"מזעזע לשמוע את זה"

טראמפ לצד ישראל: "הפעולה של ביידן היא מהבגידות החמורות"

"הפעולה של ביידן היא מהבגידות החמורות בבת ברית בתולדות אמריקה. אני תומך בזכות של ישראל לנצח", כך אמר הלילה נשיא ארה"ב לשעבר, דונלד טראמפ לעיני 100.000 תומכים (מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |
דונלד טראמפ (צילום: shutterstock)

נשיא ארצות הברית לשעבר, דונלד טראמפ, מי שלפי חלק מהסקרים עוד צפוי לחזור לבית הלבן, נאם הלילה (מוצ"ש) בעצרת בחירות בניו ג׳רזי , בהשתתפות 100,000 תומכים, שם השמיע תמיכה חד משמעית בזכותה של ישראל לנצח את חמאס ותקף, בחריפות את הנשיא ג'ו ביידן שמעכב משלוח נשק לישראל.

לדבריו: "אם אתם רוצים לדעת עד כמה הנשיא הוא חלש ופתטי תראו אלו דברים הוא עושה תחשבו על זה.

"השבוע הוא הודיע שיימנע מישראל לקבל נשק בזמן כשהם נלחמים להשמיד את מחבלי חמאס בעזה. זה מזעזע לשמוע את זה, ועוד כשאמריקאים מוחזקים כבני ערובה בידי חמאס".

לדבריו: ,הפעולה של גו' (ביידן - י.ג) העקום היא אחת הבגידות הבזויות ביותר של ידידה אמריקאית בתולדות המדינה שלנו".

טראמפ הכריז: "אני תומך בזכותה של ישראל לנצח במלחמה שלה בטרור, בסדר? אני לא יודע אם זה טוב או רע פוליטי, לא אכפת לי, צריך לעשות את מה שנכון".

"אתם מבינים שזה היה התקפה נוראה, ה-7 באוקטובר הייתה התקפה נוראה, כנראה זה רע פוליטית אבל לא אכפת לי, צריך לעשות את הדבר הנכון.

"לא הייתה מלחמה בעזה אם אני הייתי בבית הלבן, לא היה סיכוי", הוסיף הנשיא לשעבר.

כזכור, בריאיון לרשת CNN שהתפרסם בשבוע שעבר, התייחס הנשיא ביידן לפצצות 900 ק"ג שממשלו מעכב את העברתן לישראל: "אזרחים נהרגו בעזה כתוצאה מהפצצות הללו וכתוצאה מדרכים אחרות שבהן הם מכוונים למרכזי אוכלוסייה.

"הבהרתי שאם הם ייכנסו לרפיח - והם עדיין לא נכנסו לרפיח - אני לא אספק להם כלי נשק שבאופן היסטורי שימשו להתמודדות עם רפיח, להתמודדות עם ערים, עם הבעיה".

נשיא ארה"ב חידד את איומו: "הבהרתי לביבי ולקבינט המלחמה - לא תקבלו סיוע אם תיכנסו למרכזי אוכלוסייה ברפיח".

על הפעולה שצה"ל מבצע כעת ברפיח, אמר ביידן: "הם לא נכנסו למרכזי אוכלוסייה, מה שהם עשו זה ממש על הגבול. זה גורם לכשעצמו לבעיות כעת עם מצרים, שעבדתי קשה מאוד להבטיח שיהיו לנו יחסים וסיוע".

לדבריו: "אנחנו נבטיח שישראל בטוחה בהיבטים של כיפת ברזל והיכולת שלה להגיב למתקפות האחרונות שאירעו במזרח התיכון. אנחנו לא הולכים, אנחנו לא הולכים לספק נשקים ופגזי ארטילריה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר