היום ה-142 למלחמה

עיכוב בדרך לעסקה | התקדמות בדרך לכיבוש רפיח - התוכניות הוצגו לדרג המדיני • העדכונים

סמ"ר נריה בלטה ז"ל מגבעתי נפל בקרב בדרום הרצועה | קצין ושני לוחמים בסיירת גבעתי נפצעו באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה | לוחם השריון עוז דניאל ז״ל. נפל בגבול רצועת עזה בשבת שמחת תורה וגופתו נחטפה לרצועה. לאחר שאותרו ממצאים שאפשרו להכריז עליו כחלל, וכן לקיים הלוויה | כל עדכוני היום ה-142 למלחמת 'חרבות ברזל' (חדשות)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-ט"ז באדר א' תשפ"ד | 25.02.24
התקיפות ברפיח (צילום: רשתות חברתיות - שימוש ע"פ סעיף 27א לזכויות יוצרים)

היום ה-142 למלחמה - עדכונים שוטפים:

הלוחם עוז דניאל הי"ד הוכרז כחלל (צילום: מהרשתות החברתיות)

22:57: העיתונאי יואב זיתון עם דיווח מהנעשה בקבר יוסף גזרת יו"ש: צה"ל לא מאפשר מתחילת המלחמה הכנסת מתפללים לקבר יוסף בשכם. יש מצב שבקרוב יתנו. ‏הוא מצטט בכיר בצה"ל שאומר: "זה לא מונע מברסלבים לנסות להסתנן פנימה ברכבי פלסטינים כדי לעקוף את המחסומים שלנו בכניסה לעיר".

22:12: העיתונאי רועי קייס עם דיווח מהתקשורת הלבנונית: ערוץ אל-מיאדין מדווח מפי גורם פלסטיני רשמי כי מחר הממשלה הפלסטינית ברמאללה תגיש את התפטרותה ותתחיל לתפקד כממשלת מעבר. לפי הגורם, מדובר בצעד מנע של אבו מאזן אל מול הלחצים שמופעלים על הרשות מצד מדינות האזור, הקהילה הבינלאומית וארצות הברית.

22:04: יו״ר סיעת הציונות הדתית חה״כ שמחה רוטמן נפגש בכנס מטעם ארגון CPAC עם בכירים במפלגה הרפובליקנית ועם נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ: "במהלך שהותי בארה״ב קיימתי מספר פגישות עם בכירים במפלגה הרפובליקנית. הפגישות היו סביב המאבק ברעיון ״המדינה הפלסטינית״ וההבנה שמדינת ישראל מחויבת לנצח את ארגון הטרור חמאס לא רק למען ביטחונה, אלא למען ביטחון העולם כולו".

21:20: דוברות משרד החוץ: "היום (ראשון 25.2) בשעות הצהריים הצית עצמו אדם מחוץ למבנה שגרירות ישראל בוושינגטון ופונה ע"י אמבולנס לבית החולים. האיש אינו מוכר. לצוות השגרירות שלום".

21:00: צה"ל מציג בשעה זו לחברי הקבינט המדיני-ביטחוני, את מבצע פינוי וכיבוש רפיח - העיר האחרונה ברצועת עזה הגובלת עם מצרים.

20:37: העיתונאי איתי בלומנטל מדווח כי צה"ל עצר כ-60 מחבלי חמאס, בהם כאלה שהחזיקו חטופים בדרום הרצועה בח'אן יונס. המחבלים סיפקו מידע על האופן שבו ארגון הטרור העביר חטופים ברצועה.

20:35: העיתונאי ניר דבורי עם עדויות מומחי המנהרות של הנוח'בה: חמאס למד לאורך השנים את יכולות התמרון של צה"ל במנהרות, ולכן הן נבנו בצורה הנדסית שצה"ל לא הכיר קודם, כדי למשוך כוחות פנימה ולפגוע בהם בירי ובמטענים.

20:34: העיתונאי עמיחי שטיין מדווח כי בממשל האמריקני בוחנים: סבב סנקציות נוסף על ישראלים שפגעו בפלסטינים. בממשל בוחנים את האפשרות להטיל סנקציות על בן גביר, או גורמים במפלגת עוצמה יהודית במסגרת הרצון שלהם "לעלות מדרגה" במסר.

20:30: דיווח בארה"ב: אדם הצית את עצמו מול מבנה השגרירות הישראלית בוושינגטון הבירה. טרם ברור הרקע למעשה.

20:21: העיתונאית דפנה ליאל מדווחת כי משפחות החטופים נועדו הערב על רק התקדמות במגעים להשגת עסקה שתוביל לשחרורם של חלק מהחטופים. המשפחות מתכוונת לדרוש שחרור של כולם ולהבהיר שבשלב הזה כל המקרים הם כבר הומניטריים, אך גם אם יהיה שחרור חלקי, הן דורשות לגבש מתווה שיוביל לבסוף לשחרור של כולם.

20:19: הכתב אוהד חמו מדווח על המגעים לעסקת חטופים - שינוי בנימת חמאס ביממה האחרונה: "האופטימיות של ישראל לא משקפת את המציאות". כמו כן, חמאס הוסיף דרישה פומבית: לאפשר לפליטים מצפון הרצועה לחזור לבתיהם.

20:12: העיתונאי סולימאן מסוואדה עם פרטים חדשים על עסקת החטופים שבדרך: פער משמעותי במו״מ בין ישראל לחמאס בסוגיית החזרת תושבים לצפון הרצועה; חמאס דרש חזרת תושבים לצפון הרצועה ופינוי צה"ל משם - ישראל מסרבת. כמוכן, ישראל דורשת מחמאס את רשימת החטופים החיים כתנאי להמשך המו"מ. עד כה לא התקבלה תשובה רשמית מחמאס למתווה שנידון בפריז.

20:09: בית החולים סורוקה: במהלך היממה החולפת פונו לסורוקה בפינוי אווירי ורכוב 10 נפגעים, מתוכם 4 במצב קשה.

20:03: מלשכת רה"מ נמסר בתגובה: הדיווח אינו נכון מיסודו. בין ראש הממשלה נתניהו לבין ראש המוסד דדי ברנע מתקיים שיח מקצועי, אמין וטוב שמבוסס על הערכה הדדית ואחדות מטרה.

20:01: העיתונאית מוריה אסרף חושפת במהדורה המרכזית של ערוץ 13 כי בשיחות הוועידה שהתקיימו אמש נזף ראש הממשלה נתניהו בראש המוסד דדי ברנע וצוותו עם החזרה מפריז: ״ככה לא מנהלים מו״מ, צריך להיות קשוחים יותר״. נתניהו דרש במסגרת השיחה הזו לקבל רשימה של החטופים שנמצאים בחיים לפני התקדמות במו״מ.

19:57: העיתונאית דנה ויס מדווחת כי נתניהו הקשיח עמדות והציג דרישה חדשה שלפיה האסירים הכבדים ישוחררו לקטאר. גורמי המקצוע העריכו שהדרישה תעורר התנגדות בקרב חמאס וקטאר ותרחיק עסקה.

19:46: וועדת המינויים העליונה של משרד החוץ החליטה היום על מינויה של גב' אורלי וויצמן, המשמשת כיום כיועצת מדינית בלשכת מנכ"ל, לתפקיד קונסולית ישראל בבנגלור - הודו. וויצמן כיהנה בעבר כסגנית השגריר בגאנה ובאירלנד. שר החוץ ישראל כ"ץ איחל הצלחה לקונסולית הכללית המיועדת והודה למנכ"ל משרד החוץ יעקב (קובי) בליטשטיין אשר עמד בראש ועדת המינויים. המינוי טעון אישור ממשלה.

אורלי וויצמן (צילום: דוברות משרד החוץ)

19:23: העיתונאי עמיחי שטיין עם עדכון המגעים לעסקת חטופים: בישראל מנמיכים הערב ציפיות ואומרים: יש צמצום בפערים - אבל הדרך עוד ארוכה לעסקה. לא בטוח שיבשיל בסופו של דבר. גורם מדיני: עדיין לא הגיעה תשובת חמאס. צריך להיעזר בסבלנות. בישראל מסבירים את שליחת המשלחת לקטר (אמורה לצאת מחר): יש אינדיקציות לצמצום פערים - אז יש על מה לדבר.

19:00: שר הביטחון גלנט בפיקוד הצפון: ״מתכננים להגביר את עוצמת האש נגד חיזבאללה, שלא מצליח למצוא מחליפים למפקדים שאנו מחסלים. במקרה של הפוגה זמנית בעזה - נעצים את האש בצפון באופן בלתי תלוי, ונמשיך עד להסגה מלאה של חיזבאללה והשבת התושבים לבתיהם״.

גלנט בפיקוד צפון (צילום: שירה קינן/משרד הביטחון)

18:47: דיווח ב'הארץ': ברשות הפלסטינית מתנים הקמת ממשלה חדשה בערבויות לנסיגה ישראלית מהרצועה.

18:25: אמו של סמ"ר נריה בלטה הי"ד: "איך נפרדים מבן אהוב ויקר כמוך? הרע מכל קרה".

18:00: פיקוד העורף מפרסם הנחיות חדשות שיהיו בתוקף ליומיים הקרובים:

ההנחיות החדשות (צילום: פיקוד העורף - דובר צה"ל)

17:59: לוחמי יחידת אגוז של עוצבת הקומנדו פעלו לחיסול מחבלים שאיימו עליהם במספר זירות במערב חאן יונס בקרבות פנים מול פנים.

17:40: כלי טיס זיהה חוליית מחבלים יוצאת ממבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב בליידא. מטוסי קרב תקפו את החולייה ושני מבנים צבאיים נוספים במרחב.

לוחמי ההגנה האווירית ירטו מוקדם יותר מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון לשטח ישראל במרחב אצבע הגליל.

17:09: היועץ לביטחון לאומי האמריקני ג'ייק סאליבן טוען כי "ישראל, מצרים, קטר וארה"ב הגיעו להבנה לגבי 'מתאר בסיסי' של עסקת חטופים ולהפסקת אש זמנית"

16:51: נור יוסף, שזרק לבנה על חייל צה"ל והיה מעורב בניסיון לינץ' ביפו בעת מבצע שומר החומות ב-2021, הורשע במעשה טרור של ניסיון רצח.

16:43: היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן ג'ייק סאליבן התייחס למשא ומתן המתמשך על העסקה, ואמר בראיון לרשת NBC האמריקנית, "המשא ומתן עדיין מתקיים ויהיו שיחות נוספות בין קטאר, מצרים וחמאס". סאליבן התייחס למבצע אפשרי של ישראל ברפיח, וציין: "ביידן עדיין לא עודכן על התוכנית לפעולה בעיר. אנחנו לא חושבים שהמבצע צריך לצאת לפועל אלא אם תהיה תוכנית להגן על האזרחים באזור".

16:39: שר השיכון גולדקנופף כתב לראש הממשלה כי הוא אינו מבין מדוע המל"ל מתנגד לכל הצעות החוק בנוגע להכרזה על אונר"א כארגון טרור ודרש את התערבותו.

16:34: השר סמוטריץ' התייחס בכנס ירושלים לניסיונות ללחוץ על ישראל להסכים למדינה פלסטינית: "אשמח לשמוע את בני גנץ מביע את התנגדותו לכך".

16:30: יו"ר המחנה הממלכתי השר בני גנץ קיים היום (ראשון) סיור בצפון והתייחס לסוגיית עסקה לשחרור החטופים.

"אנחנו מקדמים בימים אלו מאמץ כדי להביא מתווה להשבת חטופינו וממשיכים להילחם. הדרך עוד ארוכה. אני מבקש להגיד לציבור הישראלי – אנחנו לא עוצרים עד שמחזירים.

16:21: התרעה מפני חדירת כלי טיס עוין באזור קריית שמונה

16:20: ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בראיון לרשת CBS האמריקנית: "אנחנו עובדים על עסקת חטופים, אבל אני לא יכול להגיד שנשיג אותה". 

16:09: אישה כבת 30 נפצעה באורח בינוני ונהג אופנוע נפגע באורח קל בתאונה בין אופנועו לאופניים חשמליים ברחוב המלך ג'ורג' בתל אביב.

15:51: שר האוצר, בצלאל סמוטריץ אמר בכנס ירושלים של בשבע וערוץ 7 לעמית סגל: "המשא ומתן של הממשלה מול חמאס מנוהל באופן הזוי. העסקה הבאה צריכה להיות ביחס טוב יותר עבורנו של חטוף תמורת מחבלים ושל ימי הפוגה על כל חטוף, בוודאי לא ביחס גרוע לאין שיעור. אצביע נגד כל עסקה כזו במתווה כפי שמתפרסם"

15:44: צה"ל התיר לפרסום כי סמל עוז דניאל בן ה-19 מכפר סבא, הוגדר כחלל צה"ל שגופתו נחטפה לרצועת עזה ב-7 באוקטובר. הודעה נמסרה למשפחתו

15:32: צה״ל: שוגרו מיירטים במרחב הימי של עכו לנוכח זיהוי מטרה חשודה - שהתבררה כשווא

15:30: הדיון מחר בבג"ץ הגיוס ישודר בשידור חי

15:05: תקיפה נוספת של צה"ל בדרום לבנון

14:45: הדובר הרשמי של חמאס מכחיש דיווח על הקמת ממשלת טכנוקרטים פלסטינית ומדגיש את הדרישה של חמאס להפסקת אש ולנסיגת צה"ל מרצועת עזה.

14:23: סקר חדש של מכללת סיינה בארה"ב: 53 אחוזים מיהודי ניו יורק אמרו כי יצביעו לנשיא לשעבר טראמפ בבחירות לנשיאות. רק 44 יתמכו בביידן. בקרב יהודי ארה"ב כולה: עדיין רוב למפלגה הדמוקרטית.

14:14: המשטרה עדכנה כי היא מטפלת במספר זירות נפילה של פריטי רקטה בסביבת העיר קריית שמונה, ללא דיווח על נפגעים ונזק בשלב זה. עוד נמסר כי "שוטרים וחבלני המשטרה של מחוז צפון מבודדים את זירות הנפילה וסורקים אחר שרידים נוספים לשם הסרת סיכון לציבור

13:59: אזעקה נוספת בקרית שמונה

13:40: לקראת פורים: משרד החינוך מנחה את בתיה"ס לא לאפשר הגעת תלמידים בתחפושת שעלולה לעורר בהלה

13:31: אזעקות בקריית שמונה ובשאר ישוב

13:24: גורמי ביטחון מצרים אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי קטאר תארח שיחות בין חמאס וישראל במטרה להשלים הסכם הפסקת אש עוד השבוע.

13:10: לאחר שנעצרו כ-200 חשודים בפעילות טרור בבית החולים נאצר סיים צה"ל את הפעילות במקום. החיילים הכניסו סיוע הומניטרי לבית החולים.

13:06: רוכב אופניים בן 12 נפצע אנושות מפגיעת אופנוע בכפר בגליל התחתון. חובשים ופראמדיקים של מד"א מבצעים בו פעולות החייאה.

12:51: לוחמי צה"ל שב"כ ומג"ב פעלו הלילה למעצר 12 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון.

בימים האחרונים הושלם מבצע הנדסי משותף בפיקוד חטיבת עציון של כוחות צה"ל ומג"ב בהכוונה מודיעינית של שב"כ ובוצעו עבודות הנדסיות לשיפור תשתית גדר הביטחון במרחב הכפר אבו דיס שבחטיבת עציון, על מנת לאפשר פעילות יעילה יותר של הכוחות בסיכול טרור ובמניעת טרור במרחב.

12:43: העיתונאית אילה חסון קיבלה היום את פרס ירושלים לתקשורת בכנס ירושלים של העיתון בשבע ואתר ערוץ 7.

12:28: אזעקות המתריעות על חשש לחדירת כלי טיס עוין הופעלו בדפנה, שאר ישוב, שניר, קיבוץ דן, רג'ר ובקיבוץ הגושרים שבגליל העליון. במקביל, בכפר רג'ר הופעלו גם אזעקות המתריעות על ירי טילים.

12:22: למרות החלטת הוועדה, גורמים בסביבת הרב מיכה הלוי מקדמים בימים אלו מכתב המבקש מהרב יעקב אריאל לאפשר לרב הלוי להתמודד בבחירות לרבנות הראשית.

12:15: הערוץ המצרי "אל-קאהרה אל-אחבאריה" דיווח מפי מקורות מצריים כי אחרי שיתקיים משא ומתן על עסקה לשחרור חטופים בדוחא שבקטאר, בהמשך לפסגה בפריז - יתקיימו פגישות גם במצרים, בניסיון להגיע להסכם על הפסקת אש. זאת בניגוד לפרסומים סותרים על כך שישראל לא מעוניינת יותר בשיחות בקהיר.

12:05: הנהלת מפלגת העבודה אישרה כי הפריימריז לראשות המפלגה יתקיימו ב-28 במאי. עוד החליטה ההנהלה על קיצור משמעותי של תקופת החברות לצורכי התמודדות, וההצעה תובא לאישור ועידת המפלגה.

12:00: דובר צה"ל התיר לפרסם כי סמ"ר עידו אלי זריהן, בן 20 מירושלים, לוחם בסיירת גבעתי, נפל בקרב בדרום רצועת עזה. סמ"ר זריהן ז"ל נפל בהיתקלות עם מחבלים בקרב שבו נפל סמ"ר נריה בלטה ז"ל. כמו כן, בהיתקלות נפצעו באורח קשה קצין ושני לוחמים בסיירת גבעתי.

11:52: חיזבאללה הודיע על שני הרוגים נוספים משורותיו, ייתכן כי השניים נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל בגבול סוריה-לבנון. מפרוץ המלחמה הודיע ארגון הטרור על 214 הרוגים.

11:35: מפלגת השמאל הקיצונית בצרפת קוראת להטיל סנקציות נגד הספורטאים הישראליים במשחקי האולימפיאדה בפריז.

11:21: הממשלה צפויה להאריך את מתווה הפינוי של כ-60 אלף תושבי יישובי הגליל בכחמישה חודשים - עד לפחות 7 ביולי - שבוע לאחר תום שנת הלימודים. במשרד ראש הממשלה אף בוחנים להכריז על הארכת הפינוי עד חודש אוגוסט.

11:00: לוחמי חטיבת גבעתי ממשיכים לפעול בחאן יונס שבדרום רצועת עזה. במהלך השבוע האחרון הלוחמים החלו במבצעים חטיבתיים בשכונת "העבסנים" במרחב מזרח העיר, חיסלו עשרות מחבלים מטווח קצר ואיתרו אמצעי לחימה רבים. במהלך פשיטה על מבנה ששימש כמעבדה רפואית, אותרו משגר רקטות ורקטה ארוכת-טווח שהוסתרו בתוך מקרר.

10:51: המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פתחה בחקירה בעקבות התיעוד מאמש שבו נראה פרש משטרתי מצליף במפגין במהלך ההפגנות בתל אביב.

10:32: פועל כבן 30 נפצע באורח קשה בנפילה מגובה במהלך עבודתו ברחוב האורג בנתניה. צוות מד"א פינה אותו לבית החולים לניאדו בעיר.

10:20: אזעקות הופעלו בקרית שמונה, כפר גלעדי, מנרה, מרגליות, משגב עם ותל חי.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​10:15: שני פעילי חיזבאללה נהרגו בתקיפת משאית בגבול סוריה-לבנון, כך דיווח ערוץ "אל-חדת'" הסעודי בשם ארגון האופוזיציה, המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם.

10:05: פיקוד העורף יקיים השבוע דיון מיוחד בסוגיית ההילולה הגדולה בל"ג בעומר בציון התנא האלוקי רבי שמעון בר יוחאי זיע"א במירון, בצל המלחמה הנמשכת.

לפי הדיווח של יואב זיתון ב'ידיעות אחרונות', שלושה חודשים לפני ההילולה, צפוי פיקוד העורף להמליץ לקבל החלטה עקרונית בנושא בהקדם, כדי לקדם מתווה שיכלול את הסיכונים הכרוכים בהגעת עשרות אלפי מתפללים להר מירון, הנמצא במרחק של כ-12 ק"מ בלבד מלבנון.

בפיקוד העורף ישקלו, במידה ויוחלט לבטל את ההילולה, להוציא צו שטח צבאי סגור להר ובכך לאסור ולמנוע את הגעת המתפללים.

לכתבה המלאה - כנסו כאן

09:10: דובר צה"ל מפרסם תמונות חדשות מהלחימה ברצועת עזה.

(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

09:00: דובר צה"ל מעדכן כי במהלך היממה האחרונה, חיל האוויר ביצע מספר תקיפות ברצועת עזה ופגע במערך האווירי של חמאס. בין המטרות שהותקפו, מספר עמדות שיגור אשר יועדו לירי רקטי אל עבר שטח ישראל.

08:45: דובר צה״ל מעדכן כי לוחמי צוות הקרב של חטיבה 7 ממשיכים בלחימה במערב חאן יונס.

ביממה האחרונה, כחלק מהמאמצים לפינוי תושבים ממרחב הלחימה עצרו הלוחמים מספר מחבלים שניסו לברוח בחסות האוכלסייה. כמו כן, הלוחמים חיסלו מספר מחבלים ואיתרו אמצעי לחימה במרחב.

לוחמי צוות הקרב של חטיבת גבעתי המשיכו בפשיטות על יעדי טרור ואיתרו אמצעי לחימה רבים ביניהם, נשק צלפים, רובה מסוג קלאצ'ניקוב, רימונים ומחסניות.

מכלול האש של אוגדה 98 זיהה חוליית מחבלים שהפעילה רחפן. כלי טיס תקף וחיסל מספר מחבלים.

במרכז הרצועה, צוות הקרב של חטיבת הנח״ל חיסל מספר מחבלים לאורך היממה האחרונה.

כחלק מהמבצע המתמשך של כוחות אוגדה 162 במרחב זייתון, לוחמי צוות הקרב של חטיבת הנח"ל איתרו אמצעי לחימה והשמידו מתחמי שיגור במרחב.

כוחות אוגדת עזה זיהו חוליית מחבלים שהפעילה רחפן במרחב שאטי, כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את החולייה.

תיעוד מהתקיפות ביממה האחרונה (צילום: דובר צה"ל)

08:40: חייל צה"ל נפצע באורח קל מפליטת כדור אתמול בבסיס האימונים של חטיבת הנח"ל בדרום הארץ.

החייל פונה לקבלת טיפול רפואי בבית חולים ומשפחתו עודכנה. המשטרה הצבאית פתחה בחקירה.

07:50: 98 בני אדם נהרגו הלילה ברצועת עזה מהתקיפות של צה"ל, כך טוען משרד הבריאות בעזה הנשלט על ידי ארגון הטרור חמאס.

07:30: חיל האוויר תקף הלילה בדיר אל-בלח שבמרכז הרצועה. הפלסטינים מדווחים כי 26 בני אדם נהרגו ועשרות נפצעו.

07:10: מועצה אזורית שומרון מרכינה ראש עם הוודע דבר נפילתו של סמ"ר אביה בלטה בן הישוב שבי שומרון במלחמה בעזה.

סמ"ר אביה בלטה (21) בן לרחמים ובת שבע, השני מבין 6 אחים, נולד וגדל בישוב שבי שומרון, נפל במלחמה בעזה. אביה היה סמל מחלקה בגדס"ר גבעתי. הוריו עלו מאתיופיה כחלק מקבוצת משפחות ציונית שעלתה לשומרון.

ראש מועצת שומרון וחבר המשפחה יוסי דגן ספד לו: "אביה היקר, ראינו אותך גדל לצידנו, עלם חמודות, תמיד ראשון לעזור, רצית לשרת ולתת מעצמך למדינה, להיות הכי קרבי, היית אהוב על כל הסובבים אותך, הלב נשבר לדעת שלא נראה אותך שוב. נפלת כגיבור, כזה היית וכזה תשאר בלב כולנו" עוד הוסיף דגן: "בית שבי שומרון וההתיישבות בשומרון כולה יחבקו את המשפחה וילוו אותה תמיד בכל אשר תלך".

מהישוב שבי שומרון נמסר: "בית שבי שומרון מודיע בצער רב וביגון קודר על נפילתו בקרבות הגבורה בעזה של בן היישוב נריה בלטה הי״ד בנם הגיבור והאהוב של רחמים ובת שבע. מחבקים את ההורים את האחים והאחיות".

06:50: שר ההגנה של ארה"ב לויד אוסטין התייחס לתקיפות שמבצעים המורדים החות'ים והזהיר כי הם "יישאו בהשלכות" של התקיפות. "ארה"ב לא תהסס לנקוט בפעולה, אם יהיה בכך צורך, כדי להגן על חיי אדם וחופש הסחר", הבהיר הלילה.

06:20: דובר צה"ל מפרסם תמונות מפעילות כוחות צה"ל ביהודה ושומרון:

פעילות כוחות צה"ל ביהודה ושומרון (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ביהודה ושומרון (צילום: דובר צה"ל)
פעילות כוחות צה"ל ביהודה ושומרון (צילום: דובר צה"ל)

06:15: דובר צה"ל מפרסם תמונות מתרגיל הגברת מוכנות כוחות צה״ל בגבול הצפון:

תרגיל הגברת מוכנות כוחות צה״ל בגבול הצפון (צילום: דובר צה"ל)
תרגיל הגברת מוכנות כוחות צה״ל בגבול הצפון (צילום: דובר צה"ל)
תרגיל הגברת מוכנות כוחות צה״ל בגבול הצפון (צילום: דובר צה"ל)

06:10: דובר צה"ל מפרסם תמונות חדשות מפעילות כוחות צה"ל ברצועת עזה:

לוחמי צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)
לוחמי צה"ל ברצועת עזה (צילום: דובר צה"ל)

06:05: דובר צה"ל עדכן עוד כי בנוסף, קצין ושני לוחמים בסיירת גבעתי נפצעו באורח קשה בקרב בדרום רצועת עזה. הקצין ושני הלוחמים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, משפחותיהם עודכנו.

06:00: דובר צה"ל התיר הבוקר (ראשון) לפרסם כי סמ״ר נריה בלטה ז"ל, בן 21, משבי שומרון, לוחם בסיירת גבעתי, נפל בקרב בדרום רצועת עזה.

סמ"ר נריה בלטה הי"ד (צילום: דובר צה"ל)

04:00: רשת הטלוויזיה התימנית "אל-מסירה" של המורדים החות'ים דיווחה כי ארה"ב ובריטניה ביצעו תשע תקיפות בבירה צנעא.

02:00: דובר הצבא החות'י, יחיא סריע, טען כי המורדים החות'ים תקפו מכלית שהפליגה תחת דגל ארה"ב במצר עדן שבדרום תימן.

00:30: קבינט המלחמה החליט כי משלחת ישראלית תצא להמשך השיחות על עסקת חטופים והפסקת אש בדוחא שבקטאר. ההתייעצות בין השרים נערכה בטלפון.

בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא"ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר