האויב נהפך לאוהב? | צפו

גדעון סער מפתיע: "החרמות צריכות לעבור מהעולם. כולל נתניהו"

השר גדעון סער שפרש ממפלגת הליכוד בקול תרועה גדולה ונהפך לאחד האויבים הגדולים של ראש הממשלה בנימין נתניהו, החל להתקרב בחזרה - מאז שנכנס לקואליציה בגלל המלחמה, וכעת הוא אומר מול המצלמות, כי אין לו בעיה לשבת עם נתניהו | צפו (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
השר גדעון סער (צילום: ערוץ כנסת)

השר גדעון סער (המחנה הממלכתי), החל כפי שדווח בהרחבה, בחודשים האחרונים לחדש את קשריו עם פעילי ליכוד רבים - בהם גם פעילים "כבדים" ומוכרים. והוא שלח הודעות לאחרונה לפעילים מתוך התעלמות מהעבר הבעייתי בלשון המעטה ביחסיו עם הליכוד והעומד בראשו.

כעת נראה שהשר סער מעלה הילוך בחימום היחסים עם הליכוד והעומד בראשה נתניהו, ובפעם הראשונה, הוא אומר בקולו מול מצלמות, כי אין לו בעיה לשבת בממשלה עם הליכוד בראשות רה"מ נתניהו, גם אחרי המלחמה.

בריאיון שהעניק למורן אזולאי בערוץ כנסת, נשאל סער על החרמות מפלגות ואמר: זה צריך לעבור מהעולם. כולל החרם על נתניהו".

"אני לא שיניתי את דעתי לגבי נתניהו", אמר סער והוסיף: "אבל אני חושב שהיום, בסופו של דבר במידה והציבור יכריע שוב פעם נתניהו, צריך לכבד את ההחלטה גם אם זה אומר שראש הממשלה יהיה נתניהו".

הריאיון של השר סער (צילום: ערוץ כנסת)

כזכור השר סער, הקים את 'תקווה חדשה', חבר ל'מחנה הממלכתי' של השר בני גנץ, ולאחר מתקפת הפתע בשמחת תורה - עם פרוץ מלחמת חרבות ברזל, הצטרפו השניים לממשלת חירום לאומית בראשותו של נתניהו.

כבר בתקופה שטרם 'חרבות ברזל', נראה היה כי גדעון סער אינו מתכנן לרוץ פעם נוספת עם המחנה הממלכתי של גנץ, רק השאלה שנותרה היא, האם הוא ישוב לחיקה החמים של הליכוד.

לפני תקופה דווח, כי סער מכחיש את הדיווחים על האפשרות שהוא יחזור למפלגת 'הליכוד' וזה במסגרת השיחות שהוא מקיים עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו.

בתקופה בה דובר חזרתו לליכוד הוא אמר: "יצאתי מישיבת הקבינט הבטחוני עתה ונודע לי על הפרסום (עליו לא התבקשה גם תגובתי) בדבר הצעה המתגבשת ל״צירופי לליכוד״. הדבר כלל לא עומד על הפרק".

סער הסביר: "את הליכוד עזבתי לפני 3 שנים והקמתי את ״תקווה חדשה״ מתוך הכרה כי נדרש שינוי במדינה. רק מהלך זה איפשר לאחר חצי שנה את הקמת ממשלת השינוי".

הוא הדגיש: "לא שיניתי את דיעותי והמציאות רק הוכיחה ביתר שאת את צידקתן. לממשלת החירום הצטרפתי עם חברי בעקבות המלחמה הקשה והרב-חזיתית שפרצה ב-7 באוקטובר, על יסוד גישה פטריוטית".

לדבריו: "כשתסתיים המלחמה יגיע זמן התיקון הגדול בחברה הישראלית ובמערכת הפוליטית״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר