על רקע החיסול בסוריה 

גלנט בפיקוד צפון: "אנחנו מכים את חיזבאללה באופן קשה מאד" 

שר הביטחון יואב גלנט ביקר היום בפיקוד הצפון שם קיים הערכת מצב וסקירה ביטחונית במהלך הביקור התייחס לתקיפות בסוריה ואמר "חיזבאללה מסתכל על מה שקורה בעזה והוא מבין היטב – מה שעשינו בעזה ניתן לעשות גם בבירות" (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
גלנט בהצהרה | צפו (צילום: אלעד מלכה)

שר הביטחון יואב גלנט קיים היום (שני) הערכת מצב בפיקוד הצפון, שם קיבל סקירה על פעילות האוגדות הפועלות במרחב הגבול להגנת המרחב, סיכול מחבלי חיזבאללה ופגיעה בנכסי הארגון.

שר הביטחון הביע את הערכתו בפני מפקד הפיקוד והקצונה הבכירה על פעולתם, והדגיש כי היא תימשך עד להשבת התושבים לביתם, לאחר שינוי המצב הביטחוני במרחב הגבול.

גלנט אמר בתום הערכת המצב "סיימתי כעת הערכת מצב בפיקוד הצפון, בדומה למה שאני עושה לפחות פעם בשבוע, בגזרות הפיקוד השונות או במפקדת הפיקוד, פוגש את הלוחמים, את המפקדים, בסדיר או במילואים, אני מתרשם מאד מנחישות, מהמקצועיות ומהאופן המדויק שבו מבצעים את המשימות״.

הוא הוסיף ״מהרגע שנפתחה האש בפיקוד הצפון בפעולה ללא שום פרובוקציה ישראלית, כתוצאה מהחלטה של חיזבאללה, אנחנו לא נאפשר חזרה למצב הקודם שבו היינו עד ה-6 באוקטובר. אנחנו מכים את חיזבאללה באופן קשה מאד, יש להם כמאה וחמישים הרוגים, יש להם נכסים רבים שנפגעו, הם נדחקו מקו הגדר הרבה הרבה פנימה אל תוך השטח. חיל האוויר טס באופן חופשי מעל לבנון ואנחנו נגביר את כל המאמצים האלה״.

״דבר אחד ברור – כדי להחזיר את התושבים נדרש אחד משניים, או פעולה הסכמית שאנחנו מעוניינים בה ובמסגרתה יתקבע מצב שונה, או שאנחנו נביא למציאות שונה, כתוצאה מפעילות צבאית״.

לדבריו ״חיזבאללה מסתכל על מה שקורה בעזה והוא מבין היטב – מה שעשינו בעזה ניתן לעשות גם בבירות, איננו רוצים את האפשרות הזאת אבל לא נשאיר את התושבים ללא הגנה ואנחנו נחזיר אותם אל ביתם״.

״אנחנו נמצאים במלחמה ממושכת, מלחמה שמחייבת נחישות לאומית, מלחמה שבה ינצח הצד החזק יותר מבחינה לאומית וחברתית - אני כואב יחד עם כל עם ישראל את נפילתו של כל חייל, את הפגיעה ואת הפציעה של כל חייל או אזרח ואומר לכם כאן, המחיר הזה הוא למענה של מדינת ישראל, למען עתידנו ולמען הצלחתנו, זו מלחמה ארוכה על החיים שלנו במקום הזה, באופן שבו אנחנו רוצים לחיות". סיכם.

גלנט בצפון | צפו (צילום: שחר יורמן)

בהערכת המצב השתתפו מנכ״ל משרד הביטחון אלוף (מיל׳) אייל זמיר, מפקד פיקוד הצפון האלוף אורי גורדין, מפקד פיקוד העורף האלוף רפי מילוא, האלוף מוטי ברוך, האלוף (במיל׳) יצחק ג׳רי גרשון, מפקדי האוגדות הפועלות בגבול הצפון והקצונה הבכירה בפיקוד.

גלנט בהערכת מצב, היום (צילום: אלעד מלכה)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר