רמז לבאות

גלנט ליועצו של ביידן: "מתקרבים לנקודת הכרעה באשר לפעולתנו הצבאית בלבנון"

שר הביטחון גלנט ליועצו של הנשיא ביידן, עמוס הוכשטיין: ״מחויבים למאמצים המדיניים להגעה להסכם, אך התוקפנות של חיזבאללה מקרבת אותנו לנקודת הכרעה באשר לפעולתנו הצבאית בלבנון״

ב. ניסני | כיכר השבת |
(צילום: שחר יורמן)

שר הביטחון יואב גלנט, אירח היום (שלישי) בלשכתו את עמוס הוכשטיין, יועצו הבכיר של נשיא ארה״ב ג׳ו ביידן, ובין היתר אמר לו כי מתקרבים לנקודת הכרעה בלבנון.

בפגישתם, השניים שוחחו על התוקפנות המתמשכת מצד חיזבאללה, ועל המאמצים המדיניים הנעשים להגעה להסכם שיסיים את העימות ויביא להשבת תושבי הצפון לביתם, לאחר שינוי המצב הביטחוני במרחב הגבול והסגת כוחות חיזבאללה.

לפי הודעת משרד הביטחון, שר הביטחון גלנט הדגיש בפני השליח הוכשטיין את מחויבותה של ישראל למאמץ המדיני, אך הבהיר כי התוקפנות של חיזבאללה מקרבת את ישראל לנקודת הכרעה באשר לפעולתה הצבאית בלבנון, ועלולה לגרור את האזור להסלמה מסוכנת.

השר גלנט הביע את הערכתו בפני היועץ הוכשטיין על פעולתו העקבית לחיזוק היציבות האזורית במזרח התיכון, ועל המאמצים המתמשכים של הממשל האמריקני להתמודד עם אתגרי הביטחון בזירה הצפונית.

הבוקר יירט מטוס קרב של צה"ל בהצלחה מטרה אווירית - כלי טיס בלתי מאויש - שחצתה מסוריה לשטח מדינת ישראל.

באזור אחד במטה אשר פגעה רקטה ליד עמוד חשמל, כתוצאה מכך נפגע טרנספורמטור. בכמה מישובי מטה אשר דיווחו הפסקת חשמל.

זמן קצר לאחר השיגורים הודיע דובר צה"ל כי מטוסי קרב תקפו שורת מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים בינת ג׳בל, א-סלטניה וצדיקין בתגובה לשיגורים לעבר מרחב מרגליות. בין המטרות שהותקפו, מבנים צבאיים ומפקדה צבאית ששימשו את הארגון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר