בעקבות סערת סמוטריץ 

הנשיא הרצוג: "מתפתח שיח לא מכבד סביב החטופים ומשפחותיהם, להתחשב ברגשות"

נשיא המדינה יצחק הרצוג אומר היום כי "מתחיל להתפתח שיח מאוד לא מכבד ולא נכון סביב החטופים ומשפחותיהם | "אין מצווה גדולה יותר מפדיון שבויים קורא לציבור ובמיוחד לנבחרי הציבור להתחשב ברגשות משפ' החטופים" (חדשות)

דודי בן חמו | כיכר השבת |
הרצוג, היום (צילום: עמוס בן גרשום / לע״מ)

נשיא המדינה יצחק הרצוג אומר היום כי ״מתחילה איזה רוח רעה, מתחיל להתפתח שיח מאוד לא מכבד ולא נכון סביב החטופים ומשפחותיהם. אין מצווה גדולה יותר ביהדות מאשר פדיון שבויים,שאת זה אמר הרמב״ם, אנחנו רואים את זה כולנו, כיעד מרכזי אמיתי, השבת החטופות והחטופים הביתה כמה שיותר מהר".

יותר מכך אומר הרצוג כי "חיילנו נמצאים ברצועת עזה בלחימה, הרבה מהם נושאים על האפוד שלהם תמונות חטופים, הם יודעים שזאת השליחות שלהם".

"משפחות שכולות ופצועים שאני מדבר איתם אומרים - היינו שם כדי לשחרר את החטופים. זה דבר שאמור לאחד את כל העם והוא מאחד את כל העם. כל העם עומד מאחורי החטופים".

"אפשר להתווכח על הדרך" הוא מדגיש, "להגיע אל היעד מפה או משם. אבל, אני קורא לכל הציבור וקורא במיוחד לנבחרי הציבור להתחשב ברגשות של משפחות החטופים. להבין שהם עוברים גיהנום לא מהעולם הזה, עוברים גיהנום יום יום שעה שעה. הם חיים באי וודאות ובסבל נפשי ופיזי נורא".

הנשיא הרצוג מסכם כי "צריך לדעת לנהוג ברגישות מרבית, וצריך להבין לעיתים שיש דברים שלא צריך להגיד אותם בפומבי. דברים שאומרים, יכולים לפצוע את האחים והאחיות שלנו סתם, על דבר שמה בכך, ולגרום לכאב נורא שהוא לא מוצדק, כי אנחנו כולנו מחוייבים להשבת החטופים. אני חוזר ואומר, אין מצווה גדולה יותר מפדיון שבויים.״

את הדברים אמר בביקור בבית הספר הריאלי בחיפה שאיבד 12 מבוגריו מתחילת המלחמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר