"נשים סוף לשמועות"

פרישת גנץ וחוק הגיוס - איימן עודה במסר מבלבל לקראת ההצבעה

במערכת הפוליטית גוברת הדריכות לקראת ההצבעה על "דין הרציפות" לחוק הגיוס שהעלה גנץ בכנסת הקודמת | יו"ר המשותפת: "לא ניתן יד לממשלת נתניהו" (פוליטי)

דוד הכהן | כיכר השבת |
"לא ניתן יד לממשלת נתניהו" | איימן עודה (יונתן זינדל/פלאש 90)

יושב ראש הרשימה המשותפת, חבר הכנסת איימן עודה, התייחס לפני זמן קצר הערב (ראשון) לאפשרות שמפלגתו תצביע עם החרדים והימין בעד החלת 'דין הרציפות' על חוק הגיוס שהעביר גנץ בממשלה ובכנסת הקודמת - ממשלת בנט ולפיד וכתב: "למרות שנראה בפיד שיש מי שנהנה מהמשחק, בואו נשים סוף לשמועות".

עודה הבהיר מיד כי הרשימה המשותפת תצביע עם האופוזיציה והמצטרפים הטריים - המחנה הממלכתי וכתב: "לא מחר ולא בשום יום אחר - לא ניתן יד לממשלת נתניהו".

במערכת הפוליטית, גוברת הדריכות לקראת ההצבעה מחר (שני) בכנסת על החלת דין הרציפות לחוק הגיוס.

כזכור, לפני מספר שבועות, הודיע ראש הממשלה בנימין נתניהו על כוונתו לקדם את חוק הגיוס שעבר בקריאה ראשונה בכנסת ה-24 בתקופת כהונת ממשלת בנט ולפיד. מי שהתנגדו אז (החרדים) - תומכים היום, ומי שתמכו אז - מתנגדים היום (המחנה הממלכתי, יש עתיד וסיעות האופוזיציה).

נתניהו, כדי להוכיח לבג"צ ש"הפעם זה רציני", הודיע כי בכוונתו להחיל 'דין רציפות' על החוק ולהמשיך מאותה נקודה בה החוק עצר עת התפזרה הכנסת והממשלה - קריאה שניה ושלישית.

נתניהו הצליח להעביר את ההצעה בממשלה, ומחר, הכנסת תצביע האם דין הרציפות יחול על חוק הגיוס של גנץ, או שנתניהו ייאלץ להתחיל את הליך החקיקה מהתחלה.

ברקע פרישת גנץ מממשלת החירום הערב, היו מי שהעלו השערה, שדווקא המפלגות הערביות יתמכו בחרדים ויפילו את החוק של גנץ, אולם כאמור, עודה מתחייב להצביע נגד הרציפות מתוך כוונה להפיל את הממשלה.

במפלגות החרדיות מביעים הערב את אכזבתם מהרשימה המשותפת. החרדים קיוו למצוא משענת בחוק הגיוס דרך הברית הפוליטית שאינה חתומה על הנייר בשום מקום, אולם מחר ככל הנראה יחזור תיק הגיוס לשולחן הבג"ץ.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות