כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
חילוקי דעות בקבינט המלחמה 

ביום רביעי: ישראל דחתה ברגע האחרון את התקיפה בלבנון 

ביום רביעי האחרון, במשך דקות ארוכות, התקבלו דיווחים והתרעות של חדירת כלי טיס מלבנון ליישובי הצפון. בתוך הדיון בצמרת המדינית עלתה דרישה לפעול באופן יזום נגד חיזבאללה. בסופו של דבר נשללה המתקפה ובוטלה התגובה הישראלית (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
כוחות צה"ל סמוך לגבול עם לבנון במלחמת 'חרבות ברזל' (צילום: Photo by Ayal Margolin/Flash90)

ביום רביעי האחרון, דווח בכלי התקשורת בישראל על חדירה של כלי טיס מלבנון לישראל. בעקבות כך, ישראל היתה קרובה מתמיד (בשנים האחרונות) לבצע פעולה התקפית בלבנון - כך פורסם היום (שבת) בחדשות הערב בכאן 11.

הדיווחים וההתרעות הרבות שהתקבלו, גרמו במשך שעה ארוכה לבכירים במערכת הביטחון להבין שישנה מתקפת כלי טיס על ישראל, בעקבות כך התקיים דיון בתוך הצמרת המדינית, שם הועלתה דרישה לפעול נגד חיזבאללה באופן יזום.

לפי הדיווח בכאן 11 (גילי כהן) מקור שבקי בפרטים סיפר כי בתוך הקבינט היו חילוקי דעות בדבר המהלך הזה. בסופו של דבר נשללה האפשרות לחדירה - ולא ננקטה פעולה התקפית בלבנון.

האירוע הזה מתרחש כשברקע יש קולות בתוך מערכת הביטחון שקוראים לנקוט בצעד יזום נגד חיזבאללה. בתוך כך, קבינט המלחמה מכונס הערב (מוצ"ש) בפעם השלישית, כשישראל נמצאת לקראת הרחבת הפעילות שלה בעזה.

יוזכר שחיזבאללה בודק את הדופק של צה"ל כל הזמן ובוחן את קצב וסגנון התגובות. בתוך השבת, כלי טיס שוגרו לעבר חיפה והקריות - ויורטו. בבוקר חוסלה חוליית מחבלים סמוך ליישוב מרגליות. בצה"ל אומרים שהחוליה הזו נשלחה על ידי חיזבאללה וניסתה אתמול לחדור לשטח ישראל באזור חניתה. לאחר מכן נורו פצמ"רים על מוצבי הר דוב - אירוע שעליו חיזבאללה לקח אחריות. צה"ל הגיב ותקף עמדות חיזבאללה.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר