כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מלחמת "חרבות ברזל"

"גלי תקיפה עוצמתיים" | דובר צה"ל עושה סדר בפעילות הצבאית

פעולות ההגנה: "האירועים בשליטה" | פעולות התקיפה: "כל ארבע שעות שישים מטוסים תוקפים" | התחממות הגזרה בצפון: "הצפון תפוס חזק" • דובר צה"ל עושה סדר בפעילות המלחמתית (חרבות ברזל)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי (צילום: דוברות צה"ל)

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, נתן הבוקר (שני) הצהרה לתקשורת ובה נתן סקירה של נתונים ועדכונים מאירועי הלילה והבוקר בכל הקשור למלחמת חרבות ברזל.

את דבריו פתח על פעולות ההגנה שנעשות: "נכון לעכשיו הדגש הוא על יישובי העוטף בעזה. אנחנו בשליטה בישובים", אמר.

"האירועים שהיו בשעות האחרונות ובלילה הם אירועים של היתקלויות בודדות. מחבלים בשער הנגב נהרגו על ידי כוח שלנו. בבארי מחבל אחד הרוג. בחולית וסופה חמישה מחבלים הרוגים ובעלומים ארבעה הרוגים מחבלים.

"אנחנו ממשיכים לטהר את המרחב. אין לחימה בישובים. אני רוצה שתבינו שיכול להיות שיש מחבלים במרחב אך בכל מוקד שיש בו מחבלים, הם נתקלים בכוח צבאי שהורג אותם. הלוחמים, היחידות המיוחדות – נלחמים בגבורה".

הגרי עבר לדבר על הפרצות בגדר שעל הגבול, דרכו נכנסו המחבלים לשטח ישראל. "הפרצות יאובטחו על ידי כלים שלנו על מנת שלא תהיה חדירה של מחבלים לשטח ישראל. על ידי מסוקים וטנקים.

"הישובים סמוכי הגדר בשלבי פינוי. פינינו חמש עשרה באופן מלא מתוך כל היישובים ואנו ממשיכים לפנות. העיר שדרות לא תפונה בשלב זה".

הגרי עבר לדבר על אזור הצפון: "בצפון יש לנו מוכנות גבוהה. יש כוחות יבשה רבים בפיקוד הצפון. היה מספר אירועים מקומיים בגבול. אין נפגעים לכוחותינו. השבנו באש לכל המקומות. הצפון תפוס חזק מאוד. אין שם לחימה בזמן זה. מוכנות מלאה לכל תרחיש".

דובר צה"ל המשיך ועדכן על פעולות ההתקפה של צה"ל ביממה האחרונה: "צה"ל בהתקפה. עברנו לגלי תקיפה עוצמתיים. זאת אומרת: הרכב אווירי רחב. שישים מטוסי קרב שמטילים מטרים על מטרות".

"אנחנו כל ארבע שעות תוקפים. נגיע לאלפי מטרות שנתקפות. אנחנו לא תקופים מקום שאין בו מחבלים, אך כל חמ"ל שליטה שלהם ייתקף", לדבריו של הגרי: "יש מאות מחבלים בעוטף הרוגים. טרם ריכזנו את הגופות שלהם. טבחנו בכל מי שהגיע לגדר לפגע בנו הן על ידי כוחות רגלי, טנקים, מטוסים ומסוקים. יש להם מאות קבורים מתחת לבניינים בהתקפות שלנו.

"גם בבית חנון תקפנו ויש עשרות מחבלים קבורים מתחת לבניינים. המעברים ברצועה סגורים. אין להם חשמל. אין נכנס ואין בא. עזה במצור".

הגרי מציין: "מעולם לא גייסנו באופן כה מהיר כל כך הרבה אנשים למילואים. שלוש מאות אלף אנשים במילואים בתוך 48 שעות. כולם מתייצבים!".

הגרי הוסיף והדגיש: "יש ציוד לצה"ל. יש על זה שיח בתקשורת ואנשים חושבים שאולי אין אבל יש לנו מקומות ויחידות. אנחנו עם מאה וחמישים אחוזים של ציוד. לא חסר ציוד ואוכל".

בהמשך אמר כי הצבא החל לעדכן את משפחות החטופים והנעדרים וכי רק לאחר שהמשפחות יידעו על יקיריהם – יעדכנו בתקשורת את מספרם המדויק שיש בידי המדינה.

לסיום אמר: "המפקד של חמאס – בר מוות. אנחנו תקופים רחב ועצמתי ממוקד מודיעין שיש לנו. איפה שיש מחבלים – אנחנו תוקפים".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר