על חוק הגיוס | צפו

השר סמוטריץ': "הדרך לשילוב עוברת בשיח עם המנהיגים"

שר האוצר סמוטריץ' התייחס היום בנאומו לסערת חוק הגיוס ותחילה גינה את כניסת אחים לנשק למאה שערים ולאחר מכן הוסיף: "יש להקים מסלולים ומסגרות המתאימים לאורח חייהם בצה"ל ובמערכת הביטחון. בכבוד, באהבת אחים, בשיח, באמון ובתהליך מדוד ואחראי" (חדשות, פוליטי)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
סמוטריץ', היום (צילום: ערוץ כנסת)

שר האוצר בצלאל סמוטריץ', נאם היום בפתח ישיבת סיעתו - הציונות הדתית והתייחס למספר נושאים, החשוב בהם - חוק הגיוס.

תחילה אמר: "אנחנו במלחמה. ברגע זה הלוחמים שלנו נמצאים בחאן יונס ונלחמים פנים אל פנים עם הנאצים של חמאס דעאש, מגנים ותוקפים אקטיבית את חיזבאללה בצפון ופועלים מדי יום ביהודה ושומרון. אנחנו נלחמים נגד הקמים עלינו לכלותינו. במלחמה צריך להתנהג כמו במלחמה והדבר הראשון והמרכזי הוא לשמר את האחדות שלנו שגילינו אותה מחדש אחרי שמחת תורה".

לדבריו, "יהיה זמן לתחקירים, חשבון נפש ומציאת אשמים, יהיה זמן למחאות ולביקורת, יגיע הזמן לחזור אל הציבור בבחירות ולקבל אמון. בבחירות אבל כעת הזמן להילחם על העתיד שלנו ולנצח במלחמה ולפעול בכל כוחנו כדי להחזיר הביתה את החטופים שלנו. התנהלות פלגנית ואלימה פוגעת בביטחון ישראל. אמרתי והזהרתי כי זו תהיה טעות לשלוח את המשלחת שלנו לקטאר ולמצרים בזמן שחמאס רוצה בהמשך המלחמה".

דבריו של סמוטריץ', היום (צילום: ערוץ כנסת)

"הדרך", טען סמוטריץ', "להחזרת החטופים היא בהגברה דרמטית של הלחץ הצבאי וכניסה לרפיח עם או בלי הסכמה אמריקאית, עד לכניעת החמאס, חיסול סינוואר והחזרת החטופים כולם. באופן אבסורדי, במקביל לחזית בדרום אנחנו נמצאים תחת מתקפה משולבת מדינית וביטחונית במטרה להביא להקמת מדינה פלסטינית בלב הארץ".

בעניין חוק הגיוס, אמר השר: "יש לי מסר חשוב לציבור החרדי: התמונות שראיתם אתמול בירושלים לא משקפות את מה שהציבור הישראלי חושב עליכם. אל תתנו לקומץ של פעילים פוליטיים קיצוניים לדחוק אתכם מחוץ להשתלבות ולהשפעה בחברה הישראלית. הם לא מייצגים אף זרם בחברה הישראלית. החברה הישראלית מתנערת מהם. החברה הישראלית מתכווצת כשהיא רואה את מפגני הכוחנות האלו שמבקשים להרוס ולהחריב בשעה שעם ישראל נמצא במלחמה".

עוד אמר בנושא: "האנשים האלו לא מייצגים את הישראלים. הם לא מייצגים את החילונים. הם לא מייצגים את הלוחמים ואת חיילי צה"ל. הם לא מייצגים את האחדות שעם ישראל כולו התכנס סביבה. אמרתי בצורה ברורה כי בעקבות הטבח בשמחת תורה והצורך האמיתי בחיילים נוספים כולם צריכים להיכנס מחתחת לאלונקה. גם הציבור החרדי חייב לקחת חלק במשימת ההגנה והביטחון של המדינה. הדרך לשילוב הציבור החרדי עוברת בהידברות ושיח אמיתי עם המנהיגות החרדית ובהקמת מסלולים ומסגרות המתאימים לאורח חייהם בצה"ל ובמערכת הביטחון. בכבוד, באהבת אחים, בשיח, באמון ובתהליך מדוד ואחראי".

לדברי השר סמוטריץ': "כל דרך של שנאה והכפשה כפי שלצערינו אתמול בצעדת אחים לנשק למאה שערים תשיג את התוצאה ההפוכה ותגרום נזק אדיר. גם המערכת המשפטית של בג״ץ והיועצת המשפטית חייבת לפעול כדי לסייע בהצלחת המשימה ולא לגרום לקרע חמור ועוינות שלא יביאו לגיוס של חייל אחד נוסף".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר