היום ה-139 למלחמה

משלחת מישראל תצא לדיונים על עסקה בפריז | חיל האוויר חיסל מבוקש בג'נין | עדכונים

פיגוע ירי קשה עם הרוג וכ-11 פצועים, התרחש הבוקר במחסום ליד מעלה אדומים, ישראלי אחד נרצח, אחת מהפצועות היא אישה בהריון | טילי נ"ט נפלו בצפון, בכפר יובל ובקריית שמונה - ללא שהייתה התראה מוקדמת, לבית אחד נגרם נזק כבד מאוד | ארה"ב תקפה מטרות של החות'ים - מטרות שהיו איום מיידי על ספינות | יירוטים בשמי צפת, חדירת כלי טיס עויין למרחב החרמון - צה"ל תוקף בלבנון כל העת • כתבי 'כיכר השבת' עם כל העדכונים והדיווחים השוטפים (ביטחון)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ג באדר א' תשפ"ד | 22.02.24
זירת הפיגוע והבית שנפגע בצפון (צילום: חיים גולדברג, פלאש 90, עידן חייט / כב"ה צפון)

היום ה-139 - עדכונים שוטפים

23:40: בדיון שהתקיים הערב, בהשתתפות ראש הממשלה, שר הביטחון, שר האוצר והשר במשרד הביטחון והשר לעניינים אסטרטגיים, הוחלט לכנס את מועצת התכנון העליונה לאישור אלפי יחידות דיור בהתיישבות.

מעלה אדומים כ- 2,350 יח"ד.

קידר כ- 300 יח"ד.

אפרת 694 יח"ד.

השר האוצר והשר במשרד הביטחון בצלאל סמוטריץ׳: ״יידע כל מחבל שזומם לפגוע בנו שכל הרמת יד נגד אזרחי ישראל תענה במכת מוות והשמדה ובהעמקה של אחיזתנו הנצחית בארץ ישראל כולה״.

22:15: חיסול מהאוויר בג׳נין: כלי טיס תקף רכב במחנה הפליטים ובו ככל הנראה 3 מחבלים בדרכם לפיגוע. (רוזן)

21:35: דובר צה״ל: בעקבות אירועי השבעה באוקטובר הוקם פרויקט "בני המקום" בהובלת פיקוד העורף, במסגרתו גויסו בצו 8 אזרחים תושבי המקום, צויידו בנשקים וביצעו משימות הגנה שונות במרחב האזרחי בתיאום עם הרשויות המקומיות ובכפוף למשטרת ישראל.

״בהתאם להערכת המצב המבצעית ובהמשך לשיח שהתקיים עם הרשויות בנושא, הוחלט כי בעיר ירושלים, יישובי עוטף ירושלים וביישובים הסמוכים לקו התפר, הפרויקט ימשיך לפעול ללא שינוי, עד להודעה חדשה״.

״לאחר שיח משותף עם ראשי הרשויות ביתר היישובים הוחלט כי בתאריך ה-29.02, הפרויקט יגיע לסיומו ואנשי המילואים ישוחררו בהתאם״.

21:13: בשעה זו אזעקה בצפון הגולן ליד החרמון

20:50: מוריה אסרף מדווחת ישראל הכריעה סופית: משלחת עם נציגים ישראלים תגיע מחר לשיחות בפריז על עסקת החטופים

הסוגיה תעלה גם בקבינט המורחב שיתכנס בעוד כמה דקות - אך ההחלטה הרשמית התקבלה כבר בדיון של קבינט המלחמה.

ההערכה בישראל: ניתן יהיה להוביל לשחרור הומינטרי של כמה עשרות חטופים, מבלי להתחייב על השלבים הבאים וסיום הלחימה.

גורמים ישראלים המעורים במו״מ: אינדיקציות חיוביות למדי

20:30: אש בצפון: 2 נפילות ללא אזעקה באזור זרעית (הלל ביטון רוזן)

20:15: ‏מקור בהנהגת ארגוני הטרור בעזה: כל מה שפורסם על התקדמות בעניין העסקה אינו אמיתי. ישראל עדיין דוחה את תנאי חמאס ורואה בהן "בלתי אפשריים" (רועי קייס)

19:40: רועי קייס מדווח ערוץ סקיי ניוז בערבית טוען כי סאלח נחשב לאחד ממומחי הטילים הבולטים בחיזבאללה. לדיווח אין אישור ממקור אחר לפי שעה

19:10: דיווח בערוץ אל-ערביה: 3 אנשי חיזבאללה חוסלו בתקיפה בכפר רמאן (ספיר ליפקין)

18:45: דובר צה״ל: חיל האוויר סיכל איום אווירי - היירוט השביעי המבצעי של מערכת ההגנה לטווח ארוך ״חץ״ מתחילת המלחמה

בשעות הבוקר המוקדמות זוהתה על ידי מערכת ההגנה האווירית ״חץ״ מטרה בליסטית ארוכת טווח ששוגרה מדרום-מזרח אל עבר המרחב האווירי של מדינת ישראל.

המערכות עקבו אחרי מסלולו של הטיל, ולוחמי יחידת "חץ" במערך ההגנה האווירית יירטו אותו מחוץ לגבולות מדינת ישראל.

(צילום: דובר צה"ל)

18:20: ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע היום (חמישי) למושב מרום גולן, שם ביקר יחד עם שר החקלאות אבי דיכטר בתאגיד ״פרי בראשית״.

ראש הממשלה ושר החקלאות ערכו סיור במערך מיון ובקרה טכנולוגי במפעל יחד עם המנכ״ל אסף קרת.

לאחר מכן, ראש הממשלה ושר החקלאות קיימו מפגש עם נציגות חקלאים מרמת הגולן והגליל העליון, שעסק במציאת פתרונות וסיוע לחקלאים בקו העימות.

נתניהו היום (צילום: דוברות רה"מ)

17:49: דיווח בלבנון: 2 הרוגים ו-3 פצועים מתקיפת צה"ל בדרום לבנון בכפר רמאן.

סיכול ממוקד בכפר רמאן - נבטיה, דרום לבנון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

17:48: העיתונאי ברק רביד חושף כי ארה"ב העבירה מסר לישראל: יש התקדמות במו"מ על עסקת חטופים. שגרו משלחת לפריז כדי לנהל מו"מ רציני.

17:46: דיווחים ברצועת עזה: כוחות צה"ל נסוגו מבית החולים "נאסר" בח'אן יונס.

17:25: העיתונאי אדר גיציס מדווח כי שלושה שיגורים שלא חצו לשטח ישראל זוהו לפני זמן קצר מלבנון לעבר המושב יערה שבגליל העליון המערבי.

17:05: ‏הערוץ הלבנוני NBN: יש כמה הרוגים בתקיפה בכפר רומאן - נפת נבטיה.

16:44: דיווח בלבנון: ישראל מבצעת תקיפות בכפר רמאן שבדרום לבנון.

התקיפה בכפר רמאן - דרום לבנון (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

16:37: דובר צה״ל: שתי מטרות אוויריות חשודות שוגרו מלבנון לעבר אזור הר דב, שוגרו לעברם מיירטים. ככל הנראה מדובר בכטב״מים שחדרו ויורטו.

16:31: שר הביטחון גלנט לשליח הבית הלבן למזרח התיכון מקגורק: ״נרחיב את המנדט לגורמי המו״מ על החטופים, ובמקביל נקדם את הרחבת הפעולה הקרקעית בעזה״.

גלנט ומקרוגק (צילום: אריאל חרמוני/משרד הביטחון)

16:16: דובר צה״ל: צה״ל גיבש בימים אלה עמדה ביטחונית להחזרת התושבים ליישובי הדרום שפונו בתחילת המלחמה, זאת בהתאם להערכת המצב הביטחונית ובהנחיית הדרג המדיני. תכנית החזרה מגובשת בשיח מלא של מפקד פיקוד העורף עם ראשי הרשויות וההחלטה על עיתוי חזרתו של כל יישוב תתקבל בצורה פרטנית ואל מול הערכת המצב.

היישובים אליהם ניתן לשוב בטווח 0-4 ק״מ: זיקים, כרמיה, יד מרדכי, ארז, אור הנר, איבים, שדרות, ניר עם, גבים, מפלסים, סעד, עלומים, רעים, מגן, ניר יצחק, שלומית, נווה ובני נצרים.

16:15: עיריית צפת: בדקות האחרונות נשמע קול נפץ. לידיעתכם מדובר בהפעלה של מערכות ההגנה בגזרת צפת אל עבר מטרה חשודה בגזרה אחרת. לא הייתה אזעקה ולא היה צורך בהפעלת אזעקה.

16:14: הודעה מטעם הפרקליטות: פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד אחמד זידאת (25) ומחמוד זידאת (45) מבני נעים (נפת חברון), לאחר שתכננו והוציאו לפועל פיגוע בעיר רעננה בו נרצחה עדנה בלושטיין וביצעו עוד עשרות ניסיונות רצח.

16:03: מטרה אווירית חשודה חדרה לישראל באזור הר דב ומרחב החרמון.

16:00: תושבים בצפת מדווחים על יירוט בשמי העיר. לא הופעלה אזעקה.

היירו בשמי צפת (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

15:46: העיתונאית ספיר ליפסקין עם דיווח בעזה: ביתו של יאסר ערפאת, יו"ר אש"ף לשעבר, נהרס בתקיפת צה"ל בעזה.

ביתו של יאסר ערפאת אחרי תקיפת צה"ל ברצועה (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

15:33: דובר צה״ל: שעות בודדות לאחר הפיגוע הבוקר, כוחות צה״ל, שב״כ ומג״ב פועלים בכפר ממנו הגיעו המחבלים שביצעו את הפיגוע.

צפו בדברים של קצין אג״ם גדוד תבור, רב-סרן גיא (צילום: דובר צה"ל)

15:12: העיתונאי עמיחי שטיין עם עוד פרטים שנחשפו ב-"וול סטריט ג'ורנל": מקורות מצריים טוענים שחמאס "התגמש" - מוכן רק שישתחררו 3000 מחבלים מבתי הכלא במסגרת העסקה:

  • חמאס לא דורש התחייבות להפסקת המלחמה, אבל כן דורש תחילת שיח בסוגייה כשיתחילו 6 השבועות של הפסקת האשהחטופים גברים לא ישוחררו עד שתוכרז הפסקה של המלחמה ושישראל תיסוג מהרצועה

14:53: ראש הממשלה נתניהו עם לוחמי האלפיניסטים וגדוד 53, המוצבים בהר החרמון: "חיזבאללה צריכים להבין - אנחנו נחזיר את הביטחון".

נתניהו במוצב החרמון (צילום: עמוס בן גרשום/לע"מ)

14:36: עדכון ממשפחת בן שמעון: חנניה הגיבור יצא מהניתוח. נמצא כרגע בהתאוששות בטיפול נמרץ. מצבו טוב. מודים לכל עם ישראל על התפילות והחיזוקים. מתפללים יחד עם כולם להחלמת הפצועים ומבכים את רציחתו של תושב העיר מתן אלמליח הי״ד.

14:20: דוברות בית החולים ברזילי: בליל ה-29.01.24, רס"ר אלכסנדר לטין פונה במסוק מצפון הרצועה למרכז הרפואי ברזילי, כשמצבו מוגדר אנוש. הצוות הרפואי בברזילי נלחם על חייו, אלכסנדר אושפז ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי ולאחר שמצבו התייצב, הועבר לטיפול במחלקה הכירורגית. היום, במעמד מרגש, כשצוות ביה"ח מלווה אותו עם דגלי ישראל ומריע לו, אלכסנדר שוחרר לביתו. אנו מאחלים לו החלמה מהירה ורפואה שלמה!

13:49: המנהל האזרחי חתם על היתר למתן שירותי בזק ביהודה ושומרון.

13:42: דובר צה"ל: מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מרון א-ראס ותשתיות טרור של הארגון במרחבים כפר כילא ואל-חיאם. כמו כן, טנק של צה"ל ירה במרחב אל ג'יבין. בשעות האחרונות זוהו שיגורים משטח לבנון לשטח ישראל במרחבים קריית שמונה וכפר יובל, צה"ל תקף את מקורות הירי.

התקיפה של חיל האוויר במרון א-ראס, דרום לבנון (צילום: דובר צה"ל)

13:34: מתן אלמליח, בן 26 ממעלה אדומים, הוא הנרצח בפיגוע הירי הבוקר בכביש 1 סמוך למעלה אדומים. הותיר אחריו הורים, אח ו-2 אחיות. הי"ד.

מתן אלמליח הי"ד (צילום: באדיבות המשפחה)

13:30: דיווח בוול סטריט ג'ורנל: בכיר בממשל האמריקני הגיע לישראל בשביל לקדם עיסקת חטופים מול החמאס.

13:27: המחלקה הפלילית בפרקליטות המדינה הגישה הבוקר לבית המשפט העליון ערעור על גזר דינו של נתנאל בנימין (28) מרמת גן, אשר הורשע במעשה טרור של ניסיון רצח, בעקבות חלקו בלינץ' שבוצע כלפי סעיד מוסא בעיר בת ים, במהלך אירועי "שומר חומות". הפרקליטות סבורה כי עונש מאסר של 12.5 שנים אינו משקף את הנסיבות החמורות והאכזריות של המעשים.

13:24: משרד החקלאות מגדיל את מכסת יבוא הביצים ללא מכס בהיקף של 30 מיליון ביצים. הרחבת הייבוא תאפשר ליבואנים לקבל את האישורים הנדרשים מראש, כך שיוכלו לייבא ביצים נוספות בזמן מהיר בעת הצורך. המטרה: לענות על הביקוש המקומי ולמנוע מצב של מחסור בביצים לצרכנים.

13:09: המרכז הרפואי הדסה: המפגש המרגש ביחידת הטראומה בהדסה עין כרם בין אריק בן שמעון, לבנו חנניה שנפצע בפיגוע במחסום א-זעים.

צפו במפגש המטלטל (צילום: דוברות הדסה)

12:42: עיריית קריית שמונה: הסכמות בין עיריית קריית שמונה לרשת ישרוטל להמשך אירוח תושבי העיר ברשת מלונות ישרוטל באילת. תיערך פגישה בין ראש העיר לבין מנכ"ל ישרוטל.

12:40: העיתונאי דורון קדוש מדווח כי כוחות צה״ל נכנסו לעיר בית לחם ופשטו על שני בתיהם של המחבלים שביצעו הבוקר את הפיגוע במחסום א-זעים. בנוסף, בחטיבת עציון של צה״ל (גזרת בית לחם) הוחלט על העלאת כוננות ועל תגבור כוחות בצירים.

12:24: העיתונאי רועי קייס מדווח כי חיזבאללה עם שלוש קבלת אחריות עד כה היום כולל הירי לעבר כפר יובל. נאמר שהירי לשם הוא בתגובה על תקיפות כפרים ובתי מגורים בדרום לבנון.

12:22: מועמדותו של שר הבריאות אוריאל בוסו לראשות עיריית בני ברק לא תיפסל בשל בעיית מגוריו. השופט קבע כי "העתירה לפסילת אוריאל בוסו ממועמדות לראשות העיר בני ברק, נדחית על הסף". הנימוק: העתירה הוגשה מאוחר מידי.

12:20: דוברות משרד הבריאות: משרד הבריאות ומד"א קוראים לציבור להגיע ולתרום דם. בשל מחסור במנות דם קוראים משרד הבריאות ושירותי הדם של מד"א להגיע ולתרום דם בעמדות ההתרמה ברחבי הארץ.

11:54: יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, בתגובה לפיגוע שאירע היום סמוך למעלה אדומים: ״פיגוע רודף פיגוע. ‏שלושה מחבלים נתעבים יצאו למסע רצח סמוך למעלה אדומים עם נשקים אוטומטיים, רצחו ופצעו אזרחים תמימים רק בשל היותם יהודים. אסור להמשיך ולהיכנע לטרור הרצחני. ‏אני משתתף בצערה הכבד של משפחת הנרצח ומאחל איחולי החלמה מהירה ורפואה שלמה לפצועים.״

11:47: עדכון מביה״ח שערי צדק: הפצועה בהריון, שבמצב אנוש כתוצאה מהפיגוע באזור מעלה אדומים, מובלת כעת לחדר הניתוח.

11:25: בנצי אוירינג מפקד זק"א מחוז ירושלים, על הפיגוע ליד מעלה אדומים: "הגענו לזירת הפיגוע עם שאר כוחות הביטחון וההצלה, מקום איתרנו באחד הרכבים גבר בשנות השלושים ללא רוח חיים לאחר שנרצח מירי המחבלים. פצועים נוספים פונו לבתי החולים. מתנדבי זק"א מטפלים בהרוג ובאיסוף הממצאים בזירה".

11:12: ד״ר אלון שורץ מנהלת יחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק, מספר על מצב הפצועים בפיגוע בצומת מעלה אדומים היום.

ד״ר אלון שורץ על מצב הפצועים (צילום: שערי צדק)

11:07: שריפה פרצה הבוקר בבית מגורים בכפר יובל כתוצאה מירי נ"ט מלבנון. לוחם-אש תושב כפר יובל, רס"ל עידן חייט, שסיים הבוקר משמרת בתחנת הכיבוי "גליל-גולן", יחד עם מתנדבי "שומרי הבית" של כיתת הכוננות ביישוב, הגיעו למקום האירוע.

מתנדבי "שומרי הבית", השייכים לכיתת הכוננות של היישוב וסיימו את הכשרתם בתחנת הכיבוי האזורית גליל-גולן, הגיעו למקום מצויידים בגרור-כיבוי. יחד עם לוחם האש עידן חייט תושב כפר יובל שהיה במקום, החלו בפעולות לכיבוי הלהבות, ניתקו מקורות אנרגיה וסרקו אחר נפגעים.

סיפר לוחם האש רס"ל עידן חייט: "לאחר המשמרת הגעתי לכפר יובל וזיהיתי את השריפה מספר בתים ממני. יחד עם מתנדבי "שומרי הבית" שהוכשרו בכבאות והצלה והגיעו עם גרור כיבוי, השגנו במהירות שליטה על הלהבות. אני משבח את המתנדבים על המקצועיות והמוטיבציה."

מכבים את השריפה בצפון (צילום: עידן חייט / כב"ה צפון)
מכבים את השריפה בצפון (צילום: עידן חייט / כב"ה צפון)
מכבים את השריפה בצפון (צילום: עידן חייט / כב"ה צפון)

10:51: פיגוע הירי בכביש מעלה אדומים: פאראמדיק מד"א אוריאל לביא נותן עדכון על הפיגוע.

פאראמדיק מד"א אוריאל לביא מעדכן (צילום: מד"א)

10:29: אריאלה שטרנבך: אחד מהמחבלים במצב אנוש מקבל טיפול רפואי בהדסה הר הצופים. עד מתי נמשיך להיות כאלה מטומטמים?!.

10:15: דובר צה"ל: לוחמי צה״ל שב״כ ומג״ב עצרו הלילה 17 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ובחטיבת הבקעה והעמקים. בבית רימא שבחטיבת אפרים עצרו הלוחמים שישה מבוקשים. בקלנדיה ובעיר רמאללה שבחטיבת בנימין הוחרמו כספי טרור. בדיר אל חטב שבשומרון נעצר מבוקש נוסף וכן הוחרמו אמצעי לחימה. בבלאטה הושמדו מטענים שאותרו על ציר. המבוקשים שנעצרו ואמצעי הלחימה שהוחרמו הועברו להמשך טיפול כוחות הביטחון, אין נפגעים לכוחותינו.

עד כה נעצרו מתחילת המלחמה כ-3,200 מבוקשים ברחבי אוגדת יהודה ושומרון וחטיבת הבקעה והעמקים, מעל ל-1,350 מהם משויכים לארגון הטרור חמאס.

09:55: נתב"ג: מטוס קל שהכריז חירום 2 שהיה בנחיתה - נחת בשלום.

09:46: דוברות טרם: גבר בן 40 ואשה בת 36, נפגעי חרדה מהפיגוע מטופלים בשעה זאת במוקד טרם-רפואה דחופה במעלה אדומים. מצבם מוגדר קל.

09:34: פראמדיק מד"א נדב טייב שהיה מהראשונים שהגיעו למקום סיפר: "מדובר בזירה מורכבת שהייתה פרוסה לאורך של כחצי קילומטר. הבחנו בחמישה כלי רכב עם פצועים, באחד מכלי הרכב ישב צעיר בשנות ה-20 מחוסר הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פצעי ירי בפלג גופו העליון, ביצענו בדיקות רפואיות ולצערנו נאלצנו לקבוע את מותו. ברכב אחר ישבה צעירה כבת 23 בהכרה מלאה, היא סבלה מפצעי ירי בפלג גופה העליון, הענקנו לה טיפול רפואי מציל חיים ופינינו אותה לבית החולים שערי צדק. בנוסף היו זירה 4 פצועים בינוני, אישה שנחבלה ומספר נפגעי חרדה."

09:28: ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן בתגובה לפיגוע סמוך למעלה אדומים: "הפקקים במחסומים הופכים למלכודות מוות, צריך לאסור תנועה על האוכלוסייה המפגעת ולתת לתושבים לנוע בבטחה בארצם! הפקקים בכביש המנהרות ובמעבר מזמוריה יכולים חלילה ליצור סכנה אמיתית. אני חוזר ואומר, כבר שנים שאני דורש טיפול מקיף לבעיית המעברים ולתעדף את פיתוח הכבישים והתחבורה ביו"ש, זה לא רק איכות חיים אלא החיים עצמם! אני שולח תנחומים למשפחת הנרצח ורפואה שלמה לפצועים בתוך כל פצועי עם ישראל במערכה על ארצנו."

09:25: מתקשורת שב"כ נמסר: "שלושת המחבלים שביצעו את פיגוע הירי במחסום סמוך למעלה אדומים הם: מוחמד זואהרה, בן 26, תושב תעמרה/בית לחם, ואחיו- כאד'ם זואהרה, בן 31, תושב תעמרה/בית לחם, כלוא בעברו על רקע שהייה בלתי חוקית".

עוד נמסר: "יחד איתם ביצע את הפיגוע- אחמד אלוחש, בן 31, תושב זעתרה/בית לחם. חקירת הפיגוע נמשכת".

09:15: שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק: ''גיבור ישראל! מצדיעה לחנניה, הבן של ידידי הטוב אריק בן שמעון (הדובר המוכשר המסור של שדולת א"י לאורך שנים). חתר למגע וחיסל את המחבל. נפצע וכולנו מתפללים להחלמתו: חנניה יוסף בן טובה לרפואה שלמה''.

09:05: מועצה אזורית גליל עליון: בעקבות הערכת מצב של צה"ל נסגרו לתנועה הכבישים הבאים עד להודעה חדשה -

* צומת מצודות - צפונה

* אזור התעשיה הצפוני בקרית שמונה - לכל הכיוונים

* בית הלל (דרום) - צפונה כיוון המושב

08:47: מועצה אזורית גליל עליון: מעדכנים כי בחצי השעה האחרונה נורו שני טילי נ"ט באזורנו - באחד המקרים זוהתה פגיעה בבית בכפר יובל. במקרה השני, זוהתה פגיעה בשטח פתוח בקרית שמונה. קולות הנפץ במרחב עמק החולה - ירי צה"ל.

08:34: זירת הצפון - עדכון על פגיעת טיל מלבנון על בית בכפר יובל וכן על פגיעה בקרית שמונה. בשני המקרים לא הופעלה התרעה ונגרם נזק רב.

08:22: דוברות המשטרה: מפכ״ל המשטרה בדרכו לזירת הפיגוע.

08:16: דוברות המשטרה: "3 מחבלים שהגיעו ברכב, ירדו מרכבם והחלו לירות מנשק אוטומטי לעבר רכבים שעמדו בפקק תנועה בדרך לכיוון ירושלים. כוחות הביטחון שהיו במקום וניטרלו שני מחבלים במקום. בסריקות שנערכו בזירה אותר מחבל נוסף שניסה להימלט וגם הוא נוטרל".

עוד נמסר: "מהמקום פונו ע"י גורמי רפואה סה"כ 8 נפגעים בדרגות פציעה שונות לקבלת טיפול רפואי. מפקד מחוז ש"י, ניצב עוזי לוי, הגיע לזירה ומקיים במקום הערכת מצב."

זירת הפיגוע (צילום: רשתות חברתיות, לפי סעיף 27א)

08:04: זק''א: בהמשך לפיגוע ירי בכביש 1 ממעלה אדומים לכיון י'ם, מדובר ב 2 מחבלים שפתחו בירי לעבר הרכבים, צוות מד''א מטפל במקום ב 5 נפגעים מהם 3 קשה ו 2 בינוני, 2 המחבלים מנוטרלים. 

08:00: דוברות המשטרה: לפני זמן קצר התקבל דיווח על פיגוע ירי בכביש 1 ממעלה אדומים לכיוון ירושלים. במקום מספר נפגעים בדרגות פציעה שונות, שני המחבלים נוטרלו. כוחות משטרה במקום החלו בסריקות מחשש למפגעים נוספים.

07:45: זק''א: בהמשך לאירוע פח''ע בכביש 1 סמוך למחלף מעלה אדומים, במקום מטופלים 6 פצועים מירי, ביניהם קשה, המחבל מנוטרל.

07:38: דובר מד"א, זכי הלר: דיווח ראשוני בשעה 07:29 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים, על פצועים מירי בכביש 1, ירושלים - מעלה אדומים, סמוך למחלף. מדיווח ראשוני בלבד, חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל- 6 פצועים, בהם קשה. עדכון בהמשך.

06:15: דוברות עיריית אילת: בהמשך להצדעה שהושמעה בדקות האחרונות באילת, גורמי הביטחון במרחב מדווחים על יירוט מוצלח של מערכת חץ.

06:10: דובר צה"ל: בהמשך להתרעה במרחב העיר אילת, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה באמצעות מערכת "חץ", שיגור אחד שעשה את דרכו לשטח מדינת ישראל ממרחב הים האדום. המטרה לא חצתה לשטח ישראל ולא היוותה איום על אזרחים, ההתרעה הופעלה על פי מדיניות.

05:51: אזעקה באזור תעשייה שחורת. אילות. אילת.

04:30: דיווחים שארצות הברית תקפה מטרות של החות'ים שהיוו איום מיידי, בין המטרות, טילים מזל"ט ומשגר טילים.

03:10: חשוד ערבי ככל הנראה חבר מפלגת הבע'ת, נעצר הלילה על ידי חיילי צה"ל בגבול סוריה ישראל, עד כה אין דיווח רשמי על המעצר.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר