משתפים פעולה?!

הג'יהאד האסלאמי לא משתווה לחמאס | תמונת מצב

אומנם הם מנסים להסתיר את הדם הרע, אך אי דברור פעולות הג'יהאד האיסלמי מגלה: הארגון חלש משמעותית מהחמאס | וגם: הפוקוס שלא יורד לרגע משני הארגונים (מלחמה, טרור)

ארי טננבוים | כיכר השבת |
ירי מהרצועה ((צילום אילוסטרציה: פלאש 90))

ארגון הג'יהאד האסלאמי, אמנם השתתף גם הוא במתקפת הפתע בשבת חג שמחת תורה, אך נראה כי הארגון אינו זוכה לאהדה רבה גם בקרב הציבור הערבי, דבר שמעיד כמה הארגון אינו חזק כמו ארגון הטרור חמאס.

מאז פרוץ מתקפת הפתע והמלחמה שבאה אחריה דוברות הג'יהאד האיסלאמי נמצא בידי כמה אנשים בכירים בהם: דאוד שהאב, ראש לשכת ההסברה, מוסעב אל-ברים, הדובר, ואבו חמזה, שהוא דובר הזרוע הצבאית. אם נשווה בין ההצהרות שלו לשל החמאס – אותם מדברר אבו עובידה - הרי הצהרותיו לא זוכות לתהודה של ממש.

רוב ההצהרות שלהם שפורסמו לא זכו לפרסום תקשורתי נרחב ואלו שכן היו בעיקר סביב עניין החטופים. מזכ"ל הארגון זיאד נח'אלה הצהיר כי הם מחזיקים בשלושים חטופים והם אף הביעו נכונות לשחרר שנים מהם.

נח'אלה אף העביר ביקורת נגד חמאס ואמר: "אופן התנהלות המשא ומתן סביב השבויים והנעדרים עלול להשאיר אותנו מחוץ לעסקה. התנועה מסוגלת להחזיק את השבויים עד הבשלת תנאי עסקה טובים יותר".

אם נעמיק, נגלה כי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי משקיעה מאמצים לא מעטים כדי להראות את שיתופי פעולה הצבאיים עם חמאס, כך לדוגמה ניתן לראות כי הם פרסמו לפחות כשבע הצהרות המעידות על שיתופי פעולה מאז תחילת המלחמה, אך החמאס לא פרסם ולו הודעה אחת המבשרת על שיתוף פעולה ביניהם.

על אף שארגון הג'יהאד מנסה בכל דרך להראות ש"הדם הרע" בין הארגונים עבר וחלף, עצם העובדה שחמאס איננו מתייחס אליו ברצינות מראה מי השחקן המשמעותי ביותר בעזה.

גורמים צבאיים בישראל אומרים כי אומנם הפוקוס על מחבלי הטרור של החמאס ימ"ש אבל העין פקוחה גם על מחבלי הג'יהאד וכשמדברים על 'מיטוט החמאס' ופירוק היכולות הצבאיות שלו, לא שוכחים לרגע את שחקן המשנה שנמצא בשטח, חי ונושם טרור - אותו יש למגר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר