תושיה שלא תיאמן

סיפורי הגבורה נחשפים: כך הגשש הצליח להטעות את המחבלים שחדרו לבסיס - וחיסל אותם

תושייתו וגבורתו של סא"ל מ. - גשש מוערך באוגדת עזה, הצילו חיים של עשרות חיילים ובני משפחותיהם ששהו בבסיס רעים בזמן מתקפת הטרור | כך עולה מתחקיר מיוחד שנערך בעקבות המתקפה הרצחנית (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
"ניצל את הכאוס". חיילי צה"ל סמוך למקום הטבח ביישוב רעים בעוטף עזה (צילום: חיים גולדברג/פלאש 90)

באוגדת עזה בפיקודו של תא"ל אבי רוזנפלד נערכים בימים אלה עם תחקירים מקיפים לגבי סדרת האירועים הקשים במתקפת הטרור שהיתה בשבת - שמחת תורה,

מהנתונים שמתבררים, מתגלים גילויי אומץ הלב של צוות הגששים באוגדה, כך פורסם ב וואלה!

באותו בוקר בשבת בתחילת המתקפה של חמאס על עוטף עזה, אחת החדירות המסוכנות ביותר שביצע חמאס בעומק שטח מדינת ישראל הייתה לתוך "מחנה רעים", שם נמצאת מפקדת אוגדת עזה שנבנתה אחרי ההתנתקות ונתנה מענה ופתרונות רבים בתחומים הטכנולוגים של צה"ל.

מתברר כי במהלך הלחימה במחבלים שחדרו לבסיס היה חשש כבד שהם יגיעו לאגפים והחדרים בהם שהו נשות הקצינים והילדים שלהם שהתארחו במהלך החג במפקדת האוגדה. קצין הגששים סא"ל מ', שגבורתו נחשפה לראשונה בוואלה! מעדויות מפקדים, יזם שיטת הטעיה לעשרות המחבלים שניסו לחדור לתוך המחנה.

באירוע עצמו, תוך כדי שהמחבלים נמצאים בכניסה לבסיס, אחד הגששים המקצועיים והטובים הוריד את חולצת המדים, נשאר עם חולצה לבנה וקרא למחבלים בערבית: "בואו... בואו אליי...". תוך כדי חילופי האש, הוא התאמץ לשכנע אותם להתקרב אליו וכך לצאת ממקומות המסתור. ההטעייה שיזם פעלה, המחבלים נפלו למלכודת ולאחר שחשבו שמדובר באחד מהם, התקרבו אל הגשש. בשלב הזה סא"ל מ' צלף בהם מטווח קרוב והרג אותם. "הפעולה הזו הצילה חיי רבים" אמרו מפקדיו שעורכים את התחקיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר