נתניהו זעם

סערת חוק הגיוס | גלנט הודיע: "אתמוך במה שגנץ יתמוך"

שר הביטחון גלנט העביר מסר לרה"מ נתניהו כי יתץמוך בחוק הגיוס בו יתמוך גם השר בני גנץ • נתניהו זעם  ואיים לעכב את חוק הארכת שירות הסדיר והמילואים (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
מעל הראש של נתניהו. בני גנץ ויואב גלנט (צילום: חיים גולדברג/פלאש90)

שר הביטחון, יואב גלנט, העביר מסר לראש הממשלה, בנימין נתניהו, כי בכל הקשור לסערת חוק הגיוס הוא יתמוך בכל מה שגם יו"ר' המחנה הממלכתי', השר בני גנץ, יתמוך מה שעורר את זעמו של ראש הממשלה, כך מפרסם הבוקר (ראשון) העיתונאי אמיר אטינגר ב'ישראל היום'.

על פי הדיווח, נתניהו זעם על המסר שהעביר גלנט ובתגובה איים כי יעכב את החוק להארכת השירות הסדיר בצה"ל ובמילואים, חוק החשוב לצבא ולגלנט.

עיקר זעמו של נתניהו היה בשל העובדה כי גלנט למעשה יישר קו עם עמדת גנץ ואייזנקוט והותיר אותו לבדו מול הסיעות החרדיות בנושא הרגיש ביותר העומד על שולחן הממשלה.

כזכור, השר בני גנץ התייחס לאחרונה לסערת חוק הגיוס ואמר: "אחרי שהשתחררתי מצה״ל דיברתי על מודל השירות, ואמרתי אז שמודל השירות כפי שקיימנו אותו 70 שנה היה טוב, אבל לא מתאים ל-70 השנים הבאות. צריך ליצור מתווה שירות ישראלי שיכלול בתוכו את ההיבטים הצבאיים, הביטחוניים, האזרחיים והחברתיים ברמה של שירות לאומי.

"כל אחד בחברה הישראלית – גם מהעם היהודי וגם מהאזרחים הערבים צריך להיות חלק מהמדינה. אנחנו צריכים להסכים שאין פה שותפות בחברה על תנאי – כולם נותנים וכולם מקבלים".

בפניה לציבור החרדי הוסיף: "יש מספיק דברים שאפשר לעשות –אתם יכולים להיות יהודים שומרי מצוות ולשרת, ואחרים יכולים לעשות שירות במגן דוד ובזק"א, ולעשות דברים קדושים וחשובים במערכה הזו.*בכניסה פה כתוב "וכיתתו חרבותיהם לאיתים", אמן שנגיע ליום הזה, אבל הוא עוד רחוק. וגם שנגיע ליום הזה, אם לא תהיה חרב בנדן, לא נהיה פה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר