תיעוד מיוחד

רגע לפני הקרב בג׳באליה: הלוחמים כתבו אות בספר תורה

מטרים ספורים מעזה, התייצבו הקצינים הבכירים של אוגדה 162 – עוצבת הפלדה, לכתוב אות בספר התורה יחד עם רבה של צפת הרב שמואל אליהו שברך את הלוחמים שיחזרו בשלום ● תיעוד (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |

התחלת כתיבת ספר תורה בבסיס צבאי של יחידות מיוחדות עם שיירת לוחמים מפזזים בשמחה לכבוד התורה, זה לא אירוע שקורה כל יום - ובוודאי לא בבסיס סמוך לרצועת עזה תוך כדי לחימה קשה, כאשר טילי כיפת ברזל חולפים מעל לראש.

חיילי אוגדה 162, חטיבת הנח"ל וחטיבת הקומנדו בעוצמת הפלדה, זכו להשתתף באירוע כזה.

כתיבת הספר התחילה בלשכתו של תא"ל איציק כהן מפקד עוצבת הפלדה, שביקש לכתוב אות לזכות פקודיו שמוסרים את נפשם בלחימה בעזה. האירוע שנערך ברחבת הבסיס, כלל מוזיקה חסידית שמחה וארוחת בשרים מפנקת על למאות הלוחמים והמפקדים.

בכתיבת הספר שהוביל הסופר הרב מנחם פליישמן השתתפו רב ומפקד האוגדה 162 תא"לים, אל"מים, סא"לים, ואנשי החסד עו"ד מרדכי ציבין, הרב מנשה אלטהויז ורוני מוראל.

את האירוע ארגנו מתנדבי חמ"ל כפר חב"ד - עזר לחייל בראשות הרב אליהו גוטמן, יחד עם בית חב"ד לדוברי רוסית בראשון לציון בראשות הרב אלכס פרוצ'נסקי תודות לתרומתו הנכבדה של ידידו הרב ישראל חודורקובסקי. ספר התורה נתרם לבית חב"ד מנורה בראשות הרב פרוצ'נסקי וייחודו הוא שכוחות הביטחון משתתפים בו ויהיה זה ספר מיוחד לשמירה והגנה לפעילות הבית חב"ד.

לצד אורחים נכבדים כמו הרב שלמה וילהלם רבה של זיטומיר ומערב אוקראינה והרב שניאורסון רבה של רובנה שבאוקראינה, השתתף באירוע גם רבה של צפת הרב שמואל אליהו שעשה את כל הדרך מהצפון הרחוק עד לבסיס הסמוך לרצועת עזה, כדי לשמח את החיילים ולהעניק להם את ברכת הדרך לפני הכניסה לשטח האויב.

בדבריו הדגיש הרב אליהו את מעלת כתיבת ספר התורה שמהווה תוספת של שמירה רוחנית ופיזית לחיילים הצדיקים שמוסרים את נפשם עד להכרעה של האויב. רבה של צפת הזכיר את הוראת הרבי מליובאוויטש לכתוב אות בספר תורה לזכות כל חייל וחייל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר