"לא היה לנו מודיעין" | התחקיר הראשוני

דובר צה"ל אחרי הפיגוע הקשה: "לא לקחת את החוק לידיים"

דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי מפרסם הערב תחקיר ראשוני מהפיגוע וחושף כי לצה"ל לא היה מודיעין קונקרטי על הפיגוע שהתרחש | "אנחנו פועלים לסיכול הטרור כשיש לנו מודיעין מקדים. לא היה לנו" (צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
נתניהו בהערכת מצב, הערב (צילום: חיים צח / לע"מ)

"שני המחבלים מהכפר עוריף. עם זהות חמאס. הם נכנסים למסעדה ומבצעים ירי. לאחר מכן עוברים לתחנה ויורים באזרח נוסף" - כך החל דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי לתאר הערב (שלישי) את התרחשות הפיגוע הקשה כפי שעלה מהתחקיר הצה"לי.

הגרי הוסיף לתאר בקצרה את אירוע חיסול אחד המחבלים כבר בשטח תחנת הדלק הסמוכה לעלי לצד הימלטות המחבל השני: "אזרח אחר יורה במחבל. נופל עם נשקו. המחבל ה-2 עולה על רכב אחר ואיתו נמלט מהמקום עם נשקו. ממשיך בנסיעה".

דובר צה"ל הוסיף וסיפר כי לכידת המחבל השני התאפשרה בעקבות חפ"ק זריז שהוקם בשטח: "פיקוד המרכז יחד עם מח״ט בנימין פותח חפ״ק מהיר. עם ימ״מ ושב״כ. עובר למרחב שומרון. המחבל חוצה פה מרחבים. עובר מבנימין לשומרון ואז למנשה. הרכב שלו נמצא נטוש סמוך לטובאס על ידי מח״ט שומרון בתוך הרכב נמצא הנשק. ככל הנראה המחבל עובר בנסיעה עם מונית למרחב טובאס. בפעולת יירוט מוצלחת של הימ״מ בטובאס הוא מיורט ונהרג. כמו שאמרתי המחבלים מעוריף עם זהות חמאס״.

הוא הוסיף והתייחס באשר לכוננות הצבא בימים הקרובים: ״הרמטכ״ל הנחה על תגבור המרחב ופעולות מעצרים על בסיס הצורך. נתגבר בימים הקרובים והרס בתי מחבלים לא סיימנו וחיזוק ההגנה בגזרה. הלחימה בטרור היא לחימה מתמשכת. בנוסף תחוזק ההגנה על יישובים באזור. צריך לתת לנו לנהל את הגזרה, להילחם בטרור, ולא לקחת את החוק לידיים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בהערכת מצב, הערב (צילום: עומר מירון / לע"מ)

הגרי חשף כי לצה"ל לא היה מידע מודיעיני קונקרטי באשר לכוונות המחבלים לבצע את הפיגוע הקשה היום: "יש פה פיגוע קשה לצד סגירת מעגל מהירה. אנחנו פועלים לסיכול הטרור כשיש לנו מודיעין מקדים. לא היה לנו. בחלק השני כשאנחנו יודעים מי רודפים אחריו ובאים איתו חשבון״.

דובר צה"ל הוסיף וקבע כי מוקדם עדיין לקבוע כי צה"ל עומד בפני מבצע ממשי: "אנחנו עושים תגבור בהיקף כרגע במרחב. יש לנו מספר פלוגות שיתגברו עוד הלילה את הצירים וההגנה. אנחנו פועלים כנגד הטרור בצורה נחושה אבל נכון שהפיגוע הזה מעיד על זה שהיתה פה עליית מדרגה ברמת התוצאות של הפיגוע הזה. פיגוע קשה. צריך לפעול בטרור באופן ממוקד לפי מודיעין ויש לנו כזה. אנחנו עושים את זה כשיש לנו. האם יש הסלמה רחבה בשטח? מוקדם לקבוע את זה. יהיו פה הערכות מצב. האם יש משהו חדש שמחייב פעולות אחרות. שני המחבלים היו חמושים״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר