"הם מנסים לתקוע טריז" | צפו

השר סמוטריץ' תקף את הנסיעה של גנץ לארה"ב: "הוא החולייה החלשה"

שר האוצר בצלאל סמוטריץ' התייחס היום לשלל הנושאים הבוערים, בין היתר על חוק הגיוס ועמדתו בנושא, על הנסיעה של גנץ לארה"ב ועל יחס הממשל בארה"ב לממשלת הימין | צפו (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
השר בצלאל סמוטריץ' (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

יו״ר הציונות הדתית, שר האוצר בצלאל סמוטריץ׳, נאם לפני זמן קצר (שני) בפתח ישיבת סיעת הציונות הדתית במשכן הכנסת.

בפתח דבריו אמר: "במקום שחמאס יתחנן אלינו שנוריד את הרגל מהצוואר שלו בתמורה להחזרת החטופים, התחושה היא שיש לו את כל הזמן שבעולם, שהוא מציב לנו תנאים, וזה מצב הזוי. המצב צריך להיות הפוך, והמענה היחיד שלנו צריך להיות חזרה למלחמה בעצימות גבוהה. במקום לדבר על כניסה לרפיח פשוט לעשות את זה ולפעול שם קרקעית ובעוצמה גבוהה. רק על ידי הגברה של הלחץ הצבאי נוכל להשמיד את חמאס ולהחזיר בעזרת ה' את החטופים הביתה".

"המפתח", טען סמוטריץ', "צריך להיות פחות ימי הפוגה על כל חטוף, ושחרור של פחות מחבלים על כל חטוף מאשר בעסקה הקודמת, ולא ההיפך. אסור לאפשר שהחמאס יעשה סלקציה בחטופים שלנו, ויבחר את מי לשחרר ואת מי להשאיר מאחור ולכן הדרישה צריכה להיות שחרור של החטופים כולם, חיילים, חיילות, נשים, מבוגרים, כולם ביחד. רק עוד ועוד לחץ על חמאס דווקא ברמדאן יוריד אותם על הברכיים ויחזיר את החטופים הביתה".

דבריו של סמוטריץ', היום (צילום: ערוץ כנסת)

לטענת סמוטריץ': "השר גנץ נסע על דעת עצמו לביקור בוושינגטון. חבל שהנסיעה הזו לא תואמה מראש עם ראש הממשלה, אבל זה לא העיקר, צריך לדבר על המהות. זה לא סוד שהממשל האמריקאי דוחף להפסקת המלחמה ולהכרה במדינה פלסטינית. הממשל פוגש ממשלת ימין נחושה ומאוחדת נגד הדבר הזה ומחפש בקיעים. גנץ הוא החולייה החלשה, מי שאירח אצלו את אבו מאזן בבית, מי שבתפיסת היסוד הבסיסית שלו תומך במדינה פלסטינית והתבטא על כך פעמים רבות בעבר".

עוד אמר סמוטריץ': "הממשל האמריקאי מחפש לתקוע טריז בממשלה ובחברה הישראלית ולקדם את התוכנית בעזרת גנץ. גנץ משחק לידי ממשל ביידן ובפועל מקדם את התוכנית שלהם להקמת מדינה פלסטינית. אני קורא לשר גנץ להביע בצורה פומבית על אדמת ארה"ב את המחויבות שלו להחלטת ממשלת ישראל וכנסת ישראל המתנגדת להקמת מדינה פלסטינית. אנחנו חייבים לשדר אחדות ולדבר בקול אחד מול העולם כולו, ואסור לתת לאף אחד לעשות בינינו הפרד ומשול".

על חוק הגיוס אמר סמוטריץ': "בעניין חוק הגיוס עמדתי ברורה, חדה ונחרצת. הציבור החרדי חייב לקחת חלק במשימת ההגנה והביטחון של מדינת ישראל ולהתגייס לצה"ל ולשירות הלאומי. אין סתירה בין לימוד תורה לבין שירות קרבי משמעותי ביחידות הלוחמות, והציונות הדתית מוכיחה את זה. המלחמה ממחישה בצורה הברורה ביותר את הצורך של צה"ל באלפי חיילים נוספים, ומתוך שותפות גורל הציבור החרדי חייב להירתם למשימה ולהיכנס תחת האלונקה".

לדבריו, "אני נמצא בשיח עם המנהיגות של הציבור החרדי במטרה למצוא את הפתרונות והדרכים ולהביא לתוצאה הזו בהקדם האפשרי. הדרך לעשות זאת היא בשיח והידברות אך יחד עם זאת גם בנחישות ובעמידה חזקה על התביעה המוסרית והצודקת הזו. למרות המלחמה ולמרות שכל מדינה אחרת בזמן מלחמה מאבדת מערך המטבע שלה ובמדדי הבורסה, אצלנו זה הפוך. השקל בשיא של תשעה חודשים, הבורסה עלתה ב-8% מאז הורדת הדירוג על ידי מוד׳יס".

עוד אמר השר סמוטריץ': "ושימו לב לנתון הבא - חודש פברואר הסתיים בעודף גביה של כ-4 מיליארד ש״ח. כלומר, מעבר ליעד הגביה שהגדרנו ושהיה צפוי, קיבלנו עוד כ-4 מיליארד ש״ח בחודש פברואר. זה מצטרף לעודף הגביה בינואר על סך 7 מיליארד ש״ח וזהו נתון נוסף המעיד על חוסנה של הכלכלה הישראלית, על ההתאוששות המהירה שלה, על המדיניות הכלכלית הנכונה שלנו ועל הכח של השוק הישראלי. יש מי שלא נותן לעובדות לבלבל אותו ותוקף כל היום וכל הלילה את המדיניות שלי. חשוב שהציבור יידע את האמת".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר