הצהרת גלנט

עמית סגל על הגיוס: החרדים הגיעו עד קצה גבול ויתוריהם

הפרשן הפוליטי על ההצהרה המפתיעה של גלנט: "בש"ס וביהדות התורה הוכו הלם כששמעו את הצהרת גלנט שלשום. מאחורי הקלעים, טענו, התגבשו בשבועיים האחרונים סיכומים חסרי תקדים" (פוליטי)

יאיר טוקר | כיכר השבת |
(צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

הפרשן הפוליטי עמית סגל חושף היום (שישי) בטורו המתפרסם בעיתון 'ידיעות אחרונות' פרטים חדשים מהדרמה סביב הצהרת גלנט על חוק הגיוס.

"נתניהו הזמין שלשום בערב את ראשי הקואליציה לשיחה טלפונית שבה אמורים היו לברך איש את רעיו על ההישגים בבחירות המקומיות. שיחת הברכה הפכה להתייעצות חירום: מה עושים עם המהלך של גלנט, שמעניק לבני גנץ, מכולם, את מפתחות הקואליציה? הרי אם בלעדיו שר הביטחון לא יביא חוק גיוס, ובלי חוק הממשלה מתפרקת, המשמעות היא שגנץ קיבל לידיו את האפשרות לקבוע מועד לבחירות".

לפי עמית סגל, "בש"ס וביהדות התורה הוכו הלם כששמעו את הצהרת גלנט שלשום. מאחורי הקלעים, טענו, התגבשו בשבועיים האחרונים סיכומים חסרי תקדים. החרדים הגיעו עד קצה גבול ויתוריהם, ומעבר. מה מזה ישרוד אחרי הודעת גלנט, שאלה טובה".

"אז מה יעשה גנץ? בשבועות האחרונים הוא הגיש בחשאי הצעה לאריה דרעי: תמוך בחוק גיוס מרוכך, נסכם על מועד בחירות בסוף 2024, ונישאר כולנו בממשלה עד סוף דרכה. דרעי בוודאי הבין שגנץ מנסה לפתור על חשבונו את כל בעיותיו: גם את הקריאות משמאל לעזוב את הממשלה, גם ללכת כבר אל הקלפי עם ערימת מנדטים מכובדת בסקרים, וכבונוס - אם ייבחר, יירד מגבו הנטל המציק של חקיקת חוק גיוס. ש"ס השיבה בשלילה. דרעי מכחיש, אבל במחנה הממלכתי משוכנעים אחרי הודעת גלנט שהוא כבר מתחרט שסירב כל כך מהר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר