הסרטון שהכעיס את המדינה

חיילי צה"ל שהביעו תמיכה בג'יהאד נעצרו; "יטופלו בחומרה"

לאחר הפעולה בג'נין בה נפצעו מספר חיילי צה"ל כתוצאה מפיצוץ מטען רב עוצמה, פורסם סרטון בו נראים ערבים ישראלים לובשי מדים - מגדפים את ישראל ומביעים תמיכה והזדהות עם מחבלי ג'נין. החמישה נעצרו (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
פיצוץ המטען בג'נין (צילום: ערבי, לפי סעיף 27א)

חמישה חיילי צה"ל נעצרו לאחר שהביעו תמיכה והזדהות עם ארגוני הטרור הג'נין בזמן שמספר לוחמים נפצעו כתוצאה מפיצוץ מטען רב עוצמה שחדר את הרכב המשוריין בו נסעו. החמישה, ערבים ישראלים המשרתים בצה"ל, פרסמו סרטון בו הם מברכים את המחבלים בג'נין ומקללים את מדינת ישראל.

הסרטון התפרסם ברשתות החברתיות וגרם לזעם רב בקרב הציבור הישראלי לצד הבעת חשש מתופעת 'גיס חמישי' בתוך צה"ל. במשך שעות רצו שמועות על כך שאין מדובר בחיילים אלא באזרחים שלבשו מדים אולם בצה"ל מיהרו לתחקר את האירוע ולעלות על זהותם של החיילים.

כאמור, אתמול בלילה (שלישי), נעצרו כל החמישה שהיו מעורבים בסרטון על ידי המשטרה הצבאית והם הועברו לחקירה. בסיומה של החקירה - יועברו החומרים הרלוונטיים לבחינת הפרקליטות הצבאית שתחליט האם להעמידם לדין - ואם כן, איזה עונש ייגזר עליהם במסגרת המשפט הצבאי.

מדובר צה"ל נמסר כי אכן נפתחה כנגד החיילים הסוררים חקירת מצ"ח (משטרה צבאית חוקרת): "‏בהמשך להתבטאויות הפסולות של חיילי צה״ל בסרטון, החיילים נעצרו אתמול בלילה ונפתחה חקירת מצ״ח, בסיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

הסרטון שהכעיס מדינה שלימה (צילום: לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)

בצה"ל מנסים שלא להצית את היון על גיוס ערבים לצה"ל ודובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי התראיין ברשת ב' וביקש מהציבור "לא למהר לשפוך את התינוק עם המים" כלשונו: "כרגע חמישה עצורים נמצאים בחקירה ויהיה בהם טיפול משמעתי חמור ביותר, אבל חשוב לא לשפוך את התינוק עם המים – עדיין נכון להמשיך לגייס בכל חלקי החברה הישראלית".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר