מצטרף לידידו לפיד

ח"כ ליברמן על חוק הגיוס: "אני רוצה להיות שוב נביא הזעם" • צפו

חבר הכנסת ליברמן התייחס היום בנאומו בעיקר כמובן על אי-גיוס בחורי ישיבות, אך בשונה מחברו יאיר לפיד, ליברמן התייחס גם לסוגיית רפיח | נאומו המלא (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
ח"כ ליברמן, היום בכנסת (צילום: ערוץ כנסת)

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, נאם גם היום (שני) כמדי שבוע בפתח ישיבת הסיעה במשכן הכנסת.

בפתח דבריו התייחס למשבר הגיוס ואמר: "אני התפטרתי מתפקידי שכשר הביטחון בשנת 2018 במחאה על אוזלת יד והפקרות מול חמאס. אני לא הצטרפתי לממשלה בשנת 2019 במחאה על אי חקיקה של חוק הגיוס והחסינות שנתן נתניהו לראשי הטרור ברצועת עזה. בדיעבד כולם מבינים שצדקתי, ואני רוצה להיות עוד פעם נביא הזעם".

"המשבר", טען ליברמן, "שאנו נמצאים בו היום הוא החמור ביותר מאז קום המדינה. אך בכל משבר יש גם הזדמנות, אסור לחזור למה שהיה. אנחנו חייבים לחשוב על היום שאחרי, לא רק בהקשר של רצועת עזה אלא גם של מדינת ישראל".

הנאאום של ליברמן, היום (צילום: ערוץ כנסת)

לדברי ליברמן: "עם שאין בו ערכים משותפים, שאין לו חזון משותף, לא יחזיק מעמד. אם נמשיך כמו שזה היה, אנחנו נגיע למצב של לבנון היום וזה לא ייקח הרבה זמן. לכן מבחינתי הדבר החשוב ביותר זה להתחיל דיאלוג על החזון שלנו ביום שאחרי, כבר עכשיו. ומבחינתי הדבר הקריטי זה להקים קואליציה ציונית מקיר לקיר. המדינה הזאת הוקמה על ידי התנועה הציונית ומדינת ישראל הוקמה כמדינה ציונית".

"לכן", המשיך ליברמן, "אני פונה לכל ראשי המפלגות הציוניות באופוזיציה, לבני גנץ, ולחלקים אמיתיים של הליכוד בואו נתחיל את הדיאלוג הזה. אנחנו חייבים לתקן את כל העוולות שלא הצלחנו מאז קום המדינה ואני מדבר על כינון חוקה, על חוק שירות חובה לכולם: יהודים מוסלמים נוצרים דרוזים וצ'רקסיים, שינוי שיטת הממשל ויצירת יציבות שלטונית, כי אפשר ללכת כל שנה לבחירות ואי אפשר להשלים עם המצב שהמיעוט שולט בעם".

עוד הוסיף ליברמן: "צריך להחזיר את צה"ל להיות צבא אימתני ולהחזיר את תחושת הביטחון והכבוד הלאומי לאזרחים. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו שחלק גדול מהעם היהודי לא יהיה שותף לאותם ערכים ולאותו חזון. לכן אני מאוד מקווה שנתחיל בדיאלוג הזה ונדון על היום שאחרי במדינת ישראל- כבר עכשיו".

לגבי חוק הגיוס אמר: "לא צריך לגייס אף אחד בכוח, אלא להפעיל סנקציות מידיות. כל מי שלא מתגייס נחשב כעריק, לא יכול לצאת מהארץ ולא יכול לקבל קצבאות. אני רוצה להדגיש, אם לא יהיה חוק גיוס חובה לכולם, לא הממשלה תתפרק אלא המדינה תתפרק. כשמדברים על מדינה חזקה ועל עוצמת המדינה, הפרמטר זה גודל השטח, אוכלוסייה, חוסן לאומי, האחדות והליכוד הפנימי, ערכים וחזון משותף. עם שאין בו ערך משותף לא יחזיק מעמד. אם לא יהיה פה גיוס חובה לכולם מדינת ישראל תתפרק. בני הישיבות יכולים לתרום תרומה גדולה גם בשירות אזרחי, במסגרות של בתי חולים ובתי אבות, בשמירה ביו"ש, ובהורדת הנטל מהחיילים. מערכת הביטחון בנויה ליצור את המסגרות הללו".

על הלחימה בעזה אמר: "ראש הממשלה נמצא בקמפיין שנקרא רפיח. הוא מדבר על כך חודש וחצי, אז למה שום דבר לא קרה? גם מבחינת הסד״כ שנמצא כרגע בעזה, אני לא רואה כוחות. יש הרבה דיבורים ואני אמרתי ואחזור, אם אתה רוצה לפעול תפעל. אבל יש רק דיבורים. לא בצפון ולא בדרום אין פעילות צבאית לה אנו מצפים. בגלל שאין הכרעה, נפתחות לנו חזיתות חדשות כל הזמן. ראינו את התקיפה מעיראק לאילת, ומהצפון השלמנו עם כללי המשחק של נסראללה. זה לא טפטופים, זה מבול והשלמנו עם השגרה הזאת. זה נוגד לכל תורת הלחימה של צה״ל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר