הממשלה תתפרק?

"הפערים בלתי ניתנים לגישור" | המו"מ עם חמאס במבוי סתום

למרות איומי השר אייזנקוט - בישראל לא מצליחים למצוא את הנוסחה שתהיה מקובלת על החמאס והמו"מ התקוע נותר כך ללא התקדמות מאז חזרת המשלחות (ביטחון, פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יחיא סינוואר ובנימין נתניהו (עבד ראחים חאטיב - פלאש 90 | יריב כץ - לע"מ)

חרף איומי המחנה הממלכתי כי באם לא תושג התקדמות במגעים לעסקת חטופים עם החמאס - הממשלה תתפרק ושרי המחנה הממלכתי יפרשו, ב'כאן חדשות' מדווחים הערב (ראשון) כי המו"מ עם החמאס הגיע למבוי סתום ומבלי שהצדדים הצליחו להגיע להבנות על נקודות המחלוקת העיקריות.

לפי מקורות המעורים בפרטים, הפערים בלתי ניתנים לגישור. כזכור, חמאס הודיע לפני כשבוע וחצי, כי הוא "מסכים לעסקה". שעות לאחר הדיווח שעורר גלים בישראל ובעולם, התברר כי חמאס יחד עם מצרים, רוקנו את ההבנות שהושגו עם ישראל בעזרת המתווכות - ארה"ב וקטאר, וכי חוץ מהסכמה ריקה מתוכן, חמאס לא באמת התגמש או חזר בו מעקרונותיו.

חמאס, הציב את הדרישה להפסקת המלחמה בשלביה המאוחרים של העסקה, כתנאי לעסקה - למרות ההבהרות החוזרות ונשנות של ישראל כי לא תסכים בשום שלב לוותר על מיטוט שלטון החמאס ברצועה ומיגורו.

כמו כן, חמאס שיחק עם מספר החטופים החיים שישוחררו במסגרת העסקה, וסירב להתחייב על 33 חטופים חיים שישוחררו בשלביה הראשונים של העסקה.

מבחינת ישראל, המשחק של חמאס, שרצה להרוויח את דעת הקה העולמית בכך ש"הוא הסכים לעסקה - ישראל מסרבת", היה צעד אחד יותר מידי ועוד באותו ערב כבש צה"ל את מעבר רפיח.

חמאס שהחריף את הירי והשיגורים - קיבל את צה"ל באזורים נוספים ברפיח.

כעת, בממשלה מקווים כי המחנה הממלכתי לא יקיימו את הבטחתם להפיל את הממשלה על רקע אי ההתקדמות במו"מ עם החמאס.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר