"תשמרו אחד על השני"

נתניהו וגלנט ביקרו בלשכת הגיוס: "אין לנו מדינה בלי צבא"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט ביקרו בלשכת הגיוס מיטב, שבתל השומר, ושוחחו עם המתגייסים: "התשובה החדה לכל המחלוקות נמצאת כאן" (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
נתניהו וגלנט עם המתגייסים (צילום וידאו: עומר מירון, לע"מ | סאונד: בן פרץ, לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון יואב גלנט ביקרו היום (שלישי) בלשכת הגיוס מיטב, שבתל השומר, כחלק מיום גיוס לחטיבת גולני וללוחמי המעברים.

ראש הממשלה נתניהו ליווה את המתגייסים בשרשרת החיול וחילק, יחד עם שר הביטחון, ציוד צבאי ומדי צה"ל למלש"בים. בהמשך קיים רה"מ נתניהו שיח פתוח עם עשרות מלש"בים וענה לשאלות, יחד עם שר הביטחון ור' אכ"א אלוף יניב עשור.

ראש הממשלה נתניהו אמר למתגייסים כי "אתם היום בעצם הפכתם לחיילים. אין לנו מדינה בלי צבא, אין לנו מדינה בלי חיילים שמתגייסים לשירות - אתם מתגייסים להגן על המורשת, ממש ככה, אלה לא מילים גבוהות.

"בתולדות העם היהודים הדבר הנורא ביותר שקרה לנו זה שאיבדנו את היכולת להגן על עצמנו. לכן, דורות של יהודים, במשך אלפי שנים בעצם, היו כמו עלים נידפים ברוח. שחטו בנו. העם היהודי בגלות זה בעצם היה עם ששחטו בו, לא יכולנו לעשות כלום.

"כשחזרנו והקמנו את מדינת ישראל הקמנו את היכולת להגן על עצמנו. היכולת להגן על עצמנו זה אתם, כל אחד ואחד. זה השינוי הגדול שהתחולל.

"אלה שרוצים להשמיד אותנו לא נעלמו. הם משנים צורה, לובשים צורה, באים מחדש. איראן וגרורותיה. מה שהשתנה זה היכולת שלנו להילחם בהם. אני רוצה שכמובן תשמרו על מדינה, אבל יותר מכל שתשמרו אחד על השני".

שר הביטחון יואב גלנט אמר למתגייסים: "אתם צריכים להיות גאים בעצמכם ולהגיע לטירונות בראש מורם. עליכם לזכור דבר מרכזי: היום אתם הופכים להיות חלק מכוח המגן של עם ישראל ומדינת ישראל. בכל יום שיעבור אתם תתקדמו צעד נוסף לעבר המטרה, ויחד עם מי שיהפכו להיות החברים שלכם למחלקה, לפלוגה ולבסוף גם לחיים - אתם תתגברו על הקשיים ותעמדו באתגרים.

"התשובה החדה לכל המחלוקות נמצאת כאן, בגיוס לחטיבת גולני, כשאנחנו רואים אנשים מכל קצוות הארץ מגיעים לשירות קרבי. כאן אנחנו מקבלים עדות לחוסן האמיתי של מדינת ישראל. זו שרשרת הדורות והמקל שאנחנו מעבירים מאחד לשני".

בביקור השתתפו גם ראש המל"ל צחי הנגבי, ראש הסגל צחי ברוורמן, המזכיר הצבאי של רה"מ אלוף אבי גיל, ראש אג"ת אלוף יעקב בנג'ו ומפקד מיטב אל"ם אלון מצליח.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר