"בחירות לא פוגעות באחדות"

ח"כ לפיד שוב תוקף: "נתניהו לא כשיר, זה מטורף שהוא עוד בחיינו"

אחרי מספר שבועות שבהם הוא דיבר יחסית בנימוס, אולי בגלל שרצה להיכנס לממשלה, היום, ח"כ יאיר לפיד שב לתקוף את הממשלה ואת העומד בראשה במילים חריפות | תיעוד (חדשות, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
לפיד היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

לפני מספר שבועות היה דיווח, כי ראש האופוזיציה ח"כ יאיר לפיד מעוניין להיכנס לממשלה והוא אף התראיין בנושא, באותה תקופה, במהלך הנאום הקבוע שלו בימי שני, הוא בחר במילים יותר עדינות על ראש הממשלה, היום (שני), הוא שב לתקוף אותו בחריפות, במהלך נאום שנשא בפתח ישיבת יד עתיד בכנסת.

"מחר", פתח לפיד את נאומו, "יילכו אזרחי ישראל לקלפי, לבחירות. יילכו לבית הספר בקצה הרחוב, או למתנ"ס ליד הבית, ויצביעו בבחירות. כשהם יילכו לשם אני מציע שהם ישימו לב שאין עם זה שום בעיה. אפשר, גם בימים אלה, לערוך בחירות במדינת ישראל. אפשר טכנית, אפשר מבחינת הצבא, אפשר אפילו לעשות את זה בלי לקרוע את העם. בשבועות האחרונים אנשים עשו חוגי בית, הדביקו פוסטרים, הפעילו מטות, ולא קרה שום אסון. הדמוקרטיה הישראלית פעלה".

הנאום של לפיד, היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

לפיד טען: "יש מחר בחירות במדינת ישראל וזה לא פגע באחדות, וזה לא פגע בנצחון. אם זה מה שעשו במוניציפלי, זה גם מה שאפשר וצריך לעשות בארצי. לקבוע תאריך לבחירות, ולקיים אותן. אנחנו צריכים ממשלה אחרת. יש לנו ממשלה לא מתפקדת, לא מנהלת, שלא מצליחה לעמוד באתגרים של המדינה".

לפיד המשיך לתקוף ואמר: "זו ממשלה שפירקה אותנו מבפנים, הובילה אותנו לאסון, ועכשיו היא לא מצליחה לנהל את המלחמה, לא מצליחה לנהל את הכלכלה, איבדה את אמון מערכת הבטחון, את אמון העולם, את אמון אזרחי ישראל. מעל לכל - זה שבנימין נתניהו עדיין בחיינו, אחרי ה-7 לאוקטובר, אחרי שבמשמרת שלו קרה האסון הגדול ביותר לעם היהודי מאז השואה, זה מטורף לגמרי. זה לא יכול להמשך".

עוד אמר לפיד: "אתמול הוא אמר בראיון ל-CBS, "לציבור הישראלי יש אמון בי". זו לא היתה פליטת פה. הוא מאמין שהזכרון שלנו קצר, הוא מאמין שהוא חוזר להיות לגיטימי והוא מאמין שבכל יום שעובר אנחנו שוכחים שהוא אשם במה שקרה לנו".

"הוא טועה", אמר לפיד לסיום דבריו, "הוא אשם והוא לא כשיר ואנחנו צריכים לצאת לבחירות מה שיותר מהר. למען הלוחמים שלנו בעזה, למען המשפחות בעורף, למען החטופים ולמען המפונים. אנחנו צריכים בחירות בהקדם האפשרי. מחר אתם תראו שאין בעיה לערוך אותם, גם בימים אלה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר