כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תקנות לשעת חירום

הממשלה אישרה: המשטרה תשתמש במאגר הביומטרי למטרת זיהוי קורבנות המלחמה

המשטרה קיבלה אישור מהמשלה להשתמש במאגר הביומטרי של משרד הפנים למטרת זיהוי קורבנות מתקפת הטרור של חמאס • עד היום החוק איפשר גישה למאגרי הזיהוי של הצבא והמשטרה בלבד • באופן חריג בגלל מאות הנרצחים, נדרשים אמצעי חירום נוספים לזיהוי המוני (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
שוטר עובד על זיהוי לפי טביעות אצבע (צילום: Photo by Yossi Zamir/Flash90)

כדי לסייע בזיהוי מאות הנרצחים, הממשלה אישרה היום (שני) במשאל טלפוני, במסגרת התקנות לשעת חירום, אישור למשטרה לעשות שימוש במאגר הביומטרי של משרד הפנים במדינת ישראל. כך דווח ב'ישראל היום'.

לפי הדיווח, עד היום, במסגרת החוק, המשטרה יכלה להסתייע רק במאגרי המשטרה וצה"ל לזיהוי גופות ונעדרים, אולם החוק לא מאפשר לה לגשת למאגרי הזיהוי הביומטריים של משרד הפנים.

למטרת זיהוי ודאי של הנספים באסון הטבח, המשטרה החלה לזמן אנשים למתן DNA אולם מדובר בתהליך שלוקח זמן רב. כעת, נוכח מאות הגופות של ההרוגים במלחמה, נדרשים אמצעי חירום לזיהוי מהיר יותר ומאסיבי של המוני הרוגים.

לצורך אישור התקנות לזמן חירום, פירטה המשטרה את הנימוקים לקבלת האישור להשתמש במאגר הביומטרי, וכתבה בין היתר: "נכון להיום, ללא קבלת מידע מהמאגר של משרד הפנים, אם לא נמצאה התאמה למאגר המשטרתי ולמאגר צה"ל, זיהוי האלמוני יעשה באמצעות זיהוי ד.נ.א, אשר הינו הליך ארוך ומסובך יותר. הליך זה לוקח זמן רב, המצריך ביצוע השוואה שאורכת זמן ארוך יותר".

בנוסף, נכתב בבקשה כי "מומחי טביעות האצבע של משטרת ישראל, אשר עוסקים בזיהוי אדם בשגרה, מיומנים ברמה גבוהה ביותר לביצוע האמור. מכאן החשיבות שבהעברת המידע ממאגר הביומטרי של משרד הפנים לידי משטרת ישראל".

כדי למנוע שימוש לרעה בתקנות נכתב כי: "על הבקשה לכלול את פרטיו של קצין המשטרה המבקש את המידע וכן את סוג המידע המבוקש בהתאם לצורך באותו מקרה קונקרטי. תוצאת זיהוי או אמצעים או נתונים ביומטריים וסוג האמצעים הביומטריים המבוקשים. סעיף זה נועד להבטיח כי העברת המידע לא תפגע בפרטיותו של אדם במידה העולה הנדרש".

כאמור, הממשלה אישרה את השימוש המשטרתי במאגר הביומטרי בתקופת המלחמה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר