כאב ראש מדיני

בשל התמיכה בפלסטין: בירושלים בוחנים לסגור את השגרירות באירלנד  

ההצהרה של נורבגיה, ספרד ואירלנד להכיר במדינה פלסטינית עוררה זעם בישראל ששוקלת לנקוט צעדים נגד המדינות | המציאות בעייתית בשל העובדה ש 75% מהחברות באו"ם כבר נקטו בצעד זהה (חדשות)

יוסי נכטיגל | כיכר השבת |
נציגי מדינות העולם בעצרת האו"ם, רובם מכירים במדינה פלסטינית (צילום: shutterstock)

בעקבות ההצהרה האירופית בעד הקמת מדינה פלסטינית, במשרד החוץ בוחנים אפשרות לסגור את שגרירות ישראל באירלנד לנוכח עמדתה האנטי-ישראלית הבוטה בעד הפלסטינים.

ההצהרה המדינית גררה התנגדות נחרצת מצד ישראל, ומומחים ניסו לשפוך אור על השלכות המהלך, והסכנות שעלולות להיות כרוכות בכך.

לפי דיווח ב Yent, לצד הבדיקות המשפטיות לסגירת השגרירות באירלנד, נבחנות הצעות לדחות עד להודעה חדשה את החזרתו של שגריר ישראל בנורבגיה שנקרא להתייעצויות. גורם מדיני אמר כי לא יתפלא אם גם לנורבגיה לא יחזור שגריר.

מהכתבה שפרסמו העיתונאים נינה פוקס ואיתמר אייכנר, עולה כי נכון לשנת 2024, 146 מדינות מתוך 193 החברות באו"ם, שמהווה כ-75% במספר, הכירו במדינה פלסטינית. בין המדינות הבולטות גם כאלה שנחשבות כמדינות פרו-ישראליות, כמו צ'כיה ופולין. אבל לא רק. ספרד, נורבגיה ואירלנד מצטרפות למדינות כמו מקסיקו, שבדיה, תאילנד, גואטמלה, נפאל, בולגריה, רומניה, הונגריה, אוקראינה, רוסיה והודו - שהכירו גם כן במדינה פלסטינית עוד ב-2012.

החשש המדיני הוא בעיקר ההשפעה הסמלית שתהיה לצעד בינלאומי בהכרה בצורך להקים מדינה פלסטינית דבר שעשוי לגרום לכאב ראש בצמרת משרד החוץ בפרט בתחום ההסברה בעולם בתקופת המלחמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות