זעם בממשלה על מפלגת השלטון

ארבל: "התגובה מבישה, קורא לדובר הליכוד לחזור בו" | צבי סוכות: "זלזול בכל הקורבנות"

מלבד שני חברי כנסת בליכוד שהביעו את מורת רוחם מתגובתה הרשמית של המפלגה למסקנות ועדת חקירת האסון במירון - מתקפה על מפלגת השלטון גם בקרב בכירים בקואליציה | שר הפנים מש"ס ארבל: "אני קורא לדובר הליכוד לחזור בו מהתגובה המבישה" | ח"כ צבי סוכות: "הניסיון להגדיר את מסקנות הוועדה כפוליטיות עצוב, מכעיס ומזלזל בעשרות הקרבנות" (אקטואליה)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ארבל, נתניהו וסוכות (צילום: יונתן סינדל וחיים גולדברג)

התגובה הרשמית שפרסמה מפלגת השלטון הליכוד למסקנות דו"ח ועדת החקירה לאסון במירון מעוררת סערה גם בתוך הקואליציה והממשלה.

שר הפנים משה ארבל מש"ס מסר הערב (רביעי): ״אני קורא לדובר הליכוד לחזור בו מהתגובה המבישה ביחס לועדת החקירה לאסון מירון ומסקנותיה".

ארבל הוסיף: "על כולנו לכבד את ההרוגים ומשפחותיהם ולהבטיח שנעשה הכל ליישום מסקנות הועדה במלואן להציל חיי אדם״.

חבר הכנסת צבי סוכות מהציונות הדתית הגיב הערב לתגובת הליכוד: "כמי שהגיע להר בעשרות השנים האחרונות, לצערי אני יודע לומר שהסמוך והחפיף היו הסמל המארגן של מירון בלג בעומר.

"חוסר סדר משווע, יחד עם דחיפות ובלאגן במדרגות צרות ומחליקות היו השם השני של אירועי מירון. הניסיון להגדיר את מסקנות וועדת החקירה כפוליטיות עצוב, מכעיס ומזלזל בעשרות הקרבנות".

התגובה והסערה

בהודעת הליכוד, שעוררה סערה, נכתב: "אסון מירון הוא אסון טראגי. ליבינו עם משפחות הקורבנות. בפועל הממשלה כבר יישמה מסקנות מתבקשות והאירוע האחרון במירון התנהל עם קהל גדול וללא דופי. הממשלה תבחן את הצורך בהפקת לקחים אופרטיביים נוספים כדי למנוע הישנות של אסון מעין זה".

"עם זאת", אמרו בליכוד, "צר לנו על כך שלראשונה בתולדות המדינה הממשלה בראשות בנט ולפיד הקימה ועדת חקירה נגד קודמתה בימין הפוליטי, ושחבר מרכזי בוועדה הוא מקורבו של לפיד, שלמה ינאי, שקיבל הצעה ממנו למקום ברשימת ״יש עתיד״ לכנסת. זוהי התרסה פוליטית מובהקת לחלוטין. הניסיון הציני והמכוון של לפיד להפוך את אסון מירון לכלי ניגוח פוליטי - לא יצלח".

ביקורת גם מבית

גם חברי כנסת בתוך הליכוד הביעו את מורת רוחם מתגובתה של המפלגה. חברת הכנסת טלי גוטליב צייצה הערב: "אני חברת ליכוד ואינני מסכימה עם תגובת הליכוד המקוממת למסקנות וועדת מירון. 45 אנשים נהרגו באסון מירון. ברור שיש אחריות לגורמים רבים. ברור שחובה להפיק לקחים".

לדבריה, "מוטב למי שניסח את הודעת הליכוד להסתפק בהבעת צער עמוק, והתחייבות ללימוד המסקנות לעומק".

יחד עם זאת ציינה כי "ברור כשמש שרוה״מ לא אשם, אך הוא אחראי מעצם היותו רוה״מ. מי שאשם הוא בגץ שביטל את החלטות הפקעת ההר ע״י הממשלה, ואין סיכוי שבגץ ייקח אחריות. שנדע ימים טובים".

גם חבר הכנסת אלי דלל צייץ: "אם אין משהו טוב/חכם/ מנהיגותי להגיד, עדיף לא להגיד כלום!"

יו"ר האופוזיצה תקף

יאיר לפיד הגיב לטענות: "תגובת נתניהו והליכוד היא חרפה מבישה ופגיעה בזכר קורבנות מירון. הנסיון להכפיש את האלוף ינאי, בעל אות המופת, ואת הרב מרדכי קרליץ, ראש עיריית בני ברק לשעבר, כאילו שיקוליהם היו פוליטיים, רק מוכיחים את שפל המדרגה אליו הגיע נתניהו בנסיונותיו להסיר מעליו אחריות על אסון שוועדת חקירה ממלכתית קבעה באופן נחרץ שהוא אשם בו".

בתוך כך, מנכ"ל המקומות הקדושים, הרב יוסף שוינגר, הגיש לפני זמן קצר מכתב התפטרות מתפקידו; "לאור החלטות ועדת החקירה", כתב שוינגר, ששימש בתפקיד למעלה מ-22 שנים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר