המתיחות מול ביידן - לשיא

דרמה מדינית | נתניהו נגד ביידן אחרי ההימנעות באו"ם: "פוגע במאמצים לשחרור החטופים"

ארצות הברית המתהדרת בהיותה ידידתה של ישראל במזרח התיכון לא הטילה היום וטו נגד ההצעה שעלתה במוצעת הביטחון של האו"ם, וקראה להפסקת אש בימי הרמדאן ולהשבת החטופים | נתניהו תקף בחריפות רבה ועורר עליו ביקורת בארץ: "נותנת לחמאס תקווה" | כמו כן הודיע נתניהו על ביטול המשלחת (חדשות, מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
ביידן ונתניהו (צילום: Miriam Alster/Flash90)

המתיחות מול ארה"ב גוברת: ראש הממשלה נתניהו תקף היום (שני) בחריפות את ארה"ב לאחר שההצעה באו"ם להפסקת אש בעזה עברה ללא וטו אמריקני.

בהודעה מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "הנסיגה של ארה״ב מעמדתה פוגעת במאמץ לשחרור החטופים, משום שהיא נותנת לחמאס תקווה שהלחץ הבינלאומי יאפשר להם לקבל הפסקת אש ללא שחרור חטופינו".

בנוסף, נתניהו הודיע היום כי הוא מבטל את מסע המשלחת הישראלית לארצות הברית, בעקבות ההימנעות בהצבעה. בלשכת ראש הממשלה מסרו: "ראש הממשלה נתניהו הבהיר כבר אמש שאם ארה״ב תיסוג מעמדתה העקרונית הוא לא ישלח את המשלחת הישראלית לארה״ב - לאור השינוי בעמדה האמריקנית, ראש הממשלה נתניהו החליט שהמשלחת לא תצא".

הרקע למתיחות הוא, כאמור, סירוב אמריקני להטיל וטו בהצבעה במועצת הביטחון של האו״ם שהתכנסה היעעום, ובה החלטה להפסקת אש לתקופת הרמדאן ולהשבת החטופים ללא כל תנאים.

עוד מסרו בלשכת ראש הממשלה: "ארה״ב נסוגה מעמדתה העקבית במועצת הביטחון שבה קשרה רק לפני כמה ימים בין הפסקת אש לשחרור החטופים (סעיף 1). בהחלטה הקודמת סין ורוסיה הטילו וטו בין השאר משום שהן תמכו בהפסקת אש בלי שחרור החטופים. בהחלטה הנוכחית רוסיה וסין תמכו, יחד עם אלג׳יריה ומדינות אחרות.

"ארה״ב לא הטילה היום וטו על הנוסח החדש שקורא להפסקת אש ללא התנייה בשחרור החטופים. זוהי נסיגה ברורה מעמדתה העקבית של ארה״ב במועצת הביטחון מאז תחילת המלחמה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר