היום ה-97 למלחמה | עדכונים שוטפים

דיווח: ארה"ב ובריטניה נערכות לתקוף את החות'ים כבר הלילה

חיזבאללה שיגר עשרות רקטות לקריית שמונה בשעות אחר הצהרים וזוהו פגיעות ישירות | גלנט בתצפית בגבול עזה: "כוחות רבים פועלים בחאן יונס מעל הקרקע ותחת הקרקע" | מדעים מתקדמים מתנהלים להעברת תרופות חיוניות לחטופים ישראלים | מחר ימשיך הדיון בהאג על המלחמה וישראל תשיב לטענות התביעה | כתבי 'כיכר השבת' בעדכונים שוטפים מהמלחמה (חרבות ברזל)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-א' בשבט תשפ"ד | 11.01.24
המטח האחרון לעבר קריית שמונה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

עדכונים שוטפים - דקה אחר דקה

23:27: דיווחים בכלי תקשורת בבריטניה ובארצות הברית כי נערכים לתקיפה בתימן נגד החות'ים כבר הלילה, או "בטווח הזמן המיידי".

22:32: מוחמד אל-עדיני, שנכלא בישראל ושוחרר בעסקת שליט, נהרג בתקיפת צה"ל בדיר אל-בלח במרכז רצועת עזה.

21:43: דובר המועצה לביטחון לאומי בבית הלבן התייחס היום בתדרוך עם כתבים לדיון בהאג על המלחמה בעזה, ואמר כי אין בסיס להאשים את ישראל ברצח עם.

21:10: חבר ועדת חוץ וביטחון, ח״כ אוהד טל (הציונות הדתית) בכנס ריבונות ומועצת ישע: "כדי לנצח אנחנו חייבים להבין שהמלחמה היא על ארץ ישראל ועל עצם הקיום שלנו בה ולא על הפלת בניינים בעזה".

21:02: יו״ר ועדת החוקה חה״כ שמחה רוטמן הגיע לביקור פתע במתקן כליאה בו מוחזקים מחבלי הנוחבה: "בחרתי להגיע לכאן דווקא ביום הזה, בזמן שבבירה אירופאית מתקיים שיח על כך שמדינת ישראל מואשמת בהשמדת עם. כאן נמצאים האנשים שניסו לבצע רצח עם, והם אלו שיועמדו על כך לדין. אנחנו בועדת המשנה החסויה ובועדת החוקה, נדון בדרך הנכונה כיצד לעשות זאת".

20:47: ניו יורק טיימס מדווח: מגעים מתקדמים מול חמאס במטרה להעביר תרופות חיוניות לחטופים הישראלים הנמצאים בעזה.

20:29: שר החוץ, חה"כ ישראל כ"ץ: יחד עם בני משפחות החטופים פגשתי הערב את סגן הקנצלר הגרמני רוברט האבק. הודיתי לו על מחויבותו האישית והמוסרית לישראל, על דבריו הנחרצים נגד האנטישמיות ועל התייצבותה של גרמניה לצד ישראל נגד התלונה האבסורדית של דרום אפריקה לבית הדין הבינלאומי בהאג. ‏ביקשתי ממנו שגרמניה תפעיל את כל הלחץ האפשרי לשחרור החטופים - עד להשבתם הביתה.

20:00: בעקבות מידע שנמצא בשטח הרצועה על ידי הכוחות המתמרנים, ומניתוח המנהרות שנחקרו עד כה, עולה כי הושקעו בבנייה בידי חמאס למעלה מ-6000 טון בטון ו-1800 טון מתכת במאות קילומטרים של תשתיות תת קרקעיות - סכומים המוערכים בעשרות מיליוני דולרים.

מנהרות חמאס והטיפול בהן על ידי כוחות צה"ל ויחידת יהל"ם (צילום: דובר צה"ל)

19:47: לראשונה בשדה הקרב המודרני, חיל הרפואה מצייד את הרופאים המלווים את הכוחות בתוך רצועת עזה במנות ״דם מלא״. צה"ל הוא הצבא היחיד בעולם שבפועל בשיטה של ציוות מטפל בכיר לכל מסגרת לוחמת.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
סגן א׳, רופא גדודי בחטיבת גולני (צילום: דובר צה"ל)

19:39: נשיא המדינה ורעייתו נפגשו עם החיילת אורי מגידיש שחולצה משבי חמאס, שלראשונה מאז שמחת תורה לבשה את מדי צה״ל. אורי שיתפה את הנשיא בסיפור המדהים מאחורי הקעקוע: ״כשהייתי בשבי ביקשתי סימנים מאלוקים, אמרתי ׳תראה לי פרפר׳ ואז אחד האנשים שם הוציא כמו פופיט כזה, כמו צעצוע בצורת פרפר ואז הבנתי שזה היה סימן ומאז זה נשאר איתי״.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
(צילום: חיים צח/לע״מ)

19:28: ח"כ סוכות בכינוס באשקלון: "גוש קטיף היה מקום קטן, אנחנו צריכים התיישבות ענקית בעזה". סוכות הוסיף: "יש היום מצוקת דיור קשה במדינת ישראל, צפון הרצועה יכולה להוות פתרון מצויין להמון אנשים, ואנחנו יכולים בהחלט לעשות את זה".

19:13: ראש המועצה האזורית גוש עציון ויו״ר מועצת יש״ע, שלמה נאמן אמר הערב בכנס של תנועת ריבונות ומועצת יש״ע: ״אדמה פתוחה למו"מ היא הסיבה המרכזית למלחמה. כל עוד נמשיך להשאיר חבל ארץ שלם תחת סימן שאלה והרעיון של מדינה פלסטינית יישאר על השולחן, המלחמה תמשיך. אנחנו ננצח רק כשנגיד שאין שום מקום לישות זרה בארץ ישראל.

"אנחנו חייבים להסיר מסדר היום את סימן השאלה מעל גבולות ארצנו כל עוד אנו לא מחילים ריבונות על חבל שלם של מדינתנו, אנו מורישים מלחמה לנינים ולניני נינים שלנו. החלת הריבונות תבטיח ביטחון לתושבי ישראל ולדור הבא שלנו״.

(צילום: מאיר אליפור)

19:02: שר הביטחון גלנט בתצפית על חירבת אחזעה: "אני נמצא כעת בסיור מול אחזעה בדרום רצועת עזה יחד עם אלוף פיקוד הדרום ומפקד אוגדת עזה. מתרשם מאוד מפעולתם הנחושה, האחראית והרצינית של הכוחות.

"אם מישהו שאל את עצמו: האם המלחמה נמשכת? כדאי שיגיע הנה ויראה מה כוחות צה"ל עושים. יש הרבה מאוד כוחות פנימה, מערבה מכאן, שפועלים בתוך חאן יונס בצורה מאוד מאוד מרשימה, מעל הקרקע ומתחת לקרקע.

״ביום הזה אני רוצה לומר משהו נוסף, אין מלחמה צודקת יותר, אין מלחמה מוסרית יותר, אין צבא מוסרי יותר, שאחרי שפגעו, והרגו, ורצחו, ועינו את הילדים והנשים שלו - הוא עדיין מבחין כל יום בין אלה שמעורבים וצריך לחסל אותם, לבין אלה שאינם מעורבים שאנחנו מנגישים להם סיוע המוניטרי – תרופות, ומזון, ומים, כדי להפריד בין מי שהוא אוכלוסייה אזרחית לבין מחבלים רוצחים שפלים שאנחנו נרדוף אותם עד האחרון שבהם".

(צילום: אריאל חרמוני משרד הביטחון)

18:52: משטרת ישראל מוסרת כי שוטרי וחבלני המחוז הצפוני טיפלו במספר זירות נפילה של פריטי רקטות באזור העיר קריית שמונה. בחלק מהזירות נגרם נזק לרכוש בלבד ולא היו נפגעים בגוף.

שוטרים וחבלני המשטרה של מחוז צפון בודדו את זירות הנפילה וסרקו אחר שרידים נוספים, לשם הסרת סיכון נוסף לציבור.

אחת מזירות הנפילה בקריית שמונה (צילום: דוברות המשטרה)

18:32: מטה משפחות החטופים מעדכן כי בעקבות מזג האוויר הצפוי, הצעדות שהיו צפויות להתקיים מחר בארבעה מוקדים ברחבי הארץ, מבוטלות.

18:18: נתניהו בתגובה ראשונה לטענות נגד ישראל בדיון בהאג: "אנחנו נלחמים במחבלים, ואנחנו נלחמים בשקרים. היום שוב ראינו ״עולם הפוך״ - מדינת ישראל מואשמת ברצח עם בשעה שהיא נלחמת ברצח עם.

"ארגון טרור שביצע את הפשע הנורא ביותר נגד העם היהודי מאז השואה, ועכשיו יש מי שבא להגן עליו בשם השואה. איזו חוצפה. עולם הפוך. ודווקא צה״ל, הצבא המוסרי ביותר בעולם, שעושה הכל כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים, הוא מואשם על ידי נציגי המפלצות ברצח עם״.

לכתבה המלאה - כנסו כאן
נתניהו, היום (צילום: רועי אברהם / לע״מ, סאונד: בן פרץ / לע״מ)

18:06: ‏בשל המצב הביטחוני, פיקוד העורף קבע את ההנחיות הבאות מהיום יום חמישי בשעה 18:00 ועד ליום ראשון בשעה 18:00.

ההנחיות החדשות

17:50: בעזה מדווחים על תקיפה של צה"ל בשכונת א-סאלם, דרומית לחאן יונס.

17:34: העיתונאי רועי קייס חושף את השקר של חיזבאללה: "באתר של הרשות הרפואית האסלאמית של הארגון אין בכלל סניף בכפר חאנין מבין הסניפים בדרום לבנון. כאמור, הטענה של חיזבאללה היא שהותקף שם מרכז של הרשות הרפואית האסלאמית".

16:46: דוברות כבאות והצלה לישראל - מחוז צפון: לוחמי האש פועלים בשעה האחרונה במספר זירות אירוע כתוצאה מירי רקטות מלבנון למרחב קריית שמונה. זוהו מספר פגיעות ישירות בבתים.

זירת פגיעה ישירה בקריית שמונה, היום (צילום: כב"ה מחוז צפון)

16:40: בהמשך לדיווחים על ירי לעבר קריית שמונה, מעדכנים ששני מטחים נורו לעבר העיר. חלק מהרקטות יורטו ואחרות נפלו בשטח העיר. נגרם נזק למבנים ותשתיות, אך אין נפגעים בגוף.

זירת נפילה בקריית שמונה (צילום: עיריית קריית שמונה)

16:34: העיתונאי עמית סגל חושף כיה בנו של שר הקליטה אופיר סופר נפצע היום בקרב בחאן יונס. הוא משרת כקצין בסיירת צנחנים. לאחר הפציעה הוא פונה לבית החולים בילינסון בפתח קתווה שם הוא מתאושש ומצבו מוגדר עכשיו קל.

16:19: דובר צה"ל: צה"ל תקף מוקדם יותר היום שורת מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון באמצעות מטוסי קרב של חיל האוויר וירי ארטילרי. בין המטרות שהותקפו, מבנים צבאיים, עמדה צבאית ותשתיות טרור של הארגון. בנוסף צה"ל תקף בירי ארטילרי מספר מרחבים בשטח לבנון.

בהמשך להתרעות לפני זמן קצר במרחבים קריית שמונה ומרגליות, זוהו כ-10 שיגורים שחצו משטח לבנון, שלושה מהם יורטו. כמו כן, זוהו מספר שיגורים במהלך היום לעבר שטח מדינת ישראל, צה"ל תקף את מקורות הירי.

צפו בתקיפות צה"ל בלבנון (צילום: דובר צה"ל)

16:18: בעקבות פגיעה בתשתית חשמל - הפסקת חשמל בקריית שמונה.

16:13: 30 שיגורים לעבר קריית שמונה ב-2 המטחים האחרונים.

16:10: דיווח: פגיעה ישירה בבית בקריית שמונה.

זירת הפגיעה בקריית שמונה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

16:02: השר איתמר בן גביר על הדיון בבית הדין הבינלאומי בהאג: ״78 שנים לאחר השואה האיומה שעשו בנו הנאצים הגרמנים ו-3 חודשים לאחר שהנצאים מעזה הוסיפו לטבוח - מצטרף העולם לתיאטרון אבסורד ומפיץ עלילות דם נגד מדינת ישראל".

צפו בדברים של השר בן גביר

16:00: שוב אזעקות בקריית שמונה ובתל חי.

15:58: בחסדי שמים אין נפגעים במטח האחרון לעבר העיר קריית שמונה.

15:53: המטח לעבר קריית שמונה: לפחות 10 שיגורים זוהו בדקות האחרונות לעבר קריית שמונה.

15:51: אזעקה הופעלה בקריית שמונה בעקבות התרעה על ירי טילים ורקטות לעבר העיר וסביבתה.

15:40: חיזבאללה קיבל עליו בפעם החמישית להיום, את האחריות לפעולות כנגד ישראל.

15:15: דובר צה"ל: לוחמי דובדבן במילואים, מג״ב ושב״כ פעלו בכפר ג'בע שבחטיבת מנשה למעצר פעילי טרור. במהלך הפעילות מבוקש בכיר מארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני חוסל בעודו חמוש ונעצר מבוקש נוסף שנמצא במקום. כלי נשק ותחמושת הוחרמו.

התחמושת שנמצאה בפעילות (צילום: דובר צה"ל)

15:11: עדכון לאזעקות במטולה: טיל נ"ט שוגר לעבר היישוב. בחסדי שמים לא היו נפגעים.

14:59: אזעקות הופעלו כעת במטולה בעקבות התרעה על שיגור רקטות.

14:49: משרד הבריאות של חמאס בעזה מעדכן כי 112 בני אדם נהרגו ביממה האחרונה כתוצאה מתקיפות צה"ל ברצועה.

14:47: ‏חיזבאללה טוען כי ההרוגים בתקיפה הישראלית בכפר חאנין בדרום לבנון הם אנשי הרשות הרפואית האסלאמית שפועלת עם חיזבאללה. המרכז של הרשות הותקף לדבריהם בידי צה"ל.

14:41: משמרות המהפכה האיראניים מודיעים רשמית על תפיסת מכלית נפט אמריקנית במפרץ עומאן.

14:31: הסתיים להיום הדיון בבית הדין הפלילי בהאג. ישראל תשיב מחר לטענות ותוכיח את הפשעים של חמאס לעיני העולם.

14:04: בלבנון מדווחים על שני הרוגים ומספר פצועים כתוצאה ממתקפה ישראלית בדרום המדינה.

13:55: אזעקת חדירת כלי טיס עוין במספר ישובים בגליל העליון.

13:54: משפחות החטופים הגיעו לגבול ישראל עזה לאות זיכרון יקיריהם ותמיכה בחיילי צה"ל הלוחמים ברצועה.

(צילום: מטה משפחות החטופים)

13:50: השר ניר ברקת אמר במסיבת עיתונאים משותפת עם סגן הקנצלר של גרמניה כי "אנטי ישראליות היא האנטישמיות החדשה. בית הדין בהאג עושה עוול לנרצחי הטבח בשבת השחורה ולמשפחות שלהם ובעיקר פועל בצביעות בלתי נתפסת", אמר השר ברקת.

13:05: כוחות צה"ל נכנסו לכפר ג'בע ליד ג'נין. הפלסטינים מדווחים על מחבל אחד מחוסל.

13:03: דיווח בלבנון: חיל האוויר תוקף בשעה זו יעדים בכפר חאנין - דרום לבנון.

התקיפה בלבנון, כעת (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

12:50: שר החוץ ישראל כ"ץ לבני משפחות החטופים: "לא אנוח עד שתתחבקו שוב עם יקיריכם על אדמת ישראל".

שר החוץ ישראל כ"ץ עם משפחות החטופים (צילום: יוסי פונס/לע"מ)

12:48: העיתונאי עמית סגל חושף כי בג"צ מחק עתירה להוצאת נתניהו לנבצרות: "הוא לא מקדם כעת את הרפורמה".

12:15: לראשונה מהבוקר: ארגון הטרור חיזבאללה בלקיחת אחריות ראשונה על פעולות כנגד ישראל בגבול לבנון.

12:00: העיתונאית מוריה אסרף עם הציטוטים הבלתי ייאמנו מהאג: התובעת של דרום אפריקה טוענת: ישראל מונעת מנשים פלסטיניות ללדת בצורה בטוחה כדי למנוע ילודה פלסטינית. נציג דרום אפריקה מציג בדיון את דבריהם של נתניהו, גלנט וישראל כץ כהוכחה לטענותיהם. נתניהו על ההתחייבות ״לחסל את עמלק״, גלנט על ״חיסול חמאס״, ישראל כץ על הפסקת האנרגיה לעזה.

11:52: הנציגה מטעם דרום אפריקה טענה בדיון: "ישראל הורגת אזרחים באופן מכוון והם לא בוחלים בהרג תינוקות, בנוסף החיילים מרעיבים את תושבי עזה וחוגגים בהפצצת בתים".

בית הדין בהאג (צילום: שאטרסטוק)

11:45: בקשת הדחת חבר הכנסת עופר כסיף תידון בוועדת הכנסת ב- 22/01 וב- 23/01. הדיונים יחלו בשעה 10:00.

11:44: נציג דרום אפריקה דרש מבית הדין: יש לקרוא למדינת ישראל ולשותפות שלה - להפסקת אש מיידית בכל רצועת עזה.

11:42: לציון יום ה-100 לחטיפה: אל על תשנה את שם טיסת הדגל של החברה מ-LY001 ל-LY100.

11:40: התביעה בדרום אפריקה אמרה כשהציגה את טענותיה: "אנחנו מכירים ב'נכבה' של הפלסטינים שבגללה נעקרו אלפי פלסטינים מהבית שלהם. ישראל לא מפסיקה במשך עשרות שנים לבצע רצח עם, ואנחנו מכירים באפרטהייד שישראל עושה לפלסטינים.

11:18: נציג ישראל בדיון, נשיא בית המשפט העליון בדימוס השופט אהרן ברק, נשבע בפני הרכב השופטים בהאג: "מתחייב שאבצע את חובותיי ללא משוא פנים".

11:05: השופטים נכנסו לאולם בית הדין הבינלאומי בהאג, וכעת החל הדיון בתביעה נגד ישראל. יצוין, כי ברזיל וקולומביה הודיעו הלילה על תמיכה בתביעתה של דרום אפריקה נגד ישראל.

10:28: אחרי 18 שעות של שקט בעוטף עזה, אזעקת צבע אדום נשמעה כעת בכיסופים.

10:14: ח"כ צבי סוכות כתב הבוקר לקראת הדיון בהאג: הבוקר יתחיל בהאג קרקס האנטישמיות הרוע והצביעות. מדינות כמו לבנון סין ורוסיה ידונו את העם היהודי על רצח עם. מופע ההתנצלות וההתרפסות המדיני חייב להפוך לאצבע מאשימה כלפי מי שמנסים להשמיד בימים האלו את העם היהודי וכלפי כל מי שתומך בהם במישרין או בעקיפין, וכמה שיותר מהר.

10:06: חה״כ שמחה רוטמן: ״ההרגל הזה שאונר״א מקבלת כסף מהאו״ם וממדינות נוספות כ-״תרומה״ ובסופו של דבר הוא מיועד באופן ישיר לתמיכה בטרור - חייב להיפסק עכשיו. אין שום תירוץ בעולם לחינוך לטרור ולתמיכה ומימון של ה-07/10 הבא. זהו המסר שכולנו צריכים לעמוד מאחוריו - אונר״א היא הבעיה ולא הפיתרון, והמימון שלה מוכרח להיפסק באופן מיידי״.

10:00: בלב מרכז אזרחי בחאן יונס: תיעוד ממנהרת חמאס בה היו חטופים - לפי הערכות הושקעו בבנייתה מיליוני שקלים. עד כה נחשפו מעל 300 פירי מנהרות.

המנהרה בה הוחזקו השבויים (צילום: דובר צה"ל)

9:57: עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-2,650 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, כ-1,300 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

9:55: כוחות הביטחון סיכלו הברחה של 50 נשקים בחטיבת הבקעה והעמקים

9:45: יועץ מס ממרכז הארץ עוכב לחקירה בחשד כי זייף צו 8 לגיוס על מנת לחמוק מהליכי גבייה שניהל מולו משרד מיסוי מקרקעין חדרה ברשות המסים.

9:40: בכיר באיחוד האירופי חשף: "בשנת 2020 הנשיא טראמפ הודיע - נאט"ו מתה. אם אירופה תותקף, לעולם לא נבוא לעזרתכם.

9:35: סוכנות פעולות הסחר הימי של בריטניה (UKMTO) עדכנה כי קיבלה דיווח שלפיו גורמים לא מורשים עלו על סיפון כלי שיט באזור שבו דווח על "תקרית" במפרץ עומאן. הסוכנות הוסיפה כי בשלב זה אין באפשרותה ליצור קשר עם כלי השיט. (רויטרס)

9:16: העיתון הקטארי "אל-ערבי אל-ג'דיד" דיווח כי קהיר "דוחה בתוקף" את תוכנית מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן לאפשר למשלחת מטעם האו"ם לקיים ביקור בצפון רצועת עזה, כדי שתוכל לראות מקרוב את מצב התשתיות ולמפות את הצרכים באזור. 

9:15: מטה משפחות החטופים עדכן כי במוצאי השבת תתקיים עצרת תמיכה בחטופים שתימשך 24 שעות ברצף - מהשעה 20:00 בערב ועד השעה 20:00 ביום ראשון. העצרת תיערך לציון יום ה-100 בשבי החמאס.

09:11: אבדה הבושה: צעיר שקיבל דו"ח מהמשטרה, ניסה לבטל אותו, באמצעות מכתב מ"אבא שלו", בו הוא כותב, כי הבן נחטף מהסיבה הקטלנית ברעים בשמחת תורה והוא מבקש לבטל את הדו"ח, כך השוטרים עלו במהרה על ניסיון התרמית | לידיעה המלאה - לחצו כאן.

09:07: ועדת העלייה, הקליטה והתפוצות קיימה אמש (רביעי) סיור בנתב"ג וערכה קבלת פנים ל- 26 עולים חדשים מרוסיה שהגיעו לישראל. בין העולים החדשים שהגיעו אמש ישנם 4 משפחות, 2 זוגות ועשרה בודדים. בין המקצועות של העולים שהגיעו אמש ארצה: 5 רואי חשבון, 3 פנסיונרים, 3 אקדמאיים, 3 מהנדסים, 2 עצמאיים אשת הייטק ומורה אחת. אחת המשפחות שהגיעה לישראל התייחסה לחששות של עלייה בזמן מלחמה: "אני הגעתי לפה עם אישתי ושתי הבנות שלי. אנחנו יודעים שיש מלחמה בצפון ובדרום הארץ, המגורים שלנו לפחות בשלב הראשון יהיו במרכז הארץ, ככה שאנחנו מקווים שהמלחמה לא תגיע אליינו". עולה נוספת סגרה מעגל של 52 שנים: "אני לא מפחדת מהמלחמה. סבא שלי רצה לעלות לישראל בשנת 1972 ואני עכשיו מגשימה את החלום שלו".

08:36: שב"כ ומשטרה התירו כעת לפרסם, כי לאחרונה עצרו שני מחבלים ממזרח ירושלים שתומכים בדאעש, ואף תכננו להוציא פיגוע בהשראת הארגון ובהשראת הסרטונים שראו ברשתות החברתית | לידיעה המלאה והמפורטת - לחצו כאן.

08:27: דובר רש"ת: היום, יום חמישי, יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-24,100 נוסעים ב-146 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-12,500 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל כ-11,600 נוסעים.

08:22: המבקר אנגלמן דורש מהרטמכ"ל הלוי לקבל חומרים מסווגים שיסייעו לו לבדוק שורה ארוכה של נושאים שקשורים לאירועי המלחמה. בנוסף, אנגלמן דורש נגישות למידע בתחומי המודיעין, היערכות לאיומי המנהרות  והקשר עם הדרג הפוליטי.

08:19: נמשכת הלחימה במרחב אל מע'אזי ובח'אן יונס: לוחמי גולני זיהו חוליית מחבלים חמושים ולאחר מעקב אווירי - חוסלו | לידיעה המלאה - לחצו כאן.

תיעוד מתקיפת חוליית המחבלים שזוהתה על ידי לוחמי צוות קרב חטיבת גולני (צילום: דובר צה"ל)

07:40: דוברות המשטרה: מתחילת המלחמה פועלים הכוחות לפגיעה בתשתיות הטרור ומעצרי מבוקשים, עד כה הוגשו 26 כתבי אישום על ידי הפרקליטות הצבאית אשר חקירתם נוהלה באגף החקירות והמודיעין של מג״ב באיו״ש וזאת לאחר מעצרם של הנאשמים על ידי כוחות מג״ב וצה״ל בגין הסתה לטרור ותמיכה בחמאס.

השבוע הוגשו על ידי הפרקליטות הצבאית שני כתבי אישום חמורים יחד עם בקשה להארכות מעצר עד תום הליכים.

07:15: שגריר ישראל באו"ם, ערך פגישה טעונה מאוד עם שגרירת הצלב האדום, בה הוא תקף אותה על כך שהארגון לא מעז לגנות את חמאס על מעשי הטבח הנוראים והבהיר לה, כי אחרי המלחמה ימליץ לממשלה לבטל ויזות שהייה ולהוציא מישראל לאלתר עובדי או״ם רבים | לידיעה המלאה - לחצו כאן.

השיחה של ארדן עם הצלב האדום (צילום: דוברות)

06:30: דובר צה"ל מפרסם הבוקר תמונות מהלחימה אתמול בעזה.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
עזה, אתמול (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

05:50: מועצת הביטחון של האו"ם אישרה במהלך הלילה האחרון החלטה הדורשת מהמורדים החות'ים בתימן לחדול באופן מיידי ממתקפותיהם נגד כלי שייט בים האדום.

04:00: דיווחים מיו"ש: כמדי לילה, כוחות צה"ל פועלים ברחבי יהודה ושומרון להביא למעצר מבוקשים ולהחרמת נשקים, הלילה התפתחה תגרה.

02:58: הבכיר החות'י הסביר כי מה שמפר את החוק הבינלאומי בים האדום, ולאוו דווקא החות'ים, ולכן הוא הסביר שהדיון במועצת הביטחון בנוגע לחות'ים הוא צבוע.

01:15: דיון הקבינט הסתיים, כאשר השרים לא דיבו על "היום שאחרי" בעזה ורק שמעו סקירות ביטחוניות ומה המצב החטופים.

00:45: ח"כ טלי גוטליב: "עכשיו ברור לי למה רוה״מ הודיע שישראל תתייצב בהאג. יש לו הזדמנות להבהיר שישראל לא תכבוש את עזה. אדוני רוה״מ אם אתה לא מבין שחייבים לכבוש וליישב את צפון הרצועה וכי בלי זה לא יוחזרו החוסן והבטחון לישראל, אז הקרדיט שנתתי לך נגמר. בדרך הזו לא נצליח למוטט ולחסל את חמאס. די ללעוג לנו".

00:14: בטלגרף הבריטי מדווחים כי המנהיג העליון של איראן חמינאי היה מעורב באופן אישי בהחלטתם של החות'ים בתימן להטיל מצור בים האדום.

00:00: נתניהו בסרטון באנגלית, ערב הדיון בהאג: "אני רוצה להבהיר כמה נקודות: לישראל אין כוונה לכבוש לצמיתות את עזה או לעקור את האוכלוסייה האזרחית שלה. ישראל נלחמת בטרוריסטים של חמאס, לא באוכלוסייה הפלסטינית, ואנו עושים זאת תוך ציות מלא לחוק הבינלאומי".

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר