אוי, הקארמה

ספרד נגדנו? חה"כ מהאופוזיציה מציעה רעיון מקורי במיוחד 

חברת הכנסת שרן השכל מהאופוזיציה, מעלה הצעה לסדר במליאת הכנסת להכרה במדינת קטלוניה, באסקים, גליציה, הקאנריים ועוד מדינות הדורשות את עצמאותן מספרד | ח״כ שרן השכל: ״כיצד יכולה ספרד לפעול למען הגדרה עצמית של אחרים בעוד היא מכחישה ומבטלת אותם בתוכה? (חדשות פוליטי מדיני)

יוני גבאי | כיכר השבת |

בעקבות דרישת ספרד להכרה במדינה פלסטינית. ח״כ שרן השכל מסיעת הימין הממלכתי הנמצאת באופן רשמי באופוזיציה שיגרה הבוקר (חמישי), מכתב מקורי לראש הממשלה ושר החוץ בבקשה להכיר באופן רשמי בעצמאותן של קטלוניה, ארץ הבסקים, גליסיה, אנדלוסיה, אראגון והאיים הקנריים והבלאריים.

דרישת ספרד לתמוך ולכבד את זכותם של הפלסטינים להגדרה עצמית מבוססת על ההנחה כי למיעוט בעל מורשת ותרבות המביע רצון בלתי מתפשר לעצמאות צריך לקבל כמדינה.

על כן, ח״כ השכל דורשת כי בקשתם של הספרדים תכובד קודם כל בביתם שלהם.

ח״כ שרן השכל: ״כיצד יכולה ספרד לפעול למען הגדרה עצמית של אחרים בעוד היא מכחישה ומבטלת אותם בתוכה? תושבי קטלוניה, ארץ הבסקים, גליסיה וכו׳.. מבקשים עצמאות בדרכים שלוות ודמוקרטיות קראותיהם לא יכולות להמשיך להתבטל ולהיות מדוכאות. ישראל שעברה מאבקים רבים לעצמאותה צריכה להעניק את תמיכתה למדינות אלה״.

המכתב ששיגרה חברת הכנסת

כזכור, אתמול הודיעו נורבגיה, אירלנד וספרד על הכרה במדינה פלסטינית, ברקע אזהרות מצד ישראל כי מהלך כזה יצית את האזור. ראש ממשלת אירלנד, סיימון האריס, כינס עם סגנו מסיבת עיתונאים, והצהיר רשמית על המהלך - שיכנס לתוקף עד סוף חודש מאי.

בנוסף לשלוש המדינות הללו, סלובניה לא צפויה להצהיר על תמיכתה בטווח המיידי, אלא רק על כוונה להביע תמיכה. ראש ממשלת נורבגיה, יונס גר סטיורה, מסר כי "עלינו לשמור על האלטרנטיבה היחידה שנותנת פתרון מדיני לישראלים ולפלסטינים כאחד, שהיא שתי מדינות שחיות זו לצד זו בשלום ובביטחון", הוא הוסיף: "הכרה בפלסטין היא דרך לתמוך בכוחות המתונים שאיבדו את השפעתם בסכסוך הארוך והאכזרי הזה".

ח"כ שרן השכל בריאיון לישי כהן

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות