ישראל במלחמהישראל במלחמה
מתבטא לראשונה פומבית

הרמטכ"ל לשעבר אביב כוכבי: "מתפוצצים מזעם, אך האויבים יראו מה זה"

מי שהיה פה רמטכ"ל עד לפני מספר חודשים, לא דיבר במשך 11 יום - מאז פרצה המלחמה | בלילה האחרון, הוא העביר מסר מצולם לארגון בארה"ב בו הוא התייחס למלחמה, הכשלים וכמה זמן היא אמורה לקחת (חדשות)

מישאל לוי | כיכר השבת |
אביב כוכבי בסיום תפקידו (צילום: אוליבייה פיטוסי/פלאש90)

עד כה לא נשמע קולו של הרמטכ"ל לשעבר אביב כוכבי, שעזב את תפקידו בתחילת השנה האזרחית, אך הלילה (רביעי) הוא שבר שתיקה והתייחס למה שקרה.

על פי הפרסום של יונה לייבזון בחדשות 12, כוכבי דיבר בנאום מוקלט ששודר באירוע לגיוס תרומות של ידידי צה״ל בארצות הברית ואמר: "מתקפת הפתע שפרצה היא מכה קשה ברמה האישית וגם ברמה הציבורית, אבל אנחנו נתעלה מעל זה".

כוכבי הוסיף: "מדינת ישראל לא תוכל לקבל יותר קיום של יישות טרוריסטית על גבולותיה, והצבא ימגר באופן סופי את חמאס. תשתית הלחימה של הארגון פרושה לכל אורך ורוחב הרצועה, בתוך אוכלוסייה אזרחית, ולכן זה ייקח זמן". 

עוד אמר כוכבי: "כשכל המלחמה הזו תיגמר, אנחנו נצטרך לעשות חשבון נפש ולראות איפה היו טעויות, ללמוד מזה - ולעשות את השינויים הנדרשים. זו לא מלחמה רק בין ישראל לחמאס אלא בין העולם הנאור לברבריות. חמאס הראו לעולם שהם ודאעש זה אותו הדבר. מדובר בארגון קיצוני".

"כזו מתקפה אכזרית וקשה", אמר הרמטכ"ל לשעבר: "ראינו רק באירועים הגרועים ביותר שקרו בעולם. צה"ל ומדינת ישראל ספגו פגיעה קשה, נשים נרצחו ועונו וילדים נורו מול ההורים שלהם. הלבבות שלנו מתפוצצים מזעם ולא מצליחים לתפוס את ההתנהגות השטנית הזו, אך יחד עם זאת אסור לנו לאבד את הביטחון בכך שצה"ל יוכל לנצח את זה".

"צה"ל הוא חזק ומצויד בנשק", הסביר כוכבי, "כל האויבים שלנו יראו מה מדינת ישראל ואזרחיה מסוגלים לעשות. הרוע שהכה בנו הראה גם את הייחודיות של האזרחים והחיילים של של אומץ וסולידריות. איפה שהיה עימות בין טרוריסטים לחיילינו - הטרוריסטים נוצחו".

לגבי מריחת הזמן של ישראל, הבהיר כוכבי: "ישראל והצבא מנהלים מלחמה בחמאס, והעולם חייב לתת לנו לסיים את המשימה. כל דבר פחות מהשלמתה - ישפיע גם על מדינות נוספות. העולם צריך לתמוך בנו ולתת לנו זמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר