מתיחות בגבול הצפוני

טיל נ"מ שוגר מסוריה והתפוצץ באוויר; צה"ל תקף את הסוללה  

בזמן תקיפה שיוחסה לישראל בעיר חומס שבסוריה, טיל נ"מ הצליח לחדור לשטח ישראל ושרידים שלו אותו בעיר רהט | חיל האוויר תקף את הסוללה ממנה שוגר הטיל | נזק קל נגרם למבנים בעיר רהט | צה"ל: "המטוסים תקפו מטרות נוספות במרחב" • כל העדכונים (צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
ארכיון (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

פיצוץ עז נשמע הלילה (ראשון) במרכז ודרום הארץ, שעה קלה לאחר מכן הודיע דובר צה"ל כי זוהה שיגור של טיל נגד מטוסים משטח סוריה לעבר שטח ישראל.

מבדיקה ראשונה עלה כי הטיל התפוצץ באוויר ושרידים שלו אותרו בעיר רהט. כוחות של צבא ומשטרה הוזעקו לזירות והעבירו את החלקים להמשך בדיקה במערכת הביטחון.

השיגור בוצע בזמן שבתקרשות הערבית דיווחו על תקיפה ישראלית בעיר חומס שבסוריה, בישראל לא התייחסו לדיווחים. בצה"ל הדגישו כי אין הנחיות מיוחדות לעורף.

גורם צבאי סורי מסר הלילה כי סמוך לשעה 00:20 תקפה ישראל מכיוון צפון-מזרח לביירות כמה מטרות באזור העיר חומס, ומערכות ההגנה האווירית הופעלו נגד המתקפה.

מדובר צה"ל נמסר: "מטוסי קרב תקפו הלילה (א׳) סוללת נ״מ בשטח סוריה, וזאת בתגובה לשיגור טיל נגד מטוסים משטח סוריה לעבר שטח מדינת ישראל מוקדם יותר הלילה. בנוסף תקפו המטוסים מטרות נוספות במרחב.

"מתחקור ראשוני עולה כי הטיל ששוגר הלילה משטח סוריה לשטח ישראל התפוצץ באוויר בשמי הארץ. אין נפגעים ואין הנחיות מיוחדות לעורף".

מדוברות המשטרה נמסר: "כוחות משטרה וכוחות הנדסה של צה״ל פועלים כעת בעיר רהט בעקבות נפילת שרידי טיל שנורה משטח סוריה לעבר ישראל.

"עד כה לא דווח על נפגעים. כוחות המשטרה והביטחון מבודדים את הזירה וסורקים אחר שרידי נפץ, על מנת להבטיח את שלום התושבים המתגוררים בבתים הסמוכים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר