המספרים הבלתי נתפסים

למעלה מאלף מחבלים חוסלו בשטח ישראל: "תכננו כיבוש"

עד כה ספרנו למעלה מ-1,000 גופות של מחבלים, יש עוד מאות גופות על הגדר שטרם נאספו | דובר צה"ל: "מעיד על סדר גודל ההתקפה, הם תכננו לא פיגוע ונסיגה אלה כיבוש" (צבא וביטחון)

ב. ניסני | כיכר השבת |
כפר עזה, אתמול (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90)

היום החמישי למלחמת 'חרבות ברזל': למעלה מאלף גופות של מחבלים נספרו עד כה בשטח מדינת ישראל, יש עוד מאות גופות על הגדר שצה"ל יאסוף בהמשך.

דובר צה"ל, תא"ל דניאל הגרי, הסביר כי המספר הבלתי נתפס של המחבלים שחדרו לישראל: "מעיד כל סדר גודל ההתקפה, מעיד על הלחימה בעוטף והם תכננו לא פיגוע ונסיגה אלה כיבוש. פעילות של חיל האוויר וצה"ל החזירה חזרה את השליטה. בשטח אנחנו נתקלים ברסיסי מחבלים שלא ברחו חזרה לעזה".

דובר צה"ל הוסיף כי הלוחמים: "מוצאים מחבלים בנקודות מסתור ובמגננים שבנו לעצמם בשטח". לדבריו: "לקחנו עשרות רבות של שבויים מקרב המחבלים בחיים, בשלב זה לא ניתן מספרים".

הגרי ההדגיש: "בכל משימת מרחב יש תעדוף לחסל בכירים. תוקפים באופן עצום על כל מודיעין שיש לנו". לדבריו: "יש בכירים שהותקפו הלילה".

נתוני התקלויות עם מחבלים ביממה החולפת: 18 מחבלים: זיקים 2, ארז 1, כפר עזה 6 מחבלים שנסעו על טנדר, מפלסים 3, רעים 1, אשקלון 3.

על חללי צה"ל שנפלו במלחמה אמר דובר צה"ל: "עדכנו עד כה 169 חללים במות יקיריהם, תהליך הזיהוי לעיתים לוקח זמן עד לזיהוי ודאי - זאת משימה בעדיפות גבוהה עבורנו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר