חזק בדיבורים

נסראללה מאיים: אם ישראל תרחיב את המלחמה, תושבי הצפון לא יחזרו לבתיהם

מזכ"ל חיזבאללה דחה את ההסדר המדיני עם ישראל ותקף את היוזמה הצרפתית: "המשלחות מהמערב מנסות להגן על ישראל" | "אם ישראל תרחיב את המלחמה גם אנחנו נרחיב אותה", הוא איים (חדשות בעולם)

ב. ניסני | כיכר השבת |
הגבול המתוח בין ישראל ללבנון (צילום: Photo by Ayal Margolin/FLASH90)

על רקע ההתפתחויות בחזית הצפונית בגבול עם לבנון, בלבנון ציינו היום (שלישי) את "יום הפצועים והאסירים", במהלכו נשא מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום בו שיבח את איראן, וגם התייחס להצעות המדיניות שמגיעות מצרפת ולאיומים על ישראל. 

ההצעה הצרפתית כוללת מתווה שבו חיזבאללה ייסוג עשרה קילומטרים מגבול הצפון ובמקומו ייכנסו כוחות בינלאומיים וחיילים לבנונים, נסראללה דחה את הרעיון ואמר: "כל ההצעות של המשלחות מהמערב נועדו להגן על ישראל, ולאפשר את חזרת האזרחים לבתיהם בצפון. השליחים מנסים להפחיד אותנו עם הצהרות של בכירים ישראלים, אבל הם לא עסקו בהצעות שלהם במה שנוגע למלחמה ברצועת עזה".

בתגובה לדברי שר הביטחון גלנט כי ישראל תמשיך בלחימה בצפון גם אם תהיה הפסקת אש ברצועת עזה, מנהיג ארגון הטרור השיב: "אהלן וסהלן, מי שמאיים עלינו בהרחבת המלחמה אז אנחנו מאיימים עליו בהרחבת המלחמה. כך גם מי שמדמיין שההתנגדות בלבנון חווה רגע אחד של פחד או בלבול. הוא טועה ומסתמך על חישובים שגויים".

בתוך כך, נסראללה גם הזהיר את הלבנונים מפני השימוש באינטרנט וטען כי בשל כך ישראל לא צריכה משתפי פעולה, שכן היא יכולה לעקוב כך אחרי הלבנונים בתמונות ברשת. הוא גם אמר ש"סכסוך עדתי בין הנוצרים והמוסלמים בלבנון הוא אינטרס ישראל" והדגיש שגם מוסלמים וגם נוצרים נלחמו נגד ישראל מאז הקמתה.

בתוך כך, מטוסי קרב ישראלים תקפו היום מספר מבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה בהם פעלו מחבלי הארגון, עמדת תצפית ותשתיות נוספות של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפרים שבדרום לבנון.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר