כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
פני הרוע

עם מדים של חמאס ופסוקים מהקוראן - זה המחבל שביצע את הפיגוע הבוקר

סגן אלוף ד', מפקד יחידת דובדבן, שחברו אלרואי נפצע הבוקר בפיגוע בצומת תקוע הוביל ללכידת המחבל הצהריים בבית לחם • במערכת הביטחון מציינים בדאגה את עליית המדרגה בתעוזת חמאס - מדובר בפיגוע "איכותי" שלישי - רק בשבועיים האחרונים (ביטחון, ארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
מימין: המחבל | משמאל: זירת הפיגוע (צילום: חיים גולדברג/פלאש 90 | לפי סעיף 27א)

עמאר אמין עטא נגאר, הוא המחבל שביצע את פיגוע הירי הבוקר (ראשון) בצומת תקוע הסמוכה לגוש עציון, בו נפצע אלרואי קאפח בן ה-36 באורח קשה ושתי בנותיו באורח קל.

עמאר, בן 26, נשוי ותושב חברון, פרסם הבוקר ברשת החברתית 'פייסבוק' את תמונתו כשהוא לבוש במדי חמאס לצד ציטוטים על ג'יהאד מספר הקוראן לאחר שבימים האחרונים הוא נהג להעלות פוסטים מסיתים וקריאות לרצח יהודים ברשת החברתית.

מי שניהל את המצוד אחריו הוא לא אחר מאשר מפקד סיירת דובדבן סגן אלוף ד', תושב עלי אשר היה חבר ילדות של אלרואי קאפח שנפצע קשה בפיגוע הירי בסיוע השב"כ ויחידת המודיעין הצה"לית - 8200.

פקד חטיבת עציון, אלוף-משנה איתי מטק בהמשך על הפיגוע בצומת תקוע (דו"צ)

מרגע קבלת הדיווח על פיגוע הירי בצומת תקוע, החלו בשב"כ וב-8200 לאסוף תיעודים ממצלמות הדרכים באזור עד שלאחר כ-6 שעות הגיע מידע הזהב על מיקומו של אמער.

סיירת דובדבן שהוקפצה לאזור בפיקודו של מפקד היחידה סא"ל ד', נכנסה לבית לחם ישירות למקום המסתור של המחבל ולאחר חילופי אש עצרו אותו הלוחמים. ברכבו של המחבל נמצאו דגלי חמאס וחומרים מסיתים.

בשל השתייכותו של המחבל לארגון הטרור חמאס, מביעים גורמי הביטחון דאגה מעליית המדרגה בתעוזה אותה מפגין ארגון הטרור הקיצוני, לאחר שבשבועות האחרונים הצליח הארגון להוציא לפועל פיגועי ירי קשים.

עמאר אמין עטא נגאר (צילום: לפי סעיף 27א לזכויות יוצרים)

בין השאר מציינים במערכת הביטחון את פיגוע הירי הקשה בתחנת הדלק בעלי שם נרצחו ארבעה יהודים ונפצעו ארבעה נוספים. ימים ספורים לאחר מכן נהרג לוחם סיירת גבעתי בפיגוע ירי ליד קדומים - והבוקר, פיגוע הירי בצומת תקוע.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר