צפו בתיעודים וההצהרות

הרמטכ״ל וראש השב״כ בחאן יונס: "רחוקים מלסיים את הלחימה"

ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי וראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר, נכנסו היום לחאן יונס | הרצי הלוי: "מסכמים עד כה הצלחה בלחימה בחאן יונס, רחוקים מלסיים אותה" |  ראש השב״כ "הפירוק המודיעיני והתקשובי שאנחנו עושים להם הוא לשנים רבות. אנחנו עברנו לפעול מול מבוקשי מחילות" (חדשות) 

דודי בן חמו | כיכר השבת |
דברי הרמטכ״ל (צילום: דובר צה"ל)

ראש המטה הכללי, רב-אלוף הרצי הלוי וראש שירות הביטחון הכללי, רונן בר נכנסו היום (שבת) יחד עם מפקד פיקוד הדרום וכוחות אוגדה 98 לעומק חאן יונס וקיימו הערכת מצב בשטח.

דברי ראש השב״כ (צילום: דובר צה"ל)

הרמטכ״ל הרצי הלוי אמר ללוחמים: ״אתם עובדים כאן מאוד חזק על שתי משימות - פירוק של חטיבת חאן יונס, השמדת התשתיות שלה, הרג הפעילים שלה ולחץ חזק מאוד על שחרור החטופים.

"זה שני דברים מאוד מאוד חשובים, ותסבירו את זה לאנשים, זה הולך ביחד, הם יבינו את זה - יעבדו יותר טוב".

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

הוא הוסיף: "הלחימה בחאן יונס אנחנו עד כה לא סיימנו אותה, רחוקים מלסיים אותה, אנחנו מסכמים אותה עד כה כהצלחה גדולה מאוד. מעל 1,200 מחבלים במגע הישיר בתמרון זה הרבה מאוד מתוך ארבעת הגדודים. עוד מעל 1,200-1,300 מחבלים בתקיפות האוויריות זו מסה, חטיבת חאן יונס מאבדת את היכולות שלה, זה מאוד מאוד חשוב".

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

לדבריו, "הרבה מפקדים הרוגים ואנחנו רוצים להביא יותר מפקדים הרוגים ויותר בכירים וזה חוזר לקפיצות האלה ולתחבולות. המחשבים שהוצאנו, השבויים ששבינו, הדברים האלה הולכים לשב״כ ולאמ״ן, בשיתוף פעולה מצוין, עוברים עיבוד, ואנחנו חוזרים חזרה עם מודיעין חדש, מעמיקים הישג״.

ראש השב״כ רונן בר אמר כי ״ההיקף הוא אגב התצוגה שראינו למטה ועוד תצוגות אחרות ובכלל הפירוק המודיעיני והתקשובי שלהם הוא פירוק לשנים רבות שאי אפשר להתאושש ממנו. תראו אנחנו פה מול מבוקשי מחילות, לא התנסנו בזה, עכשיו אנחנו מתנסים בזה, אבל למרות שהם מבוקשי מחילות, א׳ - המחילות דיברנו על זה הן סופיות, ב׳ - המחילות ניזונות מהעל קרקע״.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר