על סף פיצוץ

המופתי של ירושלים לשעבר: "אין לישראל סמכות להגביל את מספר המתפללים באל אקצא"

ברשות הפלשתינית מנסים להתסיס את האווירה ברחוב הערבי נגד מדינת ישראל, השייח׳ עכרמה צברי שהיה המופתי לשעבר בירושלים הנחשב לאיש אמונו של אבו מאזן הפיץ שמועות כוזבות נגד ישראל ואיים כי להחלטת המשטרה אין תוקף וזאת כדי ליצור התקוממות ותחושת רדיפה בימי חודש הרמדאן (חדשות) 

דניאל הרץ | כיכר השבת |
השייח׳ עכרמה צברי , מקורב לאבו מאזן (צילום: הרשתות הערביות)

בצד הפלשתיני נעשים מאמצים תקשורתיים רבים כדי להדהד כמה שיותר את המשבר סביב כניסת מתפללים מוסלמים בחודש הרמדאן להר הבית.

השייח׳ עכרמה צברי שהיה המופתי לשעבר בירושלים ונחשב לאיש אמונו של אבו מאזן, הפיץ היום ברשתות הערביות סרטון בו הוא מאיים על ישראל מפני הסלמה ומצהיר כי להגבלת כניסת המתפללים המוסלמים להר הבית בחודש הרמדאן, אין לה תוקף, ואמר "אל אקצא מעל החוק".

המטרה היא להתסיס את הרוחות ולהדליק את חבית חומר הנפץ בשטחים שתוביל לעימותים, בין היתר, ניכר שהמאמץ מתרכז בעיקר בניסיון לסכסך בין ערבים ליהודים בתוך ישראל.

הדברים מגיעים בעקבות הדרישה של השר לביטחון לאומי, איתמר בן גביר, להגביל כניסת אזרחים ערבים לתפילות במתחם מסגד אל-אקצא ברמדאן.

גורמים במערכת הביטחון הישראלית, סבורים כי בחמאס מנסים לגרור את ערביי ישראל לעימות עם צה"ל בדומה לאירועי שומר החומות ב-2021, או לחילופין לגרום להם לצאת לרחובות ולמחות.

הסיסמה שנבחרה כדי לטלטל את החברה הישראלית תוך כדי הלחימה ברצועה היא הכותרת "אל-אקצא בסכנה".  

בן-גביר, אמירות חריפות (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

בנוסף,  יש גם קריאות מצד גורמים קיצונים מוסלמים ברחבי העולם להתלכד ולצאת נגד "הטלת המגבלות באל-אקצא" תוך השמעת טענות כי ישראל משתמשת במלחמה בעזה כדי לחלק את הר הבית ולפגוע בזכויות של הערבים באתר.

לפי דיווח ב'ישראל היום', הקריאות שנשמעות בתחנות רדיו פלשתיניות, וברשתות החברתיות משתמשות בדבריו של השר בן גביר "כהוכחה לכך שישראל אינה מכבדת את רגשות המוסלמים, ומתכוונת לדחוק את רגלי הפלשתינים מאל-אקצא ולפגוע בזכויותיהם בירושלים ובאדמות הפלשתיניות"

לצד זאת, גורמים פלשתינים ששוחחו עם 'ישראל היום' אמרו כי לא כולם בצד של הרשות הפלשתינית מעוניינים שיקרה אירוע גדול שבו ייקחו חלק ערביי ישראל ואשר עלול להביא להסלמה ביטחונית בשטח בתוך המדינה, מאחר שהדבר עלול לעכב יוזמות מדיניות שההנהגה הפלשתינית רוצה לקדם ובעיקר את רעיון ההכרה במדינה פלשתינית.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר