ישראל במלחמהישראל במלחמה
סקירה, שיח והדלקה

נתניהו ביקר ביחידת שלדג ו-669: "ממשיכים בלחימה עד לניצחון"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר ביחידת שלדג וביחידה 669, בבסיס חיל האוויר בפלמחים, וקיבל סקירה על הפעילות בעזה וצפה באמל"J שנאסף מבית החולים 'שיפא' | תיעוד (חדשות)

יוני גבאי | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ט בכסלו תשפ"ד | 12.12.23
נתניהו ביחידת שלדג וביחידה 669 (צילום: קובי גדעון / לע״מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו ביקר היום (שלישי), ביחידת הקומנדו שלדג וביחידה 669 (היחידה הטקטית לחילוץ מיוחד), בבסיס חיל האוויר בפלמחים.

נתניהו בדבריו ללוחמי שלדג ו-669 (צילום: איתי בית-און / לע״מ, סאונד: יחזקאל קנדיל / לע״מ)

בפתח הביקור, ראש הממשלה קיבל סקירה ממפקד כנף 7 אל״ם י׳ על הפעילות המבצעית של היחידות במהלך הלחימה ברצועת עזה.

כמו כן, ראש הממשלה קיבל סקירה מעמיקה על פעילות לוחמי שלדג בבית החולים שיפא בעזה וצפה בתצוגה של האמל״ח הרב שנאסף ע״י הלוחמים.

בהמשך, ראש הממשלה נתניהו קיים שיח עם לוחמי שלדג ו-669, במהלכו שיבח אותם על פעילותם, איחל להם חג שמח ואמר להם כי ממשיכים בלחימה עד לניצחון. לאחר השיח רה״מ נתניהו והלוחמים הדליקו יחד נר שישי של חנוכה.

נתניהו ביחידת שלדג וביחידה 669 (צילום: קובי גדעון / לע״מ)
נתניהו ביחידת שלדג וביחידה 669 (צילום: קובי גדעון / לע״מ)

ראש הממשלה נתניהו אמר ללוחמים: ״מיותר לציין שארבעה מחמשת בני חשמונאי נפלו בידי האויב, ואתם איבדתם חברים טובים. איבדנו כאן לוחמים, איבדנו שוטרים, איבדנו אנשי שב"כ, אבל בגופכם בלמתם את הפלישה.

"אנחנו צריכים להבין באיזה מאבק אנחנו נלחמים: אנחנו בחנוכה, אז נציין שהם נלחמו אז נגד כוח שהחליט בעצם להחריב את עם ישראל מעל פני האדמה, לנתק לו את חוט החיים. הם לא צלחו. בעצם מה שאנחנו מציינים היום זה חג שבלם את קטיעת חוט החיים של עם ישראל.

"אנחנו היום באותה מלחמה - יש פה כוח שרוצה להחריב את היהודים ומדינתם מעל פני האדמה, ואנחנו נלחמים את אותה המלחמה באותה הגבורה. זו לא הפרזה, זה לא מילים, אתם יודעים כמה שזה לא מופרז. יש מחיר מאוד מאוד כואב, אבל הוא הכרחי אם אנחנו רוצים לחיות פה - אנחנו החלטנו לחיות פה, במולדת שלנו, במדינה שלנו, וזה מחייב קרב מתמשך. אני רוצה להגיד לכם שהקרב הזה יימשך עד הניצחון, זה לא הולך להיפסק, זו לא אמירה סתם: 'בואו נחסל את החמאס', אין לנו אלטרנטיבה אחרת".

נתניהו ביחידת שלדג וביחידה 669 (צילום: קובי גדעון / לע״מ)
נתניהו ביחידת שלדג וביחידה 669 (צילום: קובי גדעון / לע״מ)

נתניהו המשיך ואמר: "אני רוצה להגיד לכם שכל העולם יושב על היציע עכשיו ומסתכל, רוצה לדעת מי הולך לנצח - אנחנו או הם. אנחנו או הציר (ציר הרשע של איראן). דרך אגב, הם רוצים את זה כמלחמה של הציר. בצדק. אנחנו חייבים לנצח, וזה כרוך עוד במאמץ ובהקרבה, וכולנו מוכנים לזה. זה איחד את העם. אנחנו נישאר מלוכדים ואנחנו גם ננצח.

"אני רוצה פשוט להצדיע לכולכם ובאמת להביע הערכה עמוקה למה שאתם עושים. אגב, חלק מזה לא הכרתי, זה חידש לי דברים מאוד יצירתיים, מאוד מרשימים, ואני רוצה לחזור ולהעמיק בזה בכמה מהדברים ששמעתי כאן. תמשיכו עד לניצחון ואחריו. תודה רבה״.

לראש הממשלה התלוו ראש הסגל צחי ברוורמן, ראש המל״ל צחי הנגבי ומזכירו הצבאי אלוף אבי גיל.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר