משחק הכיסאות

משרד המודיעין יתבטל | גמליאל תחליף את אקוניס בחדשנות

משרד המודיעין צפוי להיסגר והתחומים שתחת המשרד - יעברו למשרד רה"מ | השרה גילה גמליאל תכהן כשרת המדע לאחר התפטרותו של השר אופיר אקוניס... שמונה לקונסול ישראל בניו יורק (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
גילה גמליאל. תעבור למשרד עם תקציב גדול הרבה יותר (צילום: Photo by Marc Israel Sellem/POOL)

הממשלה צפויה לאשר בישיבתה הקרובה את ביטול משרד המודיעין עליו מופקדת בימים אלו השרה גילה גמליאל מהליכוד שתעבור לכהן כשרת המדע והחדשנות במקומו של אופיר אקוניס שצפוי להתמנות לתפקיד קונסול ישראל בניו יורק.

התקציבו המעודכן של משרד המודיעין לשנת 2024 הוא 23 מיליון שקלים. התקציב המעודכן של משרד המדע והחדשנות עומד על 368 מיליון שקלים. כך דווח היום (רביעי) ב'כלכליסט'.

על פי הצעת המחליטים שהופצה לשרים על ידי ראש הממשלה בנימין נתניהו, הממשלה תעביר ממשרד המודיעין למשרד רה"מ את שטח הפעולה של מנהלת המודיעין הלאומי. למשרד רה"מ יועברו רכיבי התקציב מתוך תקציב משרד המודיעין שיוחדו בתקציבו ו/או שימשו אותו לשטח הפעולה דלעיל וכן יתר המשאבים ששימשו את משרד המודיעין, לרבות כוח האדם ונלוות, וההתקשרויות שנערכו על ידי משרד המודיעין בקשר עם שטח הפעולה. תפקיד שר המודיעין יבוטל.

צעדי הייעול של הממשלה וצמצום המשרדים מגיעים על רקע קריאתם של רבים במערכת הפוליטית על הצורך לבטל משרדי ממשלה מיותרים בפרט בזמן מלחמה כדי לחסוך בהוצאות קופת המדינה.

נתניהו ואקוניס (צילום: Photo by Yonatan Sindel/Flash90)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר