"לא תואמו פגישות אזרחיות"

נתניהו לא נפגש עם ראש עיריית קריית שמונה - וגרר ביקורות קשות

בכירים בקואליציה מצטרפים לביקורת של ראש עיריית ק"ש על נתניהו | בסביבתו טוענים כי הסיור היה "צבאי" ולכן לא תואמו פגישות | שטרן: "הצגות של פוליטיקה זולה בזמן מלחמה" (פוליטי)

יוני גבאי | כיכר השבת |
אביחי שטרן ובנימין נתניהו | "הצגות של פוליטיקה זולה" (צילום: יונתן זינדל/פלאש 90, עמוס בן גרשום/לע"מ)

בכירים בקואליציה הצטרפו לביקורת של ראש עיריית קריית שמונה, אביחי שטרן על ראש הממשלה בנימין נתניהו, שסייר בעיר השוממת והחרוכה, אך לא ניצל את ההזדמנות כדי לפגוש את ראש העיר ולהעביר מסר לתושבי העיר הנטושה.

שטרן, זעם על נתניהו וכתב: "לתושבי קריית שמונה אין זמן, סבלנות וכסף להצגות של פוליטיקה זולה בזמן מלחמה".

"כל האמת בתמונה אחת" הוסיף שטרן. "אם ראש הממשלה היה באמת מבקש ורוצה להוביל שינוי בקריית שמונה הוא היה חייב את ראש העיר לצידו, יחד עם מנהלי האגפים והמחלקות".

"הוא היה חייב להפגש עם אלו שמתפעלים את העיר יום יום, אלו שדואגים לטפל באלפי תושבי קריית שמונה שפונו למעל 460 ישובים ברחבי הארץ" כתב שטרן והוסיף: "אבל לצערי, בשביל הממשלה הזו - הכל הצגה. פייק של אכפתיות. פייק של ביטחון פייק של עשייה".

שטרן תקף את נתניהו בחריפות: "רה"מ הגיע ל"סיור" רושם בצפון והקיף עצמו בשחקנים בכדי לחזק את מעמדו הליכודי. הצפון בוער וראש הממשלה עושה פוליטיקה קטנה".

"כציוני, כישראלי, כאיש ליכוד בהווה, כתושב קריית שמונה וכראש העיר קריית שמונה - אני כואב את הפוליטיקה שלנו" כתב ראש העיר.

שר הפנים מש"ס, משה ארבל, גיבה את שטרן ותקף את נתניהו: "החלטת צוות לשכת ראש הממשלה למדר את ראש העיר קריית שמונה אביחי שטרן מהסיור שהתקיים בעיר מעידה על שיקול דעת לקוי וחוסר ממלכתיות בזמן מלחמה. מצופה מראש הממשלה להתנער מהתנהלותם השגויה״.

נתניהו בקריית שמונה (צילום: עומר מירון / לע"מ | סאונד: יחזקאל קנדיל / לע"מ)

גם השר וחבר הקבינט בני גנץ תקף את ראש הממשלה: ״אתמול פגשתי בצפון את ראשי המועצות והערים בקו העימות ביחד עם חברי גדי איזנקוט. זו לא היתה פגישה פשוטה. הוטחו בנו דברים קשים".

גנץ הוסיף: "מי שנושא באחריות - חייב לשמוע את האמת. המציאות של תושבי קריית שמונה קשה - ולמנהיגות אסור לברוח מהמציאות".

הוא תקף את נתניהו ישירות וכתב: "ראש הממשלה לא יכול להגיע לביקור בעיר שבתיה מופגזים ותושביה מפונים, בלי ראש העיר שמייצג אותם. אי אפשר לעשות שיקולים פוליטיים בזמן מלחמה".

בסיום דבריו, קרא גנץ לנתניהו, להתנצל בפני ראש העיר: "אני קורא לו להתקשר עכשיו לראש העיר, להתנצל ולהזמין אותו לפגישה במשרדו יחד עם כל חברי מועצת העיר, כדי לשמוע את קולם של כל תושבי העיר".

מלשכת ראש הממשלה נמסר: "ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים היום סיור צבאי והערכת מצב ביטחונית בגבול הצפון. לא תואמו לו פגישות אזרחיות, לרבות לא עם ראש עיריית קריית שמונה. לסיור לא הוזמנו גורמים אזרחיים".

"מנכ"ל משרד ראש הממשלה יוסי שלי נפגש אתמול עם ראשי הרשויות בצפון, לרבות עם ראש העיר קריית שמונה". כך מלשכת ראש הממשלה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות