"עוד יתברר בתחקיר"

דובר צה"ל: "יש קשר בין הקרע בעם למתקפת הפתע של חמאס"

את הדברים אמר תא"ל דניאל הגרי במענה לשאלת אתר Y-net | "הדברים האלה יתבררו בתחקיר המעמיק שאנחנו נעשה אבל סביר להניח שיש קשר" (צבא)

ב. ניסני | כיכר השבת |
דובר צה"ל תא"ל דניאל הגרי (צילום: Photo by Avshalom Sassoni/Flash90)

דובר צה"ל תת אלוף דניאל הגרי, התייחס הערב (שני) לראשונה לקרע שנוצר בעם על רקע הרפורמה המשפטית, ההפגנות והקריאה לסרבנות, והודה כי "סביר להניח" שיש קשר בין הדברים להחלטת חמאס לתקוף את ישראל בבוקר שמחת תורה - מתקפה בה נרצחו מעל ל-1,200 בני אדם.

הגרי, נשאל ע"י כתב אתר Y-net האם בצה"ל מזהים קשר בין האירועים, והשיב: "הדברים האלה יתבררו בתחקיר המעמיק שאנחנו נעשה אבל התשובה היא שסביר להניח".

"המאפיין של קרע" הוסיף הגרי, ," המוכנות של הצבא אולי לתפיסתו, הוא אחד המאפיינים שקשורים לזה. אפשר להעריך את הדבר הזה. אני חושב שעכשיו אנחנו ממוקדים בלחימה, ופוגשים צבא נחוש ומתפקד. המון דברים שעלו לפני כן באים לידי ביטוי בשדה הקרב".

"האופן שבו אנחנו רואים את מערך המילואים כמערך אחד" הוסיף דובר צה"ל בהצהרה, "חיל אוויר, יבשה, ים, יחידות מיוחדות - כל הדברים שלפני כן עלו בשיח הציבורי - כולם מתפקדים יחד, נחושים מול אויב משותף".

הוא הוסיף: "אני חושב שבמובן הזה, זה ראוי להערכה. אנשים מסכנים את חייהם וחלק גם לצערי נופלים בקרב, וזה מבטא את העוצמה והאיתנות של החברה הישראלית מול אתגרים ותקופה היסטוריים וכך אנחנו פועלים".

הגרי התייחס בהצהרתו היומית לפעילות הכוחות בעזה וחשף שצה"ל לכד מחבלים שהשתתפו בטבח: "כוחותינו ממשיכים להילחם בעיקר במרחב הדרומי. במהלך הלחימה בחאן יונס כוחותינו זיהו חשודים שהסתתרו בין נשים וילדים. לקחנו אותם לחקירה, שם הסתבר שהיו ביניהם מחבלים שלקחו חלק במתקפה ב-7 באוקטובר".

דובר צה"ל פנה לאזרחי ישראל שפונו מבתיהם ביישובים רבים בצפון: "לצד הקושי בעזיבת הבית, החוסן שלכם בחודשים האחרונים מעורר השתאות וראוי להערכה רבה. החששות שלכם מובנים. אנחנו נהיה קשובים לכל טענה, ונבנה את תהליך החזרה ליישובים יחד עם ההנהגה האזרחית. זו דרך ארוכה, מאתגרת וחובת ההוכחה היא עלינו".

הוא ציין, כי מטרת המלחמה היא פירוק ארגון הטרור חמאס: "אנחנו פועלים בעזה, זה הדבר הכי חשוב. אנחנו פועלים חזק ונחוש נגד כל רקטה שמשוגרת וכל פעילות טרור. הדבר הכי משמעותי הוא שכמות הכוחות שנלחמת בעזה היא אדירה ויש לה משימה ברורה של פירוק חמאס, זה יקרה בשלבים. זה לוקח זמן".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר