"שתישרף המדינה"

ח"כ יאיר לפיד בנאום הסתה נגד החרדים והממשלה: "מחפשים רק לקמבן"

ראש האופוזיציה יאיר לפיד נאם לפני זמן קצר בעצרת החטופים בירושלים, וכהרגלו בחר להתעסק בציבור החרדי ובממשלת הימין: "יש רק דבר אחד שחשוב לנתניהו – להישאר בלשכה. שתישרף המדינה, העיקר הלשכה. זה כל מה שחשוב לו", אמר לפיד (חדשות בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
לפיד הערב בעצרת בירושלים (צילומסך)

ראש האופוזיציה יאיר לפיד, נאם לפני זמן קצר (ראשון) בעצרת המחאה המרכזית בירושלים, של חלק ממשפחות החטופים וכמובן תקף בחריפות את הממשלה והעומד בראשה.

בפתח דבריו אמר לפיד: "נמצאות פה בקהל משפחות החטופים. הם עמדו אתמול מול הקריה וצרחו את נשמתם, ואף אחד לא שמע. הם הניפו שלטים ואף אחד לא ראה. ממשלת ישראל מתעלמת מקיומם. הם שקופים. שקופים. מסתובבים שבורי לב, מנסים להבין איך קרה שהממשלה הפקירה אותם לגורלם, ומכונת הרעל הפכה אותם לאוייבי העם. הם שקופים והילדים שלהם, במנהרות של עזה, חטופים ושקופים".

לפיד המשיך להסית ועבר לנציגים החרדים: "מי לא שקוף? גולדקנופף לא שקוף. גפני לא שקוף. דרעי – אבי קמפיין השקופים – אתם יודעים שהוא לא שקוף. בן גביר לא שקוף. סמוטריץ' לא שקוף. נתניהו הכי לא שקוף. הוא חזר. כל יום שעובר הוא חוזר יותר. כל מי שיושב בקבינט שלו עוזר לו לחזור. כבר שבוע האורות דולקים אצלו בלשכה. מחפשים איך להנדס ולקמבן ולארגן ולטגן ולעגן את ההשתמטות מצה"ל. איך לוודא שהחרדים יוכלו להמשיך להשתמט מגיוס למרות המלחמה. צה"ל מתחנן לעוד חיילים. לא מעניין אותם. גם צה"ל שקוף".

עוד אמר לפיד: "אם מאית, אלפית, קמצוץ מהיעילות הארגונית הזו היה מוקדש לחטופים, או למפונים, או לניהול המלחמה, או לכלכלה, מצבנו היה אחר לגמרי. רק לא. יש רק דבר אחד שחשוב לנתניהו – להישאר בלשכה. לנצח להיאחז בקרנות הלשכה. שתישרף המדינה, העיקר הלשכה".

"זה כל מה שחשוב לו", הוסיף לפיד ואמר: "להישאר בתפקיד. הוא הורס את היחסים עם האמריקאים, דורס את מערכת הבטחון, מפקיר את החטופים, עוזר למשתמטים להמשיך להשתמט. הכל בשביל הפוליטיקה, שום דבר בשביל המדינה. השבוע הם מוציאים את הכנסת לפגרה. באמצע המלחמה. זו הזיה. ניסינו להילחם בזה. אמרנו להם, "למילואימניקים אין פגרה. לחטופים אין פגרה." זה לא מעניין אותם".

לדברי לפיד: "כל מי שיושב היום בממשלה הזאת - האחריות עליו. כל שר שלא מתפטר, כל חבר כנסת שלא מצביע נגד הממשלה, שלא עוזר לנו לשלוח אותם הביתה, זה עליו. הכתם הזה יהיה דבוק אליו לכל ימי חייו. אם אנחנו רוצים לסיים את המלחמה, אנחנו צריכים ממשלה אחרת. הממשלה הזו לא תנצח. היא לא יכולה. אם אנחנו רוצים שיוויון בנטל, אנחנו צריכים ממשלה אחרת. אם אנחנו רוצים להחזיר את החטופים, להחזיר לביתם את תושבי הצפון, להחזיר את הכלכלה למסלול, להחזיר את השפיות לחיינו, לחזור להיות מדינה נורמלית - אנחנו צריכים ממשלה אחרת".

לפיד המשיך לתקוף: "אנחנו צריכים בחירות. עכשיו. הממשלה הזו גזלה מאתנו את כל מה שחשוב. לקחה מאתנו את הבטחון. את הידיעה הבסיסית, היסודית, שמישהו שומר עלינו. שלא יהרגו אותנו. במשמרת שלהם, אין מי ששומר עלינו. הממשלה הזו גזלה מאתנו את הידיעה הבסיסית שהמדינה לא מרמה אותנו. הממשלה הזו היא ארגון עברייני של ג'ובים, ומשרדים מיותרים, ומיליארדי שקלים על חשבוננו שהולכים למטרות מגונות ולאנשים מגונים".

לדברי לפיד: "אנחנו יכולים תוך כמה שבועות להקים פה ממשלה אחרת. ממשלה טובה, הגונה, יעילה. ממשלה שהחזרת החטופים היא בראש סדר העדיפויות שלה. שלא תפחד לגייס חרדים, לכתוב חוקה, לבנות כלכלה שבה מי שנותן יותר גם מקבל יותר. אנחנו צריכים בחירות עכשיו. השקופים יפסיקו להיות שקופים. האזרחים יפסיקו להיות נתינים. הפרייארים גמרו להיות פרייארים. הגיע הזמן לשינוי. הגיע הזמן לבחירות. עכשיו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר