"מתפלל שתהיה הקורבן האחרון"

נריה הי"ד נפל בעזה | אימו: "איך נפרדים ממך? הרע מכל קרה"

לפני זמן קצר הסתיימה לוויתו של הגיבור סמ"ר נריה בלטה (21) בן הישוב שבי שומרון שנפל בקרבות בעזה. אחיו דביר הלוחם גם הוא בעזה ספד: "הערצתי אותך אחי, היית כובש כל מקום שהגעת אליו" | אביו רחמים: "קורא לעם ישראל לשמור על האחדות, אני גאה בך שנלחמת על ארצנו הקדושה" (חדשות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
סמ"ר נריה בלטה הי"ד (צילום: דובר צה"ל)

דובר צה"ל התיר הבוקר (ראשון) לפרסם כי סמ״ר נריה בלטה הי"ד, בן 21, משבי שומרון, לוחם בסיירת גבעתי, נפל בקרב בדרום רצועת עזה. הלוויתו נערכה לפני שעה קלה.

נריה היה סמל מחלקה בגדס"ר גבעתי. הוריו רחמים ובת שבע עלו מאתיופיה כחלק מקבוצת משפחות ציונית שעלתה לשומרון. כל משפחתו של נריה מגוייסת ללחימה. אביו של נריה ואחיו התגייסו בצו 8. ואחיו הבכור דביר, משרת כיום כסמ"פ בגבעתי בעזה.

נריה בלטה הי"ד נפל בקרב בדרום רצועת עזה. בתקרית שבה נהרג בלטה, נפצעו גם קצין ושני לוחמים מגבעתי באורח קשה.

אמו בת שבע ספדה לו: "נריה היפה שלי, איך נפרדים מבן אהוב ויקר כמוך? לא נתפס שמהיום אדבר עליך בלשון עבר.אתה ילד עניו, עדין, שקט. נתינה זה חלק ממך ואולי בגלל זה נקברת בנתניה. התנדבת בכל מיני מקומות שונים, כל מקום שהיה צריך אותך היית שם. נפלת על הגנת הארץ, המדינה הקטנה שלנו, אתה גיבור אמיתי".

עוד ספדה האם: "כל הזמן הרגעת אותי: "אמא, הכל בסדר. האמת, קצת האמנתי לך, חשבתי שבאמת יהיה בסדר, אבל הרע מכל קרה, נפלת בקרב. אנחנו המומים וכואבים את לכתך בן אהוב. תעלה לכיסא הכבוד, תדרוש את המשיח וגאולה עכשיו. אתה עשית את שלך, הקרבת את עצמך, עכשיו נכנס פה לתמונה ה' יתברך, הגיע הזמן להגיע לגאולה שלמה ולהפסיק את שרשרת הדמים. אוהבת אותך ולא מאמינה שעלי להפרד ממך סופית, אהבה שלי, אמא"

אביו רחמים ספד לו: "נריה הצדיק, בננו השני, שהקב"ה נתן לנו, שגידלנו בישוב שבי שומרון, נריה, אני כאבא גאה בך, שאתה בנינו, בן של ארץ ישראל נלחם על ארצנו הקדושה.  סבא שלך לא זכה לעלות לארץ הקודש ונרצח בדרכנו לארץ המובטחת, אני מאמין שהוא היה שמח לדעת שיש לו נכדים שנלחמים על הארץ שכל כך רצה להגיע אליה ולא זכה. נריה השתתף בתכנית חקלאות חלוצית רגבים, וזכה לחרוש, לזמור, לנטוע ולעשות בידיים כל עבודה עברית שאפשר לעשות. היה מתנדב לעזור ליהודים בכל מקום ברחבי הארץ. נריה נשמה קדושה".

עוד ספד האב: "היה חשוב לך ללחום ושלא נדאג. לחמת ברשעים שכל כך הכאיבו לעם ישראל. נריה שלנו, היית אמיץ, לוחם צדק, אידאליסט, אהבת הארץ שלך הייתה מעל הכל. אני מתפלל בפני הקב"ה שנריה יהיה קורבן עולה האחרון, אני קורא לעם ישראל לשמור על האחדות הנותנת חוסן לחיילינו. לפעול לקדושת הארץ ולקדושת החיים. מכאן מסר לחמאס הרשעים הארורים: אתם לא תנצחו אותנו,פגעתם לנו בגוף אבל לא בנשמה הקדושה. לא ברוח היהודית. נריה תקרע את השמים, תתפלל עלינו על עם ישראל, תהיה נשמתך צרורה בצרור החיים".

אחיו הגדול דביר הלוחם גם הוא בעזה ספד לו: "איך מספידים אח קטן? האמת לא כל כך יודע אבל אתחיל לספר עליך. איזה מיוחד היית, היית כובש כל מקום שהיית מגיע אליו והכי יפה שאף פעם לא ניסית. איך היית עושה הכל בשקט בענווה מתמדת כי זה מי שהיית. לא הבנתי איך ילד כל כך צעיר יכול לחשוב בצורה כל כך בוגרת ואחראית נריה אחי, גדלנו באותו בית עם אותם ערכים ואותם עקרונות אף פעם לא אמרתי לך את זה אבל הערצתי אותך אחי".

ראש מועצת שומרון וחבר המשפחה יוסי דגן ספד לו: "נריה, אחינו היקר, לוחם גיבור בגדס"ר גבעתי מגיבורי ישראל, מגיבורי השומרון נפל מות גיבורים בהגנה על עם ישראל. המח"ט אמר הבוקר להורים שצוות שלך פגע ב-31 מחבלי חמאס בכמה ימים, באותה נקודת בהתקלות שבה נהרגת, חתרת למגע ולחיסול של המחבלים שהפתיעו את הכוח, לחמת כמו אריה אריה בחייך, ואריה במותך".

החבר שליו בשם החבר נתן ג'רבי הלוחם בעזה ולא יכל להגיע ללוויה של חברו הטוב ביותר: "נריוס אח של אח שלי, ניסתי לעשות הכל כדי שנתן יוכל להגיע הנה, הבוקר הגדוד של נתן נכנס למתקפה בחאן יונס ולכן לא יכול להגיע ללוויה של החבר הכי טוב שלו. נתן כמוני עוקב אדוק אחרי 'הותר לפרסום' ובשלוש בלילה הצלחתי לעדכן אותו והייתה לנו שיחה קשה ולב שבור".

עוד אמר החבר: "אני מבקש להקריא מן הדברים שהוא ביקש להגיד כאן: 'נריה אח שלי איפה אתה? אני רוצה לראות אותך? מי היה מאמין שאלו הדברים האחרונים שאכתוב לך. איך אפשר לסכם 21 של חברות. אני בחרדות כל ערב עם ה'הותר לפרסום', ובום זה נוחת עליי באמצע הלילה כשאני ישן. נריה אח שלי אני כותב את הדברים בעזה, ואני לא מאמין שאני כותב עליך בלשון עבר. ארבעה חודשים לא התראינו, ארבעה חודשים שימשכו לנצח. תודה על כל רגע שהיה לי איתך'".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר