כדי המאמצים של הדרגים הביטחוניים והמדיניים להשבתם.

בתגובה אמר יו"ר האופוזיציה חה"כ יאיר לפיד: "אנשים חסרי לב לא יכולים להמשיך להוביל לתהום את מדינת ישראל. סמוטריץ, במשמרת שלך ושל נתניהו נרצחו 1,200 ישראלים, במשמרת שלך נחטפו, עונו אזרחים ישראלים שאתה אחראי לגורלם. בלי החזרת החטופים ישראל לא תנצח".

גם יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ מתח ביקורת חריפה על הדברים: ״החזרת החטופים היא לא רק יעד על שלנו במלחמה, היא ציווי מוסרי שלנו כמדינה וכעם. היא הדבר הדחוף ביותר. לא נחמיץ שום הזדמנות להחזיר אותם הביתה".

בתגובה לביקורת שהוטחה נגדו הבהיר סמוטריץ': "נשאלתי בראיון האם החזרת החטופים זה לא הדבר הכי חשוב לפני השמדת חמאס והניצחון במלחמה. תשובתי ברורה: רק על ידי השמדת החמאס והניצחון במלחמה נחזיר את כל החטופים. מי שקורא לעסקה בכל מחיר, יביא לתבוסת ישראל במלחמה וגם ירחיק את הסיכוי להחזיר את החטופים הביתה".

בהמשך, אמר שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳ ביציאה משיחה עם תלמידי ישיבת ההסדר ירוחם: "אני יוצא עכשיו משיחה עם תלמידי ישיבת ההסדר ירוחם שקברה במלחמה הזאת תשעה מבוגריה, והאמת שאני מזועזע לראות שכשהייתי כאן בפנים יש מי שמשתמש בחטופים לעשות סיבוב פוליטי".

סמוטריץ' המשיך ואמר: "נשאלתי בראיון ״מה יותר חשוב?״ אמרתי שאני לא חושב שצריך לייצר תחרות, אנחנו צריכים לנצח את חמאס ולהחזיר את החטופים והדרך להחזיר את החטופים היא להפעיל עליו לחץ גדול, ואני אומר את זה מהיום הראשון. אני פונה לבני גנץ ולאחרים, שימו פוליטיקה בצד, עם ישראל מאוחד, נלחם, משלם מחירים כבדים ומחויב לניצחון, לביטחון ולהשבת החטופים וכל השאר פוליטיקה קטנה ולא מעניינת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר