"אנחנו נאיץ תהליכים"

גולדקנופף: "יש פער לרעה במגזר החרדי בנושא מצוקת הדיור"

במפגש שקיימו "פורום יזמים חרדים", ציין שר השיכון והבינוי כי על אף שהוא עובד עבור כלל המגזרים, קיימת הבנה כי המגזר החרדי סובל יותר: "דו"ח המבקר מאשר זאת" (כלכלה, חרדים)

יוני גבאי | כיכר השבת |
יצחק גולדקנופף בכנס

שר השיכון והבינוי יצחק גולדקנופף, השתתף אמש (ראשון) בכנס מיוחד וראשון מסוגו אותו יזמו "פורום יזמים חרדים" ואשר מהותו עסק בפתרונות למצוקות הדיור והתעסוקה במגזר החרדי.

בפורום השתתפו יזמי הנדל"ן המובלים במגזר החרדי. את האירוע פתח והנחה גדעון קופרמן מנכ"ל בראשית, שבישר על שיתוף הפעולה המבורך שיאפשרו להתמקצע בתחום הנדל"ן בהכשרות שיתקיימו מיד לאחר החגים במרכז אחים, והדגיש את חשיבות שילוב פתרונות תעסוקה בפתרונות דיור.

לאחר מכן כובד לשאת דברי ברכה איש העסקים ויזם הנדל"ן שלמה טייטל, שתיאר את העזרה ההדדית שמאפיינת את הקהילה החרדית, ויכולה להשפיע ולסייע גם לכל העוסקים, וגם לאלו שרוצים להיכנס ולהתפרנס כראוי, ולמטרה הזו נרקם שיתוף הפעולה והפורום.

בהמשך התקיים רב שיח בפורום, בו השתתפו יו"ר וועדת הפנים והסביבה חבר הכנסת יעקב אשר, שאמר כי "דווקא ניהול מקצועי חרדי הוא שיכול להביא פתרונות לציבור החרדי".

כמו כן השתתפו בשיח יו"ר מטה התכנון הלאומי נתן אלנתן, אלעזר במברגר מנכ"ל הרשות להתחדשות עירונית, דוד יהלומי מנכ"ל הקרן לעידוד ופיתוח ענף הבנייה, יעקב ניצן שותף ומנכ"ל רובי קפיטל, ראש אגף פיתוח עסקי חטיבת המשכנתאות בבנק לאומי משה פלדמר, ומהנדס העיר בני ברק, אדר' ערן וקסלר.

במהלך הכנס נאם השר גולדקנוף כשהוא מדגיש את מחויבות משרדו לקדם פתרונות דיור מהירים למגזר: "יש צורך להאיץ את התהליכים ולהפחית בירוקרטיה, בתהליכי התכנון וההיתרים". הוא הוסיף כי הוא ו"צוות המשרד, עמלים על כך, ואף הקצו לכך משאבים גדולים".

גולדקנופף הדגיש כי הוא דואג לכלל המגזרים, אך לא לחינם דו"ח המבקר הציג כי קיים פער וחסר בפתרונות דיור לציבור החרדי, "וצריך לגשר על כך" אמר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר