גם בהפסקת אש בדרום

שר הביטחון גלנט מבהיר: לא נעצור את האש מול חיזבאללה

שר הביטחון גלנט בחרמון: ״אם חיזבאללה חושב שכאשר תהיה הפסקת אש בדרום נחדול את האש כנגדו – הוא טועה בגדול.  כל עוד לא נגיע למצב שניתן להחזיר בביטחון את תושבי הצפון, אנחנו לא נחדל״ (צבא)

ישי כהן | כיכר השבת |
השר גלנט בחרמון (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

שר הביטחון יואב גלנט, סייר ביום שישי בחטיבת החרמון, שם קיבל סקירה על פעילות יחידת האלפיניסטים המבצעת את משימותיה בהר החרמון. השר גלנט נפגש עם לוחמי היחידה ושוחח עימם על הפעילות בחודשי המלחמה.

בהמשך, שר הביטחון ומפקד אוגדה 210 תת-אלוף ציון רצון, קיימו הערכת מצב ושיח מפקדים, יחד עם מפקד חטיבת החרמון אלוף משנה אבינועם אמונה, ומפקד חטיבת עודד אלוף משנה לירון אפלמן.

שר הביטחון אמר בתום הערכת המצב בחרמון: "גם כאן, בפינה הצפונית ביותר במדינת ישראל, על החרמון - כוחות צה"ל נמצאים, מגנים, ערוכים, מפטרלים ונמצאים בכוננות מלאה״.

״אנחנו מקיימים בצפון שלושה מאמצים חשובים - המאמץ המדיני, הוא מאמץ מכריע. שוחחתי אתמול עם שר ההגנה האמריקאי לויד אוסטין, דיברנו על המאמץ להחזיר את הביטחון ואת השקט בצורה מדינית, כך שתושבי הצפון יוכלו לחזור לביתם בביטחון״.

״המאמץ השני", הסביר גלנט: "הוא המאמץ האזרחי - יש לו חשיבות גבוהה ביותר. פגשנו את ראשי הרשויות, האחראיים על הסדר האזרחי, ואנחנו מנתבים את המצב הזה לקראת חזרה אפשרית, כאשר נחליט שהדבר הזה הוא בטוח.

״הדבר השלישי והחשוב ביותר לשמו הגעתי היום לצפון, זה לראות את ההיערכות, את המוכנות של כוחות צה"ל - מהחרמון ועד הים, מהחרמון ועד עמק הירדן, לאורך כל גזרת הצפון מול הגולן ומול לבנון. הכוחות נמצאים בכוננות גבוהה מאוד, ערוכים בהיקפים גדולים, וזאת כמובן פעולה נוספת לכך שחיל האוויר ערוך, שחרטומי המטוסים מופנים צפונה לכל אירוע שעלול לקרות״.

שר היבטחון העביר מסר ברור: ״אם חיזבאללה חושב שכאשר תהיה הפסקת אש בדרום, הוא יחדל את האש ואנחנו נעצור – הוא עושה טעות גדולה. אני אומר כאן בצורה מפורשת - כל עוד לא נגיע למצב שניתן להחזיר בביטחון את תושבי הצפון, אנחנו לא נחדל. כאשר נגיע לזה, או באמצעות הסדרה או בדרך צבאית – אנחנו נוכל להיות רגועים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר