"התופעה קיבלה תפנית"

הרמטכ״ל לשעבר חשף‬⁩: ״ב-2015 התבקשנו לבצע תקיפה נגד דאע״ש, תקפנו והצלחנו לפגוע בהרבה אנשי דאע״ש״

הרמטכ"ל לשעבר חשף היום, כי לפני מספר שנים, צה"ל התבקש לאחר אירוע במקום מסוים לבצע תקיפה רצינית נגד אנשי דאעש, במהלך התקיפה המוצלחת, נהרגו מספר אנשי דאעש (חדשות, ביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
גדי אייזנקוט (אבשלום שושני, פלאש 90)

הרמט"כל לשעבר גדי איזנקוט, חשף במהלך נאומו היום (ראשון) במכון למחקרי ביטחון לאומי inss, כי צה"ל התבקש לבצע תקיפה נגד דאע"ש.

לדברי אייזנקוט: ״דאע״ש יודעים הכי טוב כמה צה״ל פעל במזה״ת- שילמו מחיר של מאות הרוגים ופצועים; במהלך 2015, יש אירוע במקום מסוים שאנחנו מתבקשים לבצע תקיפה. מבצעים תקיפה רחבה מאד יחסית ופוגעים בהרבה מאד אנשי דאעש״.

״המערכה נגד דאע"ש", טען הרמטכ"ל לשעבר, "הייתה אינטנסיבית ובהרבה יותר ממדינה אחת – עם תוצאות שבחלק מהמקומות עולות על כל דימיון בסוג המבצעים והתקיפות שבוצעו. חלק מהפעולות עברו מתחת לרדאר. הצבא עסק במערכה הזאת – אמ"ן, חיל אוויר, יחידות מיוחדות, קשרי חוץ".

״תופעת דאעש", מספר עוד הרמטכ"ל לשעבר: "מקבלת אצלנו תפנית ב-2015 ובמהלך 2015 יש אירוע במקום מסוים שאנחנו מתבקשים לבצע תקיפה. מבצעים תקיפה רחבה מאד יחסית ופוגעים בהרבה מאד אנשי דאעש. אין הרבה מדינות בעולם שיודעות לאתר מטרות בגודל של פודיום ולהכניס טיל למטרה ברדיוס של 1000 קילומטר סביב ישראל".

עו אמר לסיום דבריו: "האויבים שלנו ראו את זה, הרוסים ראו את זה , האמריקאים ראו את זה. מי שיודע הכי טוב כמה צה"ל פעל ברחבי המזה"ת הם אנשי דאעש כי הם שילמו מחירים של מאות של הרוגים ופצועים ונפגעים והם ידעו מי ידע לעשות את הפעולות האלו״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר