מסע הצביעות העולמי

ארה"ב נמנעה: מועצת הביטחון של האו"ם דורשת הפסקת אש בתקופת הרמדאן

הצעה הקוראת להפסקת אש מיידית ברצועת עזה ולשחרור החטופים נדונה בשעות אלו במועצת הביטחון של האו"ם | 14 מדינות תמכו בהצעה להפסקת אש זמנית בלחימה ברצועת עזה וארה"ב נמנעה | השגריר גלעד ארדן צפוי לנאום | הוטל וטו על הצעה רוסית להפסקת אש קבועה (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
מליאת מועצת הביטחון של האו"ם (צילום: צילום מסך מהטלויזיה האינטרנטית של האו"ם)

בשעות אלו, מועצת הביטחון של האו״ם מתכנסת להצבעה על החלטה המוגשת מטעם עשר החברות הלא קבועות של המועצה, הקובעת כי לקיחת חטופים מנוגדת לחוק הבינלאומי וקוראת לשחרורם המידי ולהפסקת אש לתקופת הרמדאן.

השגריר ארדן צפוי לשאת דברים ולתקוף את החלטת המועצה, ששוב אינה מגנה את טבח החמאס. בנאומו, צפוי ארדן להציג דוגמאות השוואה על הסטנדרט הכפול לפיו פועלת המועצה כשמדובר באירועי טרור במדינות אחרות לעומת טרור כנגד אזרחי ישראל.

בתחילת הדיון, השגריר הרוסי קרא להפסקת אש לצד השבת החטופים והכנסת סיוע הומניטרי לרצועה.

בתחילת הדיון התקיימה הצבעה על ההצעה, 14ה מדינות תמכו וארה"ב עצמה נמנעה ולא התנגדה

ראש הממשלה נתניהו אמר היום (שני) לחברי המשלחת לארה״ב: "אם ארה״ב לא תטיל וטו על ההחלטה היום באו״ם להפסקת אש שאיננה מותנית בשחרור חטופים, אני מבטל את יציאת המשלחת הישראלית לוושינגטון".

בלשכת ראש הממשלה הגיבו: ראש הממשלה נתניהו הבהיר כבר אמש שאם ארה״ב תיסוג מעמדתה העקרונית הוא לא ישלח את המשלחת הישראלית לארה״ב - לאור השינוי בעמדה האמריקנית, ראש הממשלה נתניהו החליט שהמשלחת לא תצא"

"הנסיגה של ארה״ב מעמדתה פוגעת מאמץ לשחרור החטופים, משום שהיא נותנת לחמאס תקווה שהלחץ הבינלאומי יאפשר להם לקבל הפסקת אש ללא שחרור חטופינו."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר