יו"ר האופוזיציה תוקף

הלפיד והיפוכו: "התרגילים האלה צריכים להפסק, החרדים צריכים להתגייס"

אחרי ששיבח את אותו החוק שאושר בכנסת בקריאה ראשונה בזמן ממשלת בנט-לפיד, יו"ר האופוזיציה עושה את הצפוי ותוקף את נתניהו: " לא נסכים שהחרדים ימשיכו לצעוק נמות ולא נתגייס" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
"לא נסכים שהחרדים יצעקו נמות ולא נתגייס" (צילום: עידו רימון)

יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, פרסם סרטון לפני זמן קצר היום (רביעי), בו הוא תוקף את הודעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כי יקדם את חוק הגיוס שאושר בקריאה ראשונה בכנסת בתקופת ממשלת לפיד ובנט עם הערבים.

בדבריו, טען לפיד כי "התרגיל של נתניהו היום, זה התרגיל הפוליטי הכי עלוב ומביש, בזמן מלחמה, בזמן שכל יום נהרגים חיילים". לפיד איים ואמר כי "האופוזיציה תתנגד לו בכל הכוח".

"נתניהו ממשיך להתנהג כאילו ה-7 לאוקטובר לא היה" הוסיף יו"ר האופוזיציה לתקוף את נתניהו והחרדים. "ה-7 לאוקטובר היה. במשמרת שלו, באשמתו הישירה. התרגילים האלה צריכים להפסק, החרדים צריכים להתגייס".

לפיד חזר ותקף את החרדים באומרו כי "לא תהיה אפליה בין דם לדם. לא נסכים שהחרדים ימשיכו לצעוק "נמות ולא נתגייס", והילדים שלנו ימשיכו למות כי הם כן התגייסו. לא יהיה ביחד ננצח, אם לא ביחד נתגייס".

כזכור, מוקדם יותר היום הודיע נתניהו כי החליט לקדם את חוק הגיוס שאושר בתקופת כהונת ממשלת בנט ולפיד. החוק, שיזם בני גנץ, אושר בקריאה ראשונה בכנסת, ומי שבירך על כך הוא יו"א האופוזיציה כיום יאיר לפיד שטען כי למרות שהחוק אינו מושלם - הוא יקדם גיוס חרדים.

"חוק השוויון בנטל עבר לא מעט גלגולים, אבל העקרון נשאר זהה: אין דבר כזה זכויות בלי חובות. לכולנו יש אחריות על גורלה של המדינה, על הביטחון הלאומי" אמר אז לפיד.

"היום החוק הזה עבר בקריאה ראשונה במליאת הכנסת. עשר שנים עמדנו בהפגנות ובצמתים והבטחנו שהיום הזה יגיע. הבטחנו שלא נעצור ולא נשקוט ולא ננוח עד שזה יקרה, ואכן לא עצרנו" הוא הוסיף.

"זה לא חוק מושלם, אבל הוא יוביל לזה שיותר חרדים יתגייסו, יותר חרדים יילכו לשירות לאומי, והרבה הרבה יותר חרדים ייצאו לשוק העבודה ויהיו חלק מהכלכלה הישראלית" חתם לפיד את עמדתו אז.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר