"מהטובים, האמיצים והאיכותיים"

שר הביטחון גלנט ספד לקצין הבכיר אסף חממי הי"ד שנפל בשמחת תורה: "בזכותך נשיג את המטרה"

בשעה זו מובא למנוחות אל"מ אסף חממי הי"ד, בן 41, שהיה מפקד החטיבה הדרומית ונרצח בבוקר שמחת תורה לאחר שרק בשבת האחרונה פורסם דבר מותו והמשפחה החליטה לערוך הלוויה למרות שגופתו עדיין בעזה | מי שהספיד בלוויה קורעת הלב, היה גם שר הביטחון יואב גלנט | ההספד המלא (חדשות בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
חממי הי"ד והשר גלנט (צילום: דו"צ וחיים גולדברג, פלאש 90)

אלפי משתתפים בשעה זו (שני) בהלוויתו של אל"מ אסף חממי הי"ד בבית העלמין הצבאי בקריית שאול. חממי הי"ד נרצח ביומם הראשון למלחמה ורק בשבת האחרונה נמסר על פטירתו ומשפחתו החליטה לערוך הלוויה.

שר הביטחון פתח את ההספד במספר פסוקי תהילים מפרק ע"ו - לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינֹת מִזְמוֹר לְאָסָף שִׁיר. וַיְהִי בְשָׁלֵם סֻכּוֹ וּמְעוֹנָתוֹ בְצִיּוֹן. שָׁמָּה שִׁבַּר רִשְׁפֵי קָשֶׁת מָגֵן וְחֶרֶב וּמִלְחָמָה סֶלָה

לאחר מכן אמר: "משפחת חממי היקרה - ההורים קלרה ואילן, הרעיה- ספיר, הסבתא- שושנה והילדים- ארבל, אלון ואֶלה. מפקדים, לוחמים, חברים לנשק. אנו נפרדים היום מאלוף משנה אסף חממי ז"ל, איש משפחה למופת, מפקד נערץ, מהטובים, האמיצים והאיכותיים שצמחו בצה"ל בשנים האחרונות".

"מי שהכיר את אסף מקרוב", הוסיף גלנט ואמר - כפָקוד, כמפקד, כחבר - ידע תמיד במקום שבו הסכנה אורבת, במקום שבו נדרשת חתירה למגע  - שָם בדיוק חממי יימצא. שם הוא היה במשך 22 שנות שירותו בצה"ל, ושם היה גם ביום פתיחת המלחמה ה-7 באוקטובר. מיד עם היוודע דבר מתקפת הטרור, חממי לא היסס לרגע. הוא נשק לבנו אלון, שהיה עימו, השאיר אותו בבסיס בידי אנשיו, ויצא לקרב. הוא היה שם - שועט קדימה בראש לוחמיו. הוא היה שם -נכון להסתער מול פני האויב. הוא היה שם עם שחר, בבוקרו של אותו היום, בדרכו להגן יחד עם החפ"ק שלו, על קיבוץ נירים".

גלנט המשיך להספיד ואמר בכאב: "הוא היה שם שדות הנגב פרוסים לפניו תחוחים ומוכנים לזריעה עמוסים במחבלים אשר מטרתם לזרוע הרס וחורבן. קולו המכריז ברשת הקשר "מלחמה", הדהד ברחבי הגזרה. הוא היה שם להגן בגופו על תושבי העוטף שהיו למשפחתו השניה ואותם כל כך אהב".

"כמה כואב", המשיך שר הביטחון בהספד: "וכמה סימלי, שכך הגיע מסע חייו של אסף אל סיומו. מי שכל חייו הבוגרים הוקדשו לביטחון המדינה, מי שקשר את גורלו עם הגנתם של אזרחי ישראל, נפל כמפקד וכלוחם, בעודו ממלא את ייעודו, את שליחות חייו. אסף, כמו חבריו לנשק, מפקדי צה״ל, ניצב תמיד בראש הכוח. אלו המפקדים המובילים את חייליהם באומץ לב. ראשונים להסתער נוכח פני הסכנה, למען הגנת המדינה, עבור עתיד ארצנו. מפקדי החמאס לעומתם, מתחבאים בפחד עמוק מתחת לאדמה, תוך שימוש באוכלוסייה אזרחית כמגן אנושי, ושולחים את המחבלים אל מותם - מול אש לוחמי צה״ל".

"כך קורה במשך חודשיים, כך יקרה עד שנכריע את ארגון החמאס. לא יהיה מסתור לאיש - מהמחבל שפגע קשות נשים והרג ילדים, ועד לרב המרצחים שתכנן ושלח. אסף זכרו לברכה-  הסתער יחד עם חייליו תומר וקיריל ז"ל ונפל בקרב. אסף חונך בצה"ל על מקורות העוצמה של המפקד- האמונה בצדקת דרכנו והדוגמה האישית כערך מוביל- כך פעל גם ביום פתיחת המלחמה, יום נפילתו. הוא גילה העזה ונחישות והיווה דוגמה ומופת לפקודיו עד רגעיו האחרונים".

ההספד המלא של שר הביטחון (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון המשיך להספיד ופנה לבני המשפחה: "בני משפחת חממי היקרים, אתם סמל ומופת לתקומת ישראל בארצו - שלוש פעמים היכה השכול במשפחתכם, שלושה גיבורים, בני המשפחה נפלו במאבק על קיומנו בארצנו. סבתא שושנה, תיבדל לחיים טובים וארוכים, שכלה במערכות ישראל, אח, בן, וכעת נכד. בתוך הכאב הגדול שלכם, לצד הצער שאין לו סוף, הֶיו גאים בגבורתו של אסף, הֶיו גאים בתפקודו כמפקד קר-רוח, הֶיו גאים באנושיות ובצניעות שאיפיינו אותו, באדם הנפלא שהיה".

"אסף", אמר שר הביטחון בהספדו, "היית אחד מבניה הטובים של הארץ היפה שלנו אחד מן המפקדים הנערצים של גבעתי, החטיבה שכל-כך אהבת, בה מילאת שורה ארוכה של תפקידים - ממפקד מחלקה ועד למפקד גדוד צבר. באתי לכאן היום כדי להבטיח לך, להבטיח לכולנו: לוחמי צה״ל ומפקדיו ישלימו את המשימה. אסף, במלחמה משתתפים מפקדיך ופקודיך, אנשים בדמותך. ראיתי את גבורתך ואת גבורת האזרחים ואנשי כוחות הביטחון בשבעה באוקטובר ולאורך כל המלחמה ואני רואה כעת את נחישות הלוחמים. אני יודע, זו מלחמה על הבית זו מלחמה שתוצאותיה ישפיעו על עתידנו בארץ הזו שנים קדימה, ואני יודע כי בזכותך ובזכות לוחמי צה"ל נשיג את מטרותינו".

לקראת סיום ההספד אמר גלנט: "מיטב בנותיה ובניה של ארצנו נפלו במלחמה הזו- למעלה מ-1300 אזרחים, חיילים, אנשי כוחות הביטחון, כוחות ההצלה, בסדיר ובמילואים נפלו במערכה הכבדה- אנו מוקירים את זכרם ומצדיעים לגבורתם. אנו מחוייבים לניצחון למען הנופלים. אלוף משנה אסף חממי ז"ל, בשם מערכת הביטחון, בשם כל הלוחמים והמפקדים בצה"ל ובכל זרועות הביטחון, אנו מצדיעים היום לזכרך ולזכר כל הנופלים במלחמה. נמשיך עד שנבטיח את ניצחוננו למען עתיד ישראל בארצו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר